Başlangıç İçin Supplement Desteği Önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve candogan888 tarafından 15 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    65 KG 180CM
    Hedefim 72-73 kg olup hacim kazanmak ve kas gelişimi.
    242TL'ye Hardline Gainer 5kg + ARG1250 almayı dusunuyorum bugun n11'den. 1.si internetten supplement almamın bi sıkıntısı olabilir mi?
    2.si ise ek olarak bir de protein ya da kreatin almayı dusunuyorum bu kapsul olanlarından. (Toz olanları kullanırken cok fazla mıde bulantısı yasıyorum)
    Çok araştırdım fakat bilgilerim sanırım pek sağlıklı değil. Bütçem 330 tl kadar. Yardımcı olmak isteyen deneyimli birileri çıkar umarım.. Şimdiden teşekkürler.

2. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    biri cevap verse keşke..

3. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba bence gainer çok gereksiz tavsiye etmem bu iş kalori hesabıdır amacınıza göre belli bir beslenme programı yapmanız daha iyi olacaktır gainer yerine bence bcaa ve kreatin alınabilir

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    gainer alma şeker hastası olma ihtimalin var o karbonhidrtarlar boş karbonhidrat full şeker bence whey alın markadan markaya değişmekle beraber bazı markalarda günlük bcaa ve kreatin ihtiyacınızı karşılar yani bcaa kreatine gerek kalmaz wheyin yanına arjinin olabilir eğer aldığınız marka günlük ihtiyacınızı karşılamıyorsa wheyin yanına kafein alabilirsiniz kafein supplementler de yüksek oranda kreatin monohidrat bulunur

5. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    gunluk beslenme problemim var yalnız. yanı yeme alıskanlıgım gunde 2 maks 3 ogunun uzerıne asla cıkmıyor. gainer'a yine de gerek yok mu dersiniz. whey dediğiniz protein değil mi? ve hangisini öneriyorsunuz. protein + bcaa mı protein+ kreatin mi protein+ arjinin mi vs. ve hangi markaları önerirsiniz?

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    whey protein öneririm çünkü onu besinlerden alman biraz zor bcaa kas kaybını engeller bunu definasyonda tavsiye ederim senin amacın hacim olduğu için önermem whey için tavsiye ettiğim marka optimum gold standard whey ben kullanmadım ama kullanıp verim alanlar var kreatin olarak scitec öneririm kafein olarak ta hardline kgt tavsiye ederim ama kafein kullanmak istemiyorsan dediğim 2 şeyi kullanabilirsin birde doktora gidip kan testi yaptırmanı öneririm eksik vitaminin çıkarsa alırsın çıkmassa da gerek yok

7. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    beslenme problemini çözmeni öneririm zaten beslenmenin yerini asla gainer tutmaz benim param olsaydı kreatin ve bcaa dan başka bir şey almazdım

8. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    o zaman optimum gold st protein whey+ kreatin+ bcaa mı yoksa gold st protein whey+scitec kreatin uygun mudur? ve haftada 4-5 gun spor 1er saat beslenmemı de elımden geldıgınce duzeltırsem tahmını 2 aya kac kg alabılırım? 4-5 mumkun mudur?

9. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    bence clean bulk yap ayda 800 gram veya 1 kg al en azından temiz kas kütlesi kazanırsın onun dışında alacağın kilolar sadece yağ olacaktır bütçen var ise beslenme zor değil aslında protein kaynağı olarak tavuk göğüs,veya bütün tavuk,yumurta,ton balığı,et kullanabilirsin karbonhidrat olarak yulaf,leblebi,galeta,bulgur,makarna,beyaz pirinç olabilir

10. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    o zaman opt gold whey + kreatin supplement olarak yeterli. peki kreatini kapsul sekılde alsam benım ıcın cok buyuk kolaylık olacak. kayda değer bi eksi yanı var mı kapsul olmasının?

11. deniz98

deniz98 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    gayet iyi bir seçim olmuş kapsul senin tercihin ben normal toz olanından alırdım

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    whey proteinden alacağın herşeyi besinlerden de alabilirsin..

deniz98 bunu beğendi.
  13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement lere girmeden önce bir makro takip programı ile eksikliklerini belirle, karşılayabildiğin kısmını besinlerden (bcaa için yer fıstığı, protein için tavuk yumurta vs vitamin için sebze gibi) karşıla. Geri kalan kısım için supplement lere bak derim. Ama önce beslenmeni düzenle.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    whey proteinden alıcağın proteini besinlerden de alırsında o protein whey olmaz et yesen beef protein süt içsen peynir yesen yoğurt yesen casein nasıl whey alırsın ????? peynir altı suyunu alıp içmen lazım

15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeş eğer bunu ciddi bir şekilde yazdıysan kendine ve çevrene bir iyilik et, okuduğunu anlamaya çalış. Bak bilale anlatır gibi yazayım diez in dediğini: whey protein tozundan alacağın protein miktarını diğer besinlerden de karşılayabilirsin. Vücut için whey miş kasein miş sindirim süresi dışında farketmiyor.

16. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    çok bilgiliymiş gibi konuşuyorsun sürekli 15 yaşındayım benchim senden fazla yani senden bilgili olduğumu önce kabul et 25-26 yaşına gelmişin benim kadar bench basamıyon whey kasein farkeder tabiki git azcık savaş cebeci cenk hoca izle bilgilen cenk hoca ne diyor casein almanıza gerek yok ben onu lor peyniri sütten alırım ama whey almalısınız çünkü wheyi bulamassınız whey ihtiyacınızı karşılayamassınız diyor yani bilgiliymiş gibi yazma ben ne bodybuilderım ne powerlifterim sen powerliftersın amacın güç ama benden daha güçsüzsün nedeni de daha bilgisiz olman ve genetiğinin benden kötü olması ama yinede benden 10 yaş falan büyüksün belkide daha fazla ama daha güçsüzsün o yüzden tabularını kırmalısın biraz sorgula bakalım 15 yaşındaki çocuk neden senden daha güçlü

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam kardeş sen haklısın

18. BeastMode25

BeastMode25 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    American Football Player
    Yer:
    Antalya
    Cahillik yapmana gerek yok, yok daha gucluyum 15 yasindayim filan okurken baya güldüm yok whey miş caseinmiş fark etmez adam sadece fikrini söylemiş. Konuya gelecek olursak gainer kesinlikle boş iş yemek yeme problemini çözdüğün zaman herşey hallolacaktir. Protein+kreatin öneririm bcaa yi istiyorsan sonradan kombinine ekleyebilirsin çok yeniysen sadece protein yeterli olacaktir

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

deniz98 bunu beğendi.
  19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Gorillaxxx 1 ay süre ile uzaklaştırılmıştır.Yanlış ve kulaktan dolma bilgilerle bilgilendirme BFTR kültüründe yoktur.Demokratik yaklaşımımızdan kimsenin şüphesi olmasın ve tabi ki amacımız tartışarak doğruyu bulmak ama bu seviyede değil.. egoları tatmin etmek uğruna gençlerin ya da yeni başlayanların yanlış bilgilendirilmesini yönetim olarak yanlış buluyoruz..

Son düzenleme: 19 Ekim 2017
  20. candogan888

candogan888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim her birinze ayrı ayrı. Söylediklerinizi dikkate alacağım..

Sayfayı Paylaş