Balık Yağı ve Vücut Geliştirme [Video Çevirisi]

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Deniz Palabıyık tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Önemli olduğunu düşünüyorum bu konunun. Videoyu izleyenler sebebini anlayacaktır.

kaotik, Tevfik Erzon, Blonde ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Günde 3 gram EPA ve DHA almak için çok fazla hap yutmak gerekiyor ama? A

letsev bunu beğendi.
  3. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Son düzenleme: 3 Ağustos 2014
    Tevfik Erzon bunu beğendi.
  4. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    balik yaginin zeka ustundede cok faydasi varmis

5. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Gnc de 200 taplet 45 tl satiliyor içeriğini gormedim ama.

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Omega 3 ile ilgili Videodaki söylenenlerin hepsini, hatta daha fazlasını her yerde okuyor, görüyorum.

İlk defa bir desteğin aynı anda yağ yakımına dolaylı yoldan yardımcı olduğu, kas yıkımına engel olduğu, kas inşasına yardımcı olduğunu ve kardiyo vasküler sistemi iyileştirdiği, iltihap giderici özelliği olduğunu ( hem kas anlamında hem de sinüzit ve alerjiye bile iyi geliyor diye okudum) ve hafıza ve beyin için faydalı olduğunu okuyorum. Hakikaten almayanı dövüyorlar :D

Merak ettiğim şey, 5 liraya geliyor demişsiniz, günde 3-4 tane doz aşımı olmaz mı acaba?

Edit: Solgarın üstündeki ingilizce açıklamaya göre günlük EPA+DHA alım oranı 3000mgr'dan fazla olmamalıymış. (Bir kapsülde EPA 504mh/DHA 378mg)

Buradan yola çıkarak günlük balık vs. diğer omega 3 kaynaklarından tüketmiyorsak 3 kapsül kullanılabilir. Ama dördüncüsü doz aşımı yapıyor.

Bunun yanısıra ayrıca mideyi bir tuhaf yapıyor :confused: Ama bu kadar faydaya zakkum olsa yenilir yutulur :D

Son düzenleme: 19 Ağustos 2014
    Mustimusti bunu beğendi.
  7. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bulunmaz nimet.en kral supplement.
    Ozellikle karbnhidrati azalttgm donemlerde dinç olmami sagladi.
    Balik yagindan once cok cekerdim sinuzitten alerjiden(alerjik kronik astim var buarada bende)
    Ama balik yagini duzenli kulladngmdan beri ne gece birden gelen nefes daralmalari nede gunboyu suren basagrisi burun akintisi oldu.sinuzutten dolayi tum gunumun rezil oldugunu bilirim basagrisi yuzunden.
    Balikyagindan sonrada oldu tabiki ama maximum yarim saat suruyordu.
    Haftada 1 tum gun suren agri ayda 1 yarim saate indi.
    Kesinlikle Kullanin arkadaslar.

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hocam çok iyi oldu bunları yazman, bende de alerjik rinit, alerjik astım, sinüzit tüm nazal sıkıntılar var. Bugün kullanmaya başladım, bir anda akıntı durdu ve koku almaya başladım. Denk geldi diye düşündüm ama sanırım denk gelmemiş. :D

Bir de kas tamirini efektif yaparsa, hakikaten tam gözüme girer. @Mustimusti sizin bu konuda deneyiminiz nasıl? Off çok sevinçliyim şu an...

9. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Ben bu spora astimi bi nebze gecirir rahat ederim dusuncesiyle basladim.
    Eskiye gore rahatlatti evet ama burun akintisi bas agrisi sinuzitten dolayi burun kulak tikanikliklari vs devam etti.cok oldu spora gittigimde peceteyle set arasi burun sildgm .hatta bazen spor gununu iptal etmek zorunda kaliyordum.dahada otesi ileri derecede sinuzit alerjik kronik astimla birlesince asosyal bi insana donustryrdu kimi zaman.keyfime gore degil basagrima burun akintika gore program yapyrdum.
    Taki balik yagiyla tanisana kadar.

Kas tamiri hakkinda sunu soyleyebilirim.eskisi gibi ant sonrasi sabahi kaslarda kramp agri vs olmuyor.
    Ozellikle ayni bolgeyi vuran antrmanlarda.ornegin sirt ertesi gunu biceps calismak zorunda kaldgm gunlerde kaliteli antrman yapablyrn.onceden olmuyordu.

Ama inan kas tamiri beyin icin gerekliligi veya kas inşaasi bunlarin hepsinden onemlisi suan alerjik durumlara ve sinuzite karsi koruyucu kalkan gorevi gormesi.

5 sene boyunca her hafta alerji aşisi tedavisi gordum cocukluk caginda
    .o bile fayda saglamamisdi.
    Hic bir doktorunda balikyagini onermemesi ilginc.cok doktor gezdim.ameliyatla sinusleri temizlemek sart diyen bile oldu.
    Ama simdi balik yagiyla ust duzey kaliteli bi hayatim var.
    Tavsiye ettigim kullanmakta olan bikac arkadasimdada durum ayni.

Ne reklam yaptim bee :D
    Balik yagi isinemi girsem neyapsam :D

Şaka bi yana mutlaka kullan :)
    Kas tamiri tabiki onemli ama alerji sinuzt astimi olan arkdslarin ilk planda alerji icin kullanmalari sart.

10. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hocam karşımda olsan sana sarılırdım biliyor musun? O kadar duygusalım şu an. Birebir aynı sebeple başladım bu spora. Nefes darlığım beni iyiden iyiye hareketsiz kılıyordu, yatağa bağlanmaktan korktum. Beni en iyi sen anlarsın, nefes darlığı, ağrı, koku alamama vs. hayatımı kabusa çevirdi. Kortizonundan tut herşeyi kullandım, aspirin içmezdim, avuç dolusu ilaç içtim hiçbir işe yaramadı. En son kokusuz ve yarım nefes bir hayata alıştım, spor nefesimi biraz açtı yalan yok ama koku vs. yalandı.

Şu an koku alıyorum , üstelik dediğin gibi doktorların haberi bile yok. Şu kadar basit bişeyle üstüne üslük. Şimdiye kadar 3000 lira param gitti, üstüne üslük sağlığımı da geri kazanamadım.

Allahın bir hikmeti işte, spora başla, Haftada 3 günlük sporu ne yapsamda 5 - 6 güne çıkarırım diye araştırma yap, arada hop koku almaya başla. Hayat çok garip...

Mustimusti bunu beğendi.
  11. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim vücudumda aşırı alerjik ve bağışıklık sistemim düşük çok olmasada 2-3 aydır aralıklarla bende kullanıyorum suana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım denk mi gitti bilmiyorum ama enerji olarakda iyiyim hangi markanın balık yağını kullanıyorsunuz bazıları güvenilir değilde o yüzden soruyorum.

12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bugün ve dün bayağı okudum, güvenilir olmamasının sebebi, içinde civa vb. ağır metal kalıntıları olabiliyormuş, o yüzden kesinlikle adsız sansız şeyleri kullanmayın diyorlar.

Ben solgar aldım. 74.5 tl 50 kapsül, araştırma gruplarında fayda sağlayan bireylerde toplam etken maddenin 1600- 1800mg arası verildiği yazıyor. Bu da günde iki kapsül demek. Üstünde civa ve diğer zararlılardan arındırılmıştır yazıyor.

Ağır metaller sinir sistemini iflas ettiriyorlar.Mesela gurme olan Vedat Milor'un ellerinin titretremesi tamamen o yüzden. Balık sevgisi bu hale getirmiş. Daha doğrusu adama yedirilen balıklar kirli yerlerden tutulan balıklarmış. Geri dönüşü de yok. O yüzden sağlıklı olalım derken tümden sağlığımızı kaybetmeyelim. Adı sanı belli olmayan bir marka 120 kapsülü 45 liraya buldum misal ama gerek yok. Her gün de balık yenmez hem bilemeyiz civası var mı yok mu? O yüzden solgara devam...

FoReVeR_S.F bunu beğendi.
  13. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu olayı bende duymuştum hatta normal balık bile yerseniz küçüklerini seçin ağır metaller içermemesi bakımından solgarın arındırıldığını bilmiyordum güvenilir marka bundan sonra solgar alırım paketim bitmek üzere zaten.

14. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bende dusunmedim degil ilerki yaslarda yatalak kalabilirim diyordum nefes problemi yuzunden.
    Ama suan 1bucuk- 2 saat ant.yaptigim oluyor
    En ufak bi nefes tikanikligi yok masallah :)

Aynen bende kutu kutu ilaclar kullandim.
    Baktim olmuyor nebulizator aldim.kriz aninda kullanmak icin.birak nebulizatoru ventolin bile sıkmıyorum :)

Astım icin birde keciboynuzu pekmezi kullanmisdim oda iyi gelmisdi cigerlerime.
    Balik yaginin yeri ayri tabi :)

15. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bravo, doğru biliyorsunuz hamsi mesela en az civa içereni, lüferde ise yüksek civa var.

FoReVeR_S.F bunu beğendi.
  16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hocam ciğerlerimde hiçbirşey yok, ama akıntı mahvediyor beni, inşallah bakalım 2.yi içtim yemekle beraber.

Mustimusti bunu beğendi.
  17. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    biraz internette bakındım dip balıkları ve midyeler denizin dibindeki toksit metaller içeriyormuş kalkan, lüfer , levrek, mezgit... gibi yüzey balıklarını tercih edin uskumru hamsi palamut istavrit gibi diyorlar.

18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bende günde bi kapsül yutuyorum 3-4 tane yutsam para dayanmaz. yapacak bişey yok.

19. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Evet hocam, o kadar balığı bul temizle, pişir cidden uğraşılmaz, yutarım civasız hapımı miss. Diğer herşeyi gıdadan alıyorum zaten.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2014 ---
    Evet hocam doğru diyorsunuz, ucuz birşey değil

20. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    keten tohumunu araştırın