Bacağımda Çıkan Şey

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sandiegotr tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sandiegotr

Sandiegotr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu ne acaba sivilce değil ve sürekli yüzümde sivilce çıkıyor ne yapmalıyım
    [​IMG][​IMG]

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bendede var sağ calf'da var ama önemli bişey değildir bacak kıllarımı alıyorum ben belki ufak kıl dönmesi gibi bişeydir :D

3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,
    Göndermiş olduğun resimde düzgün sınırlı ve açık renk bir lezyon gözüküyor. Sıkıntı yaratacak bir şey oladığını düşünüyorum. Eğer bu tür lezyonlar vücudun farklı bölgelerinde çoğalma veya bir bölgede aşırı büyüme gösterirse bir dermotoloji uzmanına gözükmekte fayda olabilir.
    Gelelim sivilce konusuna. Vücut geliştirme ile uğraşan ve genllikle yağlı vücutları olan neredeyse herkesin belasıdır sivilce, internette araştırdığınızda birçok yöntem bulabilirsiniz. Ancak ben kısaca sana temel dikkat etmen gerekenlerden bahsedeyim.

Öncelikle hijyen. Hijyen olmazsa olmazın olmalı ve su ile aranı iyi tutmalısın.
    Sağlıksız yiyecekleri kesinlikle hayatından çıkarmalısın. Çikolata turşu cips v.s v,s gibi yiyecekler sivilce oluşumuna direk katkı sağlayabiliyor,
    Sivilceleri yolma.. iz kalmaması için hiçbirşekilde yolmamalısın.
    Çok fazla ise direk dermatolojiye gidip ilaç tedavisi alabilirsin, ne kadar yararlı olur veya olmuş bu zamana kadar bilemem. Genelde ruancutan verirler ve vücudun bütün dengesi alt üst olur.

Sayfayı Paylaş