Bırakmak Üzereyim Yardım Lazım!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ÖğrenciBB20 tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese Merhaba,
    Arkadaşlar 1.5 yıldır bu sporla uğraşıyorum olay şu ki diyetime resmen taparcasına bağlanmıştım.
    Not: ENDOMORF Vücutluyum diye tabir etmeliyim kendimi.
    Pilav tavuk dışında hiç birşey yemiyordum.
    Dışarı gidiceğim zamanlarda bile yemeğimi yapıp paketleyip dışarı götürürdüm.Kısacası elimden geleni yaptım.Hal böyleyken yinede inanılmaz derecede yağlanıyorum.Yediklerim kabaca 600-700 gram tavuk göğsü ve 1.5 bardak pirinç.(Bulk için konuşuyorum.)Bir zaman sonra farkettimki ben aslında 3-4 ay boyunca hiç kas kütlesi kazanmamışım.Sadece yağ olarak kazanıyorum.Ama antrenman beslenme hepsi sağlam.Öte yandan 2-3 yeni başlayan arkadaşım beni 2.5 ayda solladılar.Hem yağ kütlleri oldukça az ektomorf tipler.Öyle bir hal aldıki hocam bana şunu dedi:
    "Sen diyet yapsan bu halde olmazdın." ...... BU ne kadar rahatsız etti tahmin edebilir misiniz? Aylardır insan gibi yemiyorum.Ama görseniz sanki hergün hamur işi kızartma yiyorum gibiydim.Etrafımdakilere baktığımda adamlar yediklerini öyle bir anlatıyorlar ki.Ve bu adamlar pizza tost ne bulursa yiyen, proteinini 400-500 gram bile olmayan, geceleri oyun başında gündüzleri uykuda geçiren adamlar benden daha iyi vücut yaptılar.

Artık salona gidesim gelmiyor.Motivasyonumu tamamen kaybettim.Bırakmamı engelleyen tek şey yine göbekli kalmam.Ve az da olsa mevcut kas kütlem.Arkadaşlar tek elime 25 kilo dumbell alıyorum ama göğüs kası namına hiç bir şey yok.Sağ göğsüm resmen diretiyor büyümemekte.Öte yandan kollar aylardır aynı ölçüde.

Ne yapacağımı şaşırdım.Bir bilen bu olayları yaşayan varsa akıl fikir versin.Herkese şimdiden teşekkürler.

2. mahsum1235

mahsum1235 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Bi resim de atsan

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Son düzenleme: 9 Ekim 2015
  4. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Göbek yapma sebebin kalori açığı oluşturamaman. Aldığın kalori yaktığından az oluyorsa kilo alman imkansız. Hele ki ağırlıkla çalışıyorken. Bırakmak gibi bir seçeneği hayatım boyunca düşünmüyorum. Sen de gönül verdiysen ve yeterince sonuç alamadığını düşünüyorsan bir diyetisyene git yağ kas oranını ölçtür kalori ihtiyacını hesaplat. Sonra yediklerinin protein karb ve kalorisi hesapla zaten onlar sana gerçekleri söyleyeceklerdir.

Bir de geç sonuç alma sebeplerinden birisi bulk ve definisyonu aynı anda yapmaktır. Yani sen aynı zamanda kas kütlesi kazanıp yağ da yakmak istersen süreç biraz uzar. Böyle bir şey varsa aklında bu da etkenlerden birisi olabilir.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam 1.5 yıldır gidipte tek eline 25 kg alıyosan tabiki olmaz. Her antrenmanda ağırlığı artırmayı hedeflemen lazım.

6. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Moralini bozmak istemiyorum ama 1.5 yıl yapmışsın ve sonuç yok diyorsun üstüne beslenmem ve antrenmanım iyi diyosun bunları okurken hala sana doğru geliyor mu ? Biyerlerde yanlış yapıyorsun antrenman programını beslenmeni herşeyi açık açık yazarsan problem nerde bulur ona gore cozum uretiriz . Ama beslenmen yaglandiğına gore kesin hatalı . Umarım yanlış anlamişimdir ve gunde 400 gr protein almiyorsundur.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    sabah kahvaltısında 3 yumurta ve bir dilim beyaz peynir yeterli olur mu kahvaltı için ?

8. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    haklısın çok açıklayıcı değil ama beslenme yukarıda bahsettiğim durum sadece tavuk hndi göğsü ve makarna-pilav-çavdar ya da buğday ekmeği tarzı komplex tüketmeye çalışıyorum.
    Başlarda iyi gdiiyordum ama 6-7 aydan sonra sadece yağ olarak büyümeye başladım.Ölçüm de yaptırıyorum zaten o şekilde öğrendim sadece yağ kütlesi arttığını.Sonuç olarak ne yapmama gerektiğini bilmiorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2015 ---
    Ama şimdi şöyle bir şey var ilk 4 ayım sadece "zayıflama" hedefli olduğundan kendimi aç bırakıp kardiyo ağırlıklı çalışmıştım.Bilgi sıfırdı ve hocalar da adam akıllı bir şey öğretmediler.
    Son 3 aydırda kalorileri düşürdüğüm için çok artıramadım.Yani 10 kilo ile başladığım düz flat dumbell press'de şu an 25-27.5 arası basabiliyorum.O şekilde düşününce bence makul.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2015 ---
    Kalori açığı konusunda yağ oranım %22 yi görünce Definasyona girmem gerekli dedim ve kalorilerimi düşürdüm.Aslında işe yaradı yağ oranımı 3 ayda %14-15 civarına çektim ama görüntü olarak çok bir şey değişmedi.Bulk-Definasyon konusundada 2'sini aynı anda yapmıyorum ama ilk 4-5 ayım cahillik ve acemilik dönemi olduğundan o zamanlar biraz boşa çabalamışım.Protein konusunda 400 gram derken tavuk olarak mı bahsediyorsun çünkü 400 gram protein dediğin yaklaşık 2 kilo tavuk yapar.Günde 600-700 gram arası beyaz et yiyorum

Son düzenleme: 10 Ekim 2015
  9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam makul falan değil kusura bakma da. 1.5 yıldan bahsediyoruz 18 ay !!! 18 ayda 27.5 kg tek elle zayıf bir rakam. yağ oranın 7 - 8 olsa makul derim ama yağ oranın da yüksek yani gücün yerinde olması lazım. yapabileceğin en iyi şey kendine bi partner bulman ve onun sayesinde ağırlıkları artırmaya başlaman. aynı zamanda kalori sayımına başlaman.

10. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1.5 ama açıklamasını yapmıştım yukarıda ortalama ilk 4-5 ayım sadece kardiyo.Beslenme düzeni bile yoktu.Son 3-4 ayda definasyon dersek yaklaşık 8-10 ay arası gibi bir sürede 10 kilodan 27.5 kadar çıkabildim.Ha şöyle 30-35de kaldırabiliim ama 1-2 tekrar.Yani 27.5 kiloyu 8 tekrar yapabildiğim kilo olarak söyledim.Çünkü 1-2 tekrar ile çalışmıyorum.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    tamam hocam işte demek istediğim o. mesela bugün antrenmana gittin 30 luk dumbellı al eline 1 - 2 tekrar bile olsa çıkart çünkü haftaya o olucak sana 3-4 tekrar. böyle böyle büyüceksin

12. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Denemeye değer sanırım şu an için yağ oranımı düşürmeye bakıyorum %13 den %8-10 arasına inebilirsem tekrar bulk yapmak istiyorum ama çok hızlı yağlandığım için bulktan korkuyorum aslında.O konuda bir önerim var mı ?Kalori açığı olarak çok abartmıyorum. 1 bardak pirinç beni zayıflatıyor.Ama bulkda 1.5 yapınca inanılmaz yağlanıyorum.Bu olayı çözemedim

13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam %13 yağ oranında olsanız bunları söylemezdiniz. makinalara güvenmeyin. yağ oranın min %20. o yüzden definisyona devam et. bulk falan hikaye hocam sana (bana göre en mantıklı) yöntemi söyleyeyim. definisyonu tamamladıktan sonra kalorileri artırdığın zaman kendine zaman ver. ama partnerle çalışman şart. mesela bulka tam başlarken kaç kg squat yapıyosun 80 diyelim. sen kendine göre ortalama düzeyde kalorini al. bak bakalım 90 a falan çıkabiliyo musun ? çıkabiliyosan kalori yeterli geliyodur devam edebilirsin. bu izleyebileceğin en mantıklı yöntem. eğer 80 den 90 a çıkamıyosan demekki kalori yeterli gelmiyor artır. ayrıca tartılmalarını ve kalori takiplerini günlük düzeye indirgeme. haftalık periyotlar halinde takip et

14. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yağ oranı konusunda %20 olduğumu düşündüren ne onu merak ettim? Resimlere bir göz atarsan %20 olmadığını rahatlıkla görebilirsin.

15. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yag oranin yuzde 14 civarinda sanirim.istersen biraz daha diyet yap ama fazla kas kutlen olmadigi icin son yaglari atman zor olucak o yuzden clean bulk oneriyorum ben 3 4 ay kadar.1.5 yil olayina gelirsek bu is birazda genetige bakiyor belkide o yuzden zor geliyosundur.kimseyi hic biseyi kafana takma antremanlarda limitlerini zorlarsan olucak merak etme

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

16. MrQmc

MrQmc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Buradaki arkadaslar biraz ezber konusuyor. Arkadas gayet net aciklamis olayi, zaten biyerde hata yapiyorum ama nerede diyor.

OgrenciBB20;
    Senin bariz bir sekilde büyüme hormonunda sıkıntı var. 18 aylık bir surede hacim acısından bisey kaydetmesen de, kasların sekillenmesi olarak yuksek miktar kaydetmen gerekirdi. Büyüme hormonunu tetiklemen gerekiyor, "Ben büyümek istiyorum" dedirtmen gerekiyor vucuda. Bu da yuksek agirlik ve mantikli beslenmeden geciyor. Bak simdi;

Büyüme hormonu = Düsük glisemik indeksi

Pilav(beyaz pirinc), kan sekerini cok hizli yukselten bir besindir. Yani Glisemik Indeksi yuksek bir besindir. Yukardaki basit denklemde dedikki,
    Buyume hormonu = Dusuk Glisemik Indeksi

Yani sen gun boyu beyaz pirinc ile beslendiginde gun boyu kan sekerin yuksek dolasiyorsun ve bu yuzden hormonlarin minimum duzeyde dolasiyor. Bu senin yerinde saymana sebep olan birinci sebep.

Ikinci sebep ise anladigim kadariyla partnersiz olusundan oturu yuksek agirliklara girememen. Sporun ayibi olmaz, yuksek agirlik hedefledigin anda "pardon 1 2 tekrar yardim edermisin" diyeceksin ve yardim isteyeceksin, kimse sana yon yada hayir demez, dese bile onun ayibidir. Bak duz mantık, sen futbolda 3 gol atiyosan 4.golu atamiyorum diye delirirmisin? tabiki hayir. Iste sen vucuduna 4.gol icin baski uygulucaksin ki yetersiz oldugunu anlasin bu da , onun kaldiramayacagi bir agirlikla tanismasi ile olur. Yapilan arastirmalara gore kaslardaki hipertrofi, 4-8 tekrar araliginda maksimum duzeyde oluyor. Yani senin kaldirabilecegin maksimum agirliklari vucuduna tanitman geren. Ucuncu ve son olarak onerim ise, gücün ana kaynagi BB kuralı. Bel-Bilek..

Dumbell ı kavrayışından tut da hayatinin her alaninda bel ve bilek konusunda muazzam guce sahip olursan agirlik arttirimin o derece fazla olur. Yumruk attiginda bile, bileginin saglamligi olcusunde zarar verirsin ve bileginin saglamligi olcusunde zarar almazsin..

3.anlattigima son demistim ancak hakkini vererek yapmadigini dusundugum birsey var, o da bacak..
    Bacak calismanin mantigi sudur, vucudun kas kutlesini arttirmayi nasil hedeflersin? tabiki en buyuk kaslari buyutmeye calisarak.Neden? cunku vucudundaki buyumeyi tetikleyen Testeronun salgilandigi seviye, senin yorduğun kas miktariyla dogru orantilidir. Bacaktaki kas grubu, vucudunun en buyuk kas grubudur. Cunku 2 bacak vardir=) Vucut, belki de belli bir periyotta (1 hafta diyelim) yordugun kas kutlesini dikkate alip, ona gore Testo salgilayacaktir(eger hormonal dengesizlikten dolayi dolgal olarak fazla yada az salgilanmiyorsa).

Velhasılı kelam, Pain=Gain.. Meşakkat (Zorluk)=Başarı

1 senede muazzam vucut yapanlarin genetiginin de faktorunu unutma, alt yapin var sakın moral bozma. Sen sadık kaldigin olcude gelisim bulacaksin.. Jeff Seid dedigin ve ozendigin adam, 10 yasindna beri sporla ugrasiyor. Salondaki hocanla bi konus bakalim spora verdigi sene ne kadar.
    Sakın moral bozma, dusuk glisemik indeksli besinlerle 3 4 saatlik araliklarla azar azar al, hic bir zamab kan sekerini yukseltme, miden dolu yatma 6 saatten az uyuma, 6ay sonra ben neydim ne oldum diyeceksin..

Yola devam..=)

Not:Yazım yanlislarimi gormezden gel, telefondan hizlica iş yerinden yaziyorum,akşami bekleyemedim bugunku sporu aksatma diye. Bugun Uluslararası Göğüs Günü (Pazartesi) =) Saglam ısın, kasları gerdir, yuksek agirliklara giriş yap, iyi sporlar..

Son düzenleme: 19 Ekim 2015
    FuriousWind bunu beğendi.
  17. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Vücudun anabolik direnç geliştirmiş olabilir hemen pilavı bırak ve definasyon yap tavuk eti de hormonsal bozukluklara sebep olabiliyor hiç yemesen daha iyiydi belki.

18. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Göğüs kası haraketini eğerki doğru yapsaydın verim alabilirdin , Hergün pirinçde yenmez mesela ben mercimek vb değişiklik yapıyorum .
    bench press masasına yattığında sırtına 1 el giricek kadar boşluk olacak , omuz arkaya göğüs dışarı ve yavaş yap deli gibi yanacaktır .

19. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Bende senin o dediğin 'hergün hamur ile beslenen pizza yiyen' adamlardan sayılırım. Bulk benim için yağlanmak demektir, çünkü fazlasıyla yağlanmıyorum. Estetik konusunda sıkıntım yok. Her gün cipsi tarzı şeyler yememe rağmen (hiç sevmem ve normalde tüketmem) yinede aşırı yağlanmayı sağlamamış birisiyim.
    Bu işin tamamı şanstır. 7 yıldır yapıp kolu 38 iken 3 cm den fazla ilerlemeyenleri bilirim. Ve 2. yılımı doldurmadan 41 cm'ye ulaşmış kendimi bilirim.
    Bu sebepten ötürü asla kaygısızlığa başarısızlığa düşme. Bir gün elbette sana istediğini verecektir. O gün bu gün diye beklersen olmaz.
    Ve aynaya bakmanı tavsiye etmem, uzun zaman aynalardan kaç.
    Edit: Sıkıntı olan tek şey beslenmen, iyice üstüne düşüp araştırma yaparsan bayağı yol kat edeceğini düşünüyorum.
    Başarılar. o_O

20. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler.Beslenmeye olayını çeşitlendirerek (sırf pirinç yerine bulgur, nohut, barbunya vb.) 2-3 haftadır 4-6 tekrar arası çalışıyorum.Sonuçları farketmeye başladım.
    Fazla yağlanan biri olmasam bu kadar korkmazdım bulktan ama yinede şu anda güzel bir tempo yakaladım.
    Yanlış yaptığım şeyin ağırlıkları fazla artırmamak olduğunu farkettim.İlerleyen günlerde merak eden olursa bilgilendirebilirim.
    Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.
    Not:Yazım yanlislarimi gormezden gel, telefondan hizlica iş yerinden yaziyorum,akşami bekleyemedim bugunku sporu aksatma diye. Bugun Uluslararası Göğüs Günü (Pazartesi) =) Saglam ısın, kasları gerdir, yuksek agirliklara giriş yap, iyi sporlar..[/QUOTE]
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2015 ---
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler.Beslenmeye olayını çeşitlendirerek (sırf pirinç yerine bulgur, nohut, barbunya vb.) 2-3 haftadır 4-6 tekrar arası çalışıyorum.Sonuçları farketmeye başladım.
    Fazla yağlanan biri olmasam bu kadar korkmazdım bulktan ama yinede şu anda güzel bir tempo yakaladım.
    Yanlış yaptığım şeyin ağırlıkları fazla artırmamak olduğunu farkettim.İlerleyen günlerde merak eden olursa bilgilendirebilirim.
    Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş