Babannemi Whey içerikli tariflerle ayağa diktim.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ftck tarafından 28 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Selamun aleyküm.

Ben babannemle yaşıyorum. Babannem şeker ve tansiyon hastası. Aynı zamanda safra keseside yok.

Sebze içerikli ev yemeklerinin yanında yağa maruz kalıyor ve bunun dışında tamamen karbonhidratla besleniyor. Safra kesesinin olmayışı ve hastalıkları yüzünden protein alımını yapamadığı için günden güne güç kaybediyor.

Bende bir gün kendim için hazırladığım, aşağıda tarifini vereceğim shake'lerden ona bir bardak ikram ettim. Sonra şekerini tansiyonunu ölçtük ve hiç bir sorun olmadı. Karnının çok rahatladığını ve seneler sonra doğru düzgün bir şey tükettiğini belirtti.

Yumurta ve et gibi kaynaklardan protein alması çok zor, safra kesesi olmadığı için faydadan çok zarar görüyor. Ona şekerini ve tansiyonunu etkilemeden hem protein, hem temiz karbonhidrat, hemde lif veriyorum. 1 ayda baya dirildi, kendini çok iyi hissettiğini söylüyor.

Formül aşağıda ki gibidir. Bu karışımdan 2 büyük kupa çıkıyor. 1 kupayı veriyorum, diğer kupayı dolaba kaldırıp öteki gün veriyorum. 1-2 gün vermiyorum sonra yine aynı şekilde 2 kupayı ardışık günlerde veriyorum.

250ml süt
    1 kaşık fitnut
    1 kaşık yulaf
    1 ölçek whey (myprotein impact isolate)
    1 tatlı kaşığı tarçın
    1 adet muz

Denerseniz ve bir şey olursa sorumluluk size aittir. Bizim babanne sapa sağlam duruyor yerinde.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2018
    Hekatonkheir ve speedtouch bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş