bana bir yardım eder misiniz? lütfen yardımcı olun

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Temun tarafından 26 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Temun

Temun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kısa zaman içinde spora tekrar başlayacağım. boyum 183 cm kilom 115. kullanabileceğim supplementler nelerdir? kardiyo yapamam çünkü zaten günde 1 saat yürüyerek geçiriyorum. ağırlık kaldırarak kilo verebileceğim bir ağırlık programı var mı? ve bu boy ve kiloya uygun bir diyet var mıdır whey protein içeren? lütfen yardımcı olun. bu ara vücut kitle endeksin %31 ve spor geçmişi var.

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Supplement kullanımın çok fazla nedeni olabilir net bir soru sormamışsın.Tavsiye olarak kalori boşluğu oluşturup idmanlarda bcaa kullanımı ve yağ yakımı için ufak bir destek olması için l-carnitin türevi yağ yakıcılar tercih edilebilir.
    Ağırlık çalışması genel olarak kalori yaktıracağı için zaten yardımcı olacaktır.

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Amacınızı, beslenme alışkanlığınızı, kalori alımınızı bilmeden bu soruya doğrudan cevap vermek mümkün değil. Bahsettiğim şeyleri açıklarsanız buna uygun öneri de bulunabilirim. Ancak doğrudan cevap verebileceğim şey, karnitin gibi yağ yakımı konusunda etkisizliği kanıtlanmış ürünleri kullanmamanız olabilir.

4. Temun

Temun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben kas ağrılarına dayanamadığım ve gerekli protein ihtiyacımı gün içinde karşılayamadığım için kullanacağım.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2018 ---
    Amacım kastan kayıp vermeden kilo vermek. karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. tatlı isteğimin önüne geçemiyorum. günde yaklaşık 1800 kalori alıyorum.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız whey/kazein alabilirsiniz. Eğer antrenman sonrasında protein ihtiyacınızı karşılamakta zorlanıyorsanız whey alabilirsiniz(özellikle izole whey). Gece veya sabah protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız(öğle veya akşam öğününüzdeki protein içeriğine ve süt ürünleri tüketimine bağlı) kazein alabilirsiniz.
    Kas ağrıları ve doms için bcaa kullanılabilir. Eğer supplement kullanmak istemezseniz zerdaçal kullanabilirsiniz.(doms ağrılarını azalttığına dair yayınlar var.)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2018 ---
    Kalori açığınız ne kadar peki?
    Yağ yakımını hızlandırmak için antrenmandan 1-1.5 saat önce kafein içeriği yüksek bir kahve tüketebilirsiniz(2 çay kaşığı şekersiz türk kahvesi ile kahve gibi). Gün içinde 2-4 fincan yeşil çay tüketmeniz de iyi olur.

6. Temun

Temun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yani açıkçası sanırım vermiyorum. çünkü nasıl verilir onu da bilmiyorum. kahve olarak şekersiz türk kahvesi 2 fincan yeşilçay içiyorum.

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Kalori açığı biraz deneysel bir süreç.
    Bazal metabolizma+günlük enerji kullanımının
    Yediklerimizden fazla olması demek.Tabi BMR değerini tahmin etmek çok kolay değil.Ne yazık ki diyetisyenlerdeki aletlerde doğru sonuç vermeyebiliyor.Benim BMR değerime 2300 kcal demişlerdi,günde 2 saat ağırlık idmanı yapıp 2500 kcal aldığım zaman kilo vermem gerekirdi ama hiç veremedim.Bu yüzden biraz deneme yanılma yoluyla vücudu takip ederek kalori açığı oluşturulduğu takip edilmeli

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Tabata idmanı vy laktat idmanı var.diyet için tdee cloutordan kalori hesabı yap ve kendine beslenme programı çıkart.yag yakicilarada para verme boş iş onlar

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Vermiyorum dediğiniz şey nedir? Ağırlık kaybetmemeyi mi kastettiniz?
    115 kg iken 1800 kalori ile ağırlık kaybetmiyorsanız dinlenme metabolik hızınız oldukça düşmüş demektir.

Sayfayı Paylaş