BANA YARDIM EDER MİSİNİZ?

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve FLeXL tarafından 12 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FLeXL

FLeXL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    fitnessa yeni başlayacağım.Sadece aletlerden yararlanma imkanım var.Diyeti hazırlayacak hoca yok.
    177 boy 85 kilodayım. (vücut tipim mezomorf)
    Günde 2 saat yüzme ve 3 güne 1 koşuya çıkıyorum.
    Bana diyet listesi yapabilir misiniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2015 ---
    UP

Son düzenleme: 12 Haziran 2015
  2. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    krdesim bu yuzme ve kosularindan iki saat oncesinden sonra birsey yeme. ac karnina yap. ne kdar zayiflaman gerek gobek falan ne durumda :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

AgileMan bunu beğendi.
  3. FLeXL

FLeXL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Göbek aslına bakarsanız koy verdim gitti tarzında değil hocam..

4. nazirheyal

nazirheyal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İlk önce diyet programı yapabilmek için günlük kalori ihtiyacını hesaplaman lazım bunlarıda öğünlere bölmen lazım tavsiyem min : 4 max : 6 . Bunları nasıl ayırırsın mesela : Kahvaltı -> 1.Ara öğün -> Öğlen Yemeği -> 2.Ara öğün -> Akşam . Tavsiyem akşamları karbonhidratdan uzaklaş biraz . Sık ye ama az ye . Sabah aç karnına yaparsan yağ yakımın için iyi olur . Şeker i kes sebebi insülin seviyeni artırıp daha hızlı bir şekilde acıkmanı sağlar ve şekerli besinlerin kalorisi genellikle yüksekdir boş besin olur onlarda . Hamur işlerinden uzaklaş çünkü sindirimi 2 gün . Tuzdan uzaklaş çünkü gereksiz su yu bedende tutar . Antrenmanlardan 2 saat önce karbonhidrat tüket . interval antrenman ı öneririm çünkü bunu yaptıkdan sonra nefes alış verişin bile yağ yakmana yardımcı oluyor . 20 kilo başına 1 litre su içmelisin antrenmanlarında en az 1 litre su tüketmelisin . Su metabolizmayı hızlandırığı için yağ yakımına yardımcıdır . Sabah uyandığında 1 ılık su ve 1 bardak limonlu su iç limonlu su metabolizmaya yardımcı olur. Yardımcı olabildiysem sevindim iyi günler ;)

Esme4125 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş