Babamla protein kavgası aynı sorunları yaşayanlar varmı çıldırıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bir bakıma haklısın. Herşeyin azı karar çoğu zarar demiş atalarımız. Çocuk ayakları üzerinde yürüsün ama büyüklerden de öğreneceği şeyler mutlaka var, onların yol göstermesine ihtiyacı var çocuğun. Dozajı iyi ayarlayabilmeli anne-baba. Sen de bir yandan haklısın.

ancak 'Ana baba destegi olmadan buyuyen kisiler kisilik sahibi olurlar ' şeklinde kurduğun cümlen yanlış. sanki sadece bu tip insanlar kişilik sahibi oluyorlarmış gibi bir düşünce çıkıyor. Şimdi burada anne-baba desteği almış insanlar, biz kişiliksiz miyiz diyebilirler.

Son düzenleme: 1 Ocak 2012
    SAVAŞ74 ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  2. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    benim babamla kavga etmemin sebebi vardı ben kavgadan çok kelimelerle anlaşmayı son ana kadar denerim ama birine 2 kelam laf etmeye çalışıncada ettirmezse size 1değil 10değil insanın sabrı taşıyor babası anasıda olsa anladınızmı bende ezikleyemem ruhuma yediremem ölürüm daha iyi zaten babamla kavga ederken sakat kalcagımı düşündüm yinede daldım.

Savaşçı olmak mükemmellikle ilgili değildir yada zaferle veya incitilemez olmakla o incilmeye açık olmakla ilgilidir gerçek cesaret budur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:34 ----------

keto diyet gibi bu da bir tabu doğada hiç bir hayvan ailesiyle asalak yaşama sahip değil hepsi küçük yaşta dağılıyor ve herkes mutlu içgüdüsü bu aileyle yaşamak insanlara özgü doğada büyüyen aslan kaplan yavruları bir süre sonra dağılır çünkü doğası bu diğer bütün hayvanlarda aynı şekilde demekki beraber olsalar sıkıntı çıkıyor kabileler halinde dolaşmaktan söz etmiyorum çocugunu ezme otorite kurma piskolojisi var doğanın kendisinde güçsüzü güçlünün ezmesi doğanın kanunu insanda istemsiz çocugunda fazla otoriter olabiliyor. kadınlar anaç oldugundan belki evlendiginde bir nebze adapte oluyorlar yani anne babamız keşke o kadar düşünmesede çocuklar problemleri kendi çözmeye çalışsa empati demişsin kendimi babamında yerine koydum ama onun benle o kadar ilgilenmesini hayatının ortasına koymasını ve duygularına hakim olamaması yanlıştı olay onu anlamamam değil onun mantığını kabullenmememdi.

Son düzenleme: 3 Ocak 2012
  3. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Lafını bil de konuş. Densiz densiz konuşup da adamın asabını bozma. Bu konular aile kurumundan daha mı önemli konular. Moderatörlerden bu yorumu yapan adamın üyeliğine son vermesini rica ediyorum.

4. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Kişiden kişiye değişir önemli olup, olmaması.

Sigara yüzünden biten evlilikler var.

Kim zehir içen biriyle evli kalmak ister ki?

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu tartışmalarınızın kıymetini bilin. gün gelecek "keşke babam olsa da ona danışsam", "keşke beni azarlayacak birisi olsa, yanlışlarımı görsem" diyeceksiniz...

kaldı ki bu forumdan takip edebildiğim kadarıyla herkesin ebeveyniyle bir protein kavgası var, belki de gerçekten sizler yanlış düşünüyorsunuzdur ebeveynleriniz değil? hastalık yapar vs anlamında demiyorum ama belki de babanızın dediği gibi gerçekten de protein tozuna ihtiyacınız yoktur? büyüklerinizi ikna etmeyi denediniz mi hiç? babanıza şunu demeyi neden düşünmüyorsunuz: "baba istersen 3 ay protein tozu kullanmadan spor yapmayı deneyeyim, hem senin gönlün olsun hem de ben bu işi supplementsiz de yapıp yapamayacağımı göreyim"

büyüklerinize bu kadar çıkışmak yerine size önem veren insanlar olduğunu düşünün ve şükredin derim çünkü büyüdükçe bu ilgiyi mutlaka arayacaksınız...

Karakaş, Danny Boy, Cidade de Deus ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28

kaynak göstermeden deneyini yapmadan bilip bilmeden konuşan herkese karşıyım ben aile veya yabancı

7. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Babası birşey bildiği için karşı çıksa neyse, multivitamin kullansa onada karşı çıkacaktır. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:42 ----------

En iyisi sen babana bir kez daha sor.

Bilimsel olarak çürütebilirse kullanma. :)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    babam sonunda pes etti haftalardır ona makaleler araştırmalar yazılar okudum vıdeolar izlettim forumlardaki yazıları okudum ve şuan aramız ıyı uzun sürmez gene bırşeyle kavga cıkar ama bu kez proteın kavgası olmıycak sanırım karışmıyor artık cunku onune cok fazla yazı koydum ve bıraz olsun ön yargıdan kurtardım kendısını öyle dusunuyorum

wrestler bunu beğendi.
  9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sürekli kendini hayvanlarla kıyaslayan kişilikleri anlayamıyorum.

sizde akıl denen (duygu, düşünce, hislere sebep olan..), hayvanlarda olmayan ve çok büyük farklar ortaya koyan bir nimet var.

kedi- köpek ailesiyle yaşamıyor diye ondan örnek almak yerine, anne - babasına karşı ne olursa olsun saygı gösteren kişilikleri örnek almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

amaç tartışmak değil, doğru olanı gösterip, oraya yönlendirmek. doğru olan belli.. belliki öfkeniz hala devam ediyor. ama öfkeyle doğru düşünce ve sağduyu yan yana gelmez.

bu konu hakkında daha fazla yorum yapmak gereksiz.

Son düzenleme: 3 Ocak 2012
    SAVAŞ74, Cidade de Deus, R10 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arkadaşın forumda diğer yazılarını gördükçe babasına hak vermeye başladım. :)

Yazdıklarımı geri alıyorum babası haklıdır.

11. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    yakında "doğada hayvanlar tuvalet kulllanmıyor, hiç tuvalet kullanan zebra, gergedan gördünüz mü" diyip orta yere yapmaya başlayacaklar ondan korkuyorum. :D

Cidade de Deus bunu beğendi.
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bu gün güzel bir gün yaladım gittim protein tozumu aldım eve geldım babam merak ettı ve 1 bardak yapta içelim tadı nasılmış görelim dedi ve baba oğul proteın ıctık :D

babam tadını çok beyenmiş dedi ver içiyim bıterse alırız dedı :D

13. viva-zapata

viva-zapata Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    umarim bu yakinlasma daimi olur !ama sunu da soylemeden edemeyecegim..her haliyle cok zor bir spor bu..

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    haklısınız hocam genç yaştaki arkadaşlarımız için zor cunku aileye bağlı kalıyorlar benım gıbı ama bunu kendı parmala aldıgım ıcın rahatım aksı taktırde bana kımse almazdı toza o akdar para vermezdı ailem onlar ıcın sadece toz

ailelerimiz bızler gıbı ne yazıkkı düşünemıyor bız gencız dıye daha başka dusunuyoruz onlar ekonımık acıdan daha fala dusunuyorlar hakta vermemız gerek ama onlarında bıze hak vermesı gerek

hıc degılse spor yapıyoruz bu yaşta başka ışlerle ugraşan genclerde var

15. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hocam Allah razı olsun walla sesli kahkaha attım :) gizlice kullan. bende kullanmak istiyorum ama babam diyorki erkekliğin düşer. diom baba bu streoid ,hormon felan deil(bildiğim kadarıyla hormonlar erkeklği düşürüyormus.)bildiğin protein tozu. yinede anlamıyor. parayı vercek babam olmasa bende alrdmda. para babamda :/

16. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    nesquik içiyorum deyin geçin. fazla detaya girmeye gerek yok .

Cidade de Deus ve ZeusS_ bunu beğendi.
  17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    :D kendısıde ilk içerken öyle tepkı verdi karısmıyor artık

Sayfayı Paylaş