Barfiks Sırt Sakatlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve wingtsun85 tarafından 8 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wingtsun85

wingtsun85 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhaba , ben sırt günümde ilk hareketim barifksti , 4. sette kürek kemiğim üzerinde şiddetli bir ağrı oldu. O şekilde devam ettim antrenmana eve geldigimde çok daha şiddetli bir ağrı oldu. 10 gündür Kürek kemiğim ve boynum ağırıyordu. Ortopediye gittim boyun filmi çekti önemli bir şey gözükmüyor fakat 3 haftada iyileşmezse ağrıların tekrar gel MR çekmek gerekebilir dedi. Benim sormak istedigim başına bu ve buna benzer sakatlanma durumu gelmiş kişiler tecrübelerini yazabilir mi . Ne kadar sürede iyileştiniz ve iyileşmek için ne yaptınız ?

2. aburakd

aburakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba. Aynı sakatlığı ben de yaşadım. Hala yaşıyorum maalesef. Rotator cuff sakatlığı. Ağrıların azaldı ama performansım yerlerde. Bir ara geçti ancak sonra bir idmanda yine kötü oldu. Yani kronikleşiyor. Senin durumunda bir değişiklik var mı? Teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2019 ---
    Bu arada rotator cuff iyilesmesini hizlandirmasinin yanında gelişimi devam ettirecek ya da iyileşene kadar formu sabit tutacak bir program yapmak istiyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar öneri de bulunurlarsa çok memnun olurum.

Son düzenleme: 9 Haziran 2019
  3. wingtsun85

wingtsun85 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Neredeyse 40 gün oldu tamamen geçti gibi hissettim ama , ramazanda zaten ara vermiştim , şimdi 2 gün üst üste adaptasyon idmanı yaptım hafif ağırlıkla , sanki hafif bir ağrı hissettim aynı yerden , dedigin gibi bir durum olursa çok kötü olur benim için çok can sıkıcı bir durum. Bugun den itibaren ağır idmanlara başlıycam 5x5 olarak , özellikle yarın sırt antrenmanım var eğer tam iyileşmediyse o zaman belli olur zaten tekar yazarım buraya.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2019 ---
    Neredeyse 40 gün oldu tamamen geçti gibi hissettim ama , ramazanda zaten ara vermiştim , şimdi 2 gün üst üste adaptasyon idmanı yaptım hafif ağırlıkla , sanki hafif bir ağrı hissettim aynı yerden , dedigin gibi bir durum olursa çok kötü olur benim için çok can sıkıcı bir durum. Bugun den itibaren ağır idmanlara başlıycam 5x5 olarak , özellikle yarın sırt antrenmanım var eğer tam iyileşmediyse o zaman belli olur zaten tekar yazarım buraya.

4. aburakd

aburakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Umarım bir sorun yaşamazsınız. Yine de çok ağır girmeyin bence. Ben de başladım leg-push-pull full body programıyla ama inanın ısınmak için bile kullanmadığım agirliklarla başladım. Ona rağmen bile ufak sızı var. Daha çok güçlenmeye yönelik çalışacağım. Bakalım.

5. wingtsun85

wingtsun85 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İlk ağır sırt antrenmanıma girdim bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Yinede biraz detirginlik oluyor çünkü bu sporu severek yapıyorum

mrthr35 bunu beğendi.
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen sene sırtta benzer bir sorun yaşadım ama çok çabuk geçti 3 4 günde filan , row yaparken beli boşa çıkardım hiç desteksiz çekince direk boşluğa geldi değişik bir ağrı oldu, bu senede abs çalışırken belimde zorlanma hissettim , 10 14 gün boyunca Ağrı vardı , gün geçtikçe bi seviye daha azaldı ama insanın içinde hep bir tereddüt korku oluyor piskolejiyide etkiliyor maalesef, şu sıralar geçti gibi ama ara ara geliyor aklıma korkuyorum

7. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    bunun sebebi antreman öncesi ısınma eksikliği ve barfikse özel ısınma yapmamak,barfiks çekmeden önce mutlaka harekete yönelik ısınma yapmak gerekir çünkü barfiks ağır bir harekettir .mesela şu videoda özgür fitness ve yanındaki hoca ilk hareket olarak barfikse özel ısınma hareketi yapıyorlar,bu hareket sonradan gelecek olan ağır harekete vücudu hazırlıyor

8. wingtsun85

wingtsun85 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok faydalı gerçekten malsesef yaşadığımız bir çok olumsuzluk bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor , ben bunu zor yönden ögrendim şimdi.

Sayfayı Paylaş