Basket ve yüzmeyle boyumu uzatabilir miyim?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve KafkasKartalı36 tarafından 6 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KafkasKartalı36

KafkasKartalı36 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ailemde 1.85 aşağısı erkek yok, hepsi genel olarak kilolu ve 18 yaşından sonra boy atmışlar. Ben 16 yaşıma 1 ay önce girdim. 1.72 boyundayım. Bu yaz komple basketbol ve yüzmeyle uğraşarak boyumu uzatmaya çalışmak istiyorum. Daha önceden endokrinler benim için en az 1.85 demişti. Babam 1.90 boyunda 106 kg ağırlığında birisi. Dayılarım da oldukça uzun. Hem baba, hem ana tarafında kimse kısa değil. Babam 1.90 annem 1.58, lütfen bana yardım edin ben ne yapmalıyım? Uzar mıyım?

2. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Her türlü uzarsın. Bahsettiğin sporları yapıp bol bol süt ürünü tüketirsen uzamaman imkansız gibi duruyor. Kendimden bahsedeyim. 16 yaşıma 3 ay önce girdim. Aile ve sülalem seninkine biraz benziyor. Anne tarafına çekmişim dedem dayım ve büyük dedelerim hep uzun ve iri. Fakat Babam 1.77 Geçmişte bol bol basketbol oynadım ve yüzdüm. Ayrıca yoğurtsuz akşam yemeği yemedim desem yeridir. Şuan boyum 1.90

3. KafkasKartalı36

KafkasKartalı36 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sağ ol hocam :) Endokrine gittik kemiklerime bakmadan gelişimi tamamlamışsın dedi ama bilemeyeceğim, ailemde kimse kısa değil ki, kimse... Herkes 18 yaşından sonra boy atmış ona inancım var onun için çabalayacağım. Kemik yapımın çok kuvvetli olduğunu söyledi, sence bunun uzun boya bir etkisi olabilir mi?

4. organiksezai

organiksezai Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Ben bu işte annelerin boyunun da etkili olduğunu düşünüyorum çünkü benim babam 172 annem 165 ben 185 im ve çevremde babası 185 olup da annesi 155 civarı olup da benden kısa olanlar var ama senin en az 180 in var gibi duruyor, basket yüzme vs bunlar boy uzamasında etkili değil maalesef iş %99 genetik.

5. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bence %70 genetik %20 beslenme %10 spor. Düzgün beslenip küçüklükten itibaren spor yapan bir kişi 1.80 olmak yerine 1.85 olabilir.

6. organiksezai

organiksezai Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme konusunda haklısın onu es geçmişim fakat sporun herhangi bir işe yaracağını sanmıyorum en azından çevremdeki adamlardan yaptığım gözlemler öyle.

7. KafkasKartalı36

KafkasKartalı36 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Doktor kemik yapımın çok güçlü olduğunu söylemişti. İri kemik meselesi de varmış. Bu boyumda etkili olabilir mi?

Sayfayı Paylaş