Bacaklar Ne Alemde?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Guest tarafından 3 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Guest

Guest Guest

Evet bacaklarınız ne alemde? Forumda kol büyüklüğü konusu almış başını gitmiş. Ben bacaklarımı da çok önemsiyorum. Özellikle 4 ay önce geçirdiğim atroskopik ön çapraz bağ ameliyatından sonra. Şimdilik iyileşmesi için fitness modunda çalıştırıyorum. Ama doktor izniyle 2 ay sonra ağırlık takmaya başlayacam. Tam olarak nerden ölçülür bilmiyorum. Ama kendime göre 3 noktadan ölçü aldım işte şöyle:

Alt bacak (Calf) : Sol 39 Sağ 37 (Sağ ameliyatlıdır)
    Üst bacak quadların uç kısımları: 45-42
    Quadların en üstü (testis bitimi): 60-57

2. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    ben fazla bacakları calıstırmak istemiyorum cünkü zaten bacaklar kalın bide kaslanırlarsa kötü görünecekler.ama antreman sonlarında 1,2 hareket yaparım yine sekilli olsunlar yeter :D

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Asa bana bacaklari sorma :(

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bacaklar kötü. gerçi şu an kollarımda kötü ama :)

5. Guest

Guest Guest

Sizi biraz gaza getireyim. Şimdi kim bu resimdeki herifinki gibi bacak istemez?

Hadi bakalım. Mızzmızzlanmayı kesip squata başlayın. Tembeller sizi :p 8)

6. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    vallaha dogru sölüyosun ben bacak anteramanlarına başladım çok yoruluyorum deli anteramnlar

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    valla en kastıran antreman başım dönüyor antreman bitiminde

8. Guest

Guest Guest

Bu arada diz eklemlerinden çok dert yaşamış biri olarak şunu da diyeyim: Eklemleriniz için gerek supplement olarak satılan eklem destek ürünlerinden gerekse dizlik sargıları gibi fiziksel destek veren araçlardan faydalanın. Çünkü eklem sağlığı olmadan iyi bir antremanda olmaz.

9. seyduna

seyduna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Calf : Sol 35 Sağ 36 (maalesef)
    Üst bacak quadların uç kısımları: 45-44
    Quadların en üstü (testis bitimi): 63-62

Bacaklarım fena sayılmaz ama henüz parçalı görünmüyorlar sadece biraz hacimliler kalflarım maalesef mide ile beraber en zayıf yerim ama küçüklüğümde Fenerbahçe minik takımında futbol oynadım.Hoşlanmadığım için iki sene sonra bıraktım.Daha sonra Kick Box ile 19-21 yaşları arasında uğraştım o da beni pek sarmadı.Artık ciddi olarak vücut geliştirme ile uğraşıyorum.Bunları yazmamın nedeni de şudur.Leg press de kaldırdığım kiloları yazdım ama bir arkadaş galiba şaka yapıyorum zannetmiş.O kiloları daha iki gün önce kaldırdım ve hala yürümekte zorlanıyorum.Bacak kasları vücudun bütün ağırlığını taşıdıkları için en güçlü kaslardır ve ağır çalışılırsa gelişirler.Eskiden yaptığım sporlarda en önemli kaslar bacak kasları idi o yüzden temeli sağlamdır bacaklarımın.

10. Guest

Guest Guest

Bacaksiz vücutcu soyulmus elmaya benzer. Simdi sormak lazim. kabuklu elmami daha hos görülür yoksa soyulmus elma mi. üstelik soyulmus elma dayanikli da degildir:)

Bacak antremani en cok yorucu antreman seklidir. Insani müthis yorabilir egerki program dahilinde yapilirsa. Tabiki bundan dolayi vücutcular bu programi kenara atiyorlar. Ama su fikirde kesinlikle yanlistir ki oda, bende bacaklar kalin ve ben bacak antremani yaparsam iri kaslarla genislicem ve iyi görünmez. diyenlere cevabim su olur;
    eger basarabiliyorsan iri kaslar insa etmeyi o zaman basarda bizde görelim. Bacak kaslari biraz daha cok yapilmalidirki kaslar insa edilsin üstelik tüm vücut yapilirsa hepsi vücudun simetrik hesabina calisir. bacagin cok gelismesi ancak sadece bacak antremani yapanlarda görülür mesela futbolcularda. Oysa biz vücudun her tarafini gelistiriyoruz ve simetrik hesabina gidiyoruz. yani bacaklar iri yari ve kollar gögüs cok pasif kalacak hesabina yatmak yanlis olur.

resimlerde Mr. olimpia sporcularina bakarsaniz onlarinki elbette iri yari. Ama onlar cok agir antreman yapiyorlar ve cok genisce progrqmlari var üstelik de Mr.Olimpia ya giren her sporcu kesinlikle haftada 2000mg dan asagi testosteron kullanmiyorlar. hatta bazilarinin öyle kurlari varki buraya yazsam herkes kafayi yer. ama bu konumuz degil simdi.

11. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    yukardaki resmi görünce şükrettim öle bacallarım olmadığı için bence cok itici duruyo o resimdekinin kot pantolon giydiğini bir düşünün :shock:

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kot pantolonu bosver sen,dalgalar ıslevını resmen yıtırmıs gıbı :D
    dusmanımın basına...

13. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    gercektende öyle bu adam zaten böyle zor yürür .Allah bilir bu testislerinide aldırmıştır bacaklare rahat büyüsün diye 8)

14. Guest

Guest Guest

@habib ve @guardbody:

Kedi ve ciğer olayı :lol:

15. spider7

spider7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    bence obacakları sevmiyen vücut geliştirmeyi zor yapar :p

16. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    ben gercekten öyle bacaklara sahip olmak istemem.bence resimdeki adamdada kötü durmuş aynı o kollarına yağ enjekte edenlerin kolları gibi.
    ama ben resimi değerlendiriyorum.bence bacaklarda kas gerekli ama ben resimdekinleri beğenmedim

17. Guest

Guest Guest

resimdeki biraz abartma. ya montaj yada synthol injekte edilmis. cünkü hic bir kas calismasi bu sekilde bacak cikarmaz. Iri yari bacaklar mesela nasser el sonbaty+tom Platz+günterschlierkampf hatta ronnie colemanin bacaklarida iri yari ve bunlar bol pantolon giyince bacaklar o kadarda cirkin durmuyor. Ama adamlarin off seasondaki kilosu 140 felan. Bunuda hesaba katmak gerekir. definasyonlu vücudu 125 ile 115 kilo arasinda degisiyor.

18. Guest

Guest Guest

Yaw bakınsana damar damar... Synthol olsa böyle ayrıntı olmazki..
    Heralde tuhaflık bende olsa gerek. Bu resmi görünce felaket hırslanıyorum.

Belki de sizi arkadaki halter ağırlıkları şaşırtıyordur. Bi daha bakın abartı bişey yok ki. Mükemmel mükemmel :idea:

19. Guest

Guest Guest

ASA;

kardes haklisin. Arka plandaki agirliklar beni yaniltti. Özür diliyorum. Resime iyi bakmamisim. Sanirim bir daha olmaz.
    arka plandaki agirliklar sanki bacagin synthol ile sisirilmis halini gösteriyor gibi. :)

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o bacaklar bende yok ama vucut olayını gayet ıyı yaptıgıma ınanıyorum.ınanmayanlar ıcın bır haber vereyım...2005'ın ıkıncı yarısında mr. ultımate yarısması var ıstanbulda.gelıp bır bakın uygunmuyum dıye.

Sayfayı Paylaş