Bacak kası yorgunluğu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve AxellSyniy tarafından 8 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AxellSyniy

AxellSyniy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Genel olarak ağır spor yapmıyorum ama eve gelirken çıktığım dik yokuş bacaklarımı mahvediyor çok yoruyor ve eve gelince 6 7 saat dinlensemde fayda etmiyor aynı zamanda kaykaycı olduğum için bacağımı fazla kullanıyorum ve yeri geldiğinde kasları istemli bir şekilde sıkıyorum elbet buda yoruyor olmalı. Bacaklarımı nasıl dinlendirmeliyim veya nasıl daha dayanıklı hale getirip az yorulmasını sağlayabilirim? ( uzun vadeli çözümlere açığım bacak kası yapmak vs gibi )

2. Besyocu33

Besyocu33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1-) Ben günde 15 20 dk ayakları duvara dikiyorum. Sende yap yorgunluğu azaltır. Duşta kaslarına ılık su ile masaj yap. Sonra evde otururken Sert bir cisim alıp bacaklarında gezdir. Mesela tenis topu olabilir, veya bacagında yuvarlanacak herhangı bırsey. Bastırarak gezdir.
    Vücudun ısınıkken yani antremandayken veya kaykay sürüyorken ara ara birkac dakıkalık açma germe hareketleri o anki ağrıyı hafifletir.Antremana daha iyi devam edersin.
    Onun dışında da kaliteli protein almaya dikkat ediyorum kas onarımı hızlandırsın diye. Sen aynı işlevi gören protein tozuda kullanabilirsin.Bu arada bende besyo cuyum hergun ağır idmanlar var ve bacaklar çok yoruluyor. Stimol gibi basit ama etkili enerji veren ilaçlar kullan derim. Gün içindeki enerji seviyenide yukarıya taşır. Googleden bakablırsın.
    Eğer bacaklarına çok yükleniyorsan yani baya şiddetli antreman yapıyorsa creatin de kullanabilirsin ekstradan. O da güç verir. Ama ağır idmanların yoksa gerek yok. Çünkü vücut aldığı creatini kullanacak ortam bulamayınca yani creatin gerektirecek hareketler spor vs yapmayınca , ilacı dışarı atar.

Son düzenleme: 9 Nisan 2019

Sayfayı Paylaş