Basketbol

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve veNo tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze merhabalar,
    Arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.70. Basketbol konusunda kendimi fiziksel olarak geliştirmek istiyorum. Sıçrama olsun , boy olsun , triceps olsun ne biliyim işte basketbol ile ilgili herşeyde kendimi geliştirmek istiyorum. Şu anda ise sadece basketbol hocamın önerdiği triceps hareketi olan sanırım adı dips http://www.takviyesi.com/images/tricepsHareketleri/Tricep-Dips.jpg burada fotoğrafı var bakabilirsiniz bunu yapıyorum. Bunuda şu şekilde yapıyorum önce maksimum değerimi buluyorum. Daha sonra maksimum değerimin %70ini 3 set olarak çekiyorum. Bu setler arası 1 dakika dinleniyorum. Birde ip atlıyorum ama ipi düzensiz atlıyorum kafam esince atlamayı bırakıyorum. Bana salona gitmeden evde yapabileceğim bir antreman günlüğü hazırlarmısınız lütfen. Ayrıntılı olursa iyi olur çünkü bu konularda hiç bir bilgim yok. Cahilim diyebiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar. He bu arada arkadaşlar ayaklarıma ağırlık almayı düşünüyorum her birine ne kadar ağırlık alayım ? Birde bu aldığım ağırlıkları hangi zamanlar kaç saat takayım ?
    Saygılarımla Mustafa

Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  2. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olucak yokmu ?

3. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

4. Johnkopinx

Johnkopinx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışma azmin takdir edilecek bir özellik. Nasıl çalışacağına gelirsek ;
    Hocanın sana söylemiş olduğu hareket işe yarar ,özellikle arka kol kaslarının gelişmesi daha rahat şut atabilmeni sağlar ve dribbling kuvvetini geliştirir.
    Bunun dışında, haftada minimum 3-4 gün şınav ,barfiks ,ip atlama gibi hareketleri çalışarak ciddi kuvvet artışı sağlayabilirsin.
    Çalışmaya başlamadan önce kendine bir plan çizip , çalışmaya öyle başlaman senin yararına olur diye düşünüyorum.
    Sevgiler.

veNo bunu beğendi.
  5. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım omuz geliştirmeni de oneriyorum şut atarken omuz ve kanatlarini kullaniyosun yuzme ve barfiks oneriyorum yalniz barfiksi düz tutuş çek

veNo bunu beğendi.
  6. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Birde bunların yanında topla yapılan antrenmanları mutlaka yapmalısın özellikle çift topla dribling üzerine çalışmalar yapabilirsin. Ne kadar sert ve güçlü yaparsan o kadar geliştireceksin ve ip atlaman her şeyden önemli kesinlikle devam etmelisin :)

Sayfayı Paylaş