Büyük kapışma! Serçe vs Murat131

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SOLID tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Serçe vs Murat131

1. Serçe

oy sayısı 8
    22,2%
  2. Murat131

oy sayısı 28
    77,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yani ne bileyim,kararsızım alsam değer mi diye düşünüyorum.Öğrenci adamım,paramı buna versem olur mu onu da bilmiyorum.Ortadayım anlayacağın...

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    alacaksanda iyi dusun tasin. arabanin masrafi cok olur olay benzini koyup binmesi degil. heleki eski arabalar cok SIK ariza yapar bunlarida goz onunde bulundur derim

SOLID bunu beğendi.
  3. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Sonuçta araba almakta bir yatırımdır ...

sahibinden.com da pazarlık payıda varmış ve acil satlık arabalarda çok ucuz olabiliyormuş

nasıl olsa yaz yaklaştı sayılır sen yined motorunla devam et bir yandanda sahibinden.comda pusuda bekle hoşuna giden bir araba elvet cıkar

pazarlığı sıkı tutacaksın araba sahibini alda kurtulayım artık dedirtene kadar pazarlık yapacaksın :D :D

SOLID bunu beğendi.
  4. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Benim kuzenimde Serçe vardı uzun yıllar kullandı birçok akrabamız değişe değişe de çok temiz olmasına rağmen arada sorun yaşatıyordu. Bir keresinde 5-6 kişi tıkışıp ta İzmit'e gitmiştik Ankara'dan :) Ama sanırım murat131'e göre küçük.

Bir de Murat131 ile ilgili bir anımı anlatayım. Birgün arkadaşlarla toplandık halısaha maçına gidiyoruz bahçelinin ordaki ve hangi yol olduğunu hatırlamıyorum ama aştinin olduğu yol üzerindeydik sanırım. Trafik de baya yoğun bi baktık bi murat131 gidiyo yanımızda fakat içindeki şoför 20-25 yaşları arasında ve son derece güzel ve bakımlı bir kızdı, hemde sarışın :D . Herneyse arkadaşlarla hayretler içinde baktık böyle arabada "böyle bi kız ne arıyor, nasıl sürebiliyor bunu" diye söylendik ama trafiğin yoğun olduğu anda herkes ani bir fren yaptı tüm ve araçlar tampon tampona anca durdu. Ben de aynadan takip ediyordum en son arkamda bu kız vardı. Öndeki araca vurmaktan kılpayı kurtulmuştum (2006 fiat panda var bu arada bende) ve sonra aklıma arkamdaki kız geldi ki aha dedim arkadan girecek bize. Gözümü aynaya diktim baktım geliyo sonra bi fren, baktı olmuyo elfrenini bi çekti yaklaşık 50cm kala durdu. Sonra elini alnına götürdü bi "fiyuu" çekti :D o an inip öpesim geldi valla tebrik etmek için. Tüm arkadaşla dumur olduk o kızın elfreniyle durduğunu görünce :) Yani sadece varoşlar kullanmıyormuş bu arabayı artık :)

SOLID ve cıddırık bunu beğendi.
  5. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    TuGhAn buna benzer benimde bir anım var :D SOLİD in konuyu anılarr anılarrr çoşkun sabah moduna sokacaz ama bende anlatmak istiyorum :D

Benim kuzenle beraber bir arkadaşa gidiyoruz normalde yanımızdan gecen araçlara hiç kafamızı çeviripte bakmayız pekbi kendini begenmiş yürürüz yolda
    arkadan bi araç sesi geldi yol çok dardı ara sokaktı egzosu patlak belli :D patpatapat komikbi sesi var tam araç yanımızdan geçerken o egzoz sesinin komikligine hafif bir yan bakışla baktık Amann Allahım oda ne :D ya varya 1.80 boylarında 75 kglarda karizma desen var kaş göz acayip yakışıklı bir çoçuk
    biz bakakaldık :D murat124 deyince aklıma gelen ilk şey budur :D

TuGhAn ve SOLID bunu beğendi.
  6. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yani diyorsun ki Murat131'lerin içinde nice Murat'lar var:)

cıddırık bunu beğendi.
  7. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    O ufacık arabanın içindeki adamın boyunu kilosunu tahmin ettim diyosun yani :D

8. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...

O çoçuk pencereden baksa yine anlardım ya:D:D:D

çok yakın ve yavaş olarak yanımızdan geçtide o yüzden :eek:

9. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Hakikaten ben de yazacaktım demin ama başka bir topiği okumaya daldım.cıddırık sen müthiş tahmincisin.Starda Mustafa Sandal'ın programına katıl bence:)İyi para kaldırırsın:)

10. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Biliyorum dalga geçiyorsunuz ama benim 6.hissim çok kuvvetlidir :D

bi kahve falı bakıyım aklın şaşar:lol:

11. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    ikisinide alma bence o paraya şahin bulursun , 2 ay önce falan benim yegen 5000 tl civarına şahin aldı....birde genel olarak hem forumda hemde dışardaki insanlarda gördügüm bir sorun var , alttaki yazı onun içindir anlayan anlar..........

Her şeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir, göz ise maneviyatta kördür

SOLID bunu beğendi.
  12. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Solid bende bakıyorum 5 milyara shibinden de falanda baktım.Sahin i boşver Broadway var.Eski kasa BMW bakıyorum ben temizini yakalarsam iyi olur 4 milyardan başlıyor fiyatları,eski kasa civic te bulabilirsin yani araştırman lazım oto pazarlarını bı yokla derim.

SOLID bunu beğendi.
  13. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kolay gelsin.Ben de bakınıyorum kış bitmeden alacağız inşallah.

14. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    size mazda 626 yı öneririm brini borçtan kurtarmak için aldım 1.500 tl verdim ama 1600 bandrol borcu vardı trafik cezaları vs.. 3500 e geldi yürürü çok kötüydü 1000 lira masraf yaptım çok güzel oldu. e çok hoşuma gitti kılını yünü incik boncuk keyfi masraflar yaptım 5250 ye geldi bana bu piyasaya satılmaz belki ama yemin ediyorum ne doğanı ne şahini ne serçeyi tanırım daha iyi olamaz 90 model bi araba açıkçası bende 2009 model c4 te var ama sırf içinde yayıla yayıla gezmek için biniyorum şu sıralar mazdaya bi tüpü eksik ondada hata yaptım bilmemezlikten önce muayne yaptırdım sonra tüp takmak aklıma geldi öle kaldı

15. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bir dönem krem renkli bir 131 imiz vardı herzaman için yerli otomobillerin bende ayrı bir yeri olmuştur hele ustaca modifiye edilmiş bir şahin in, murat124 ün, doğan ın, serçenin yerini hiçbirşey tutmaz onun havası farklıdır.
    Bana kalırsa serçe de murat 131 de birbirine yakın otomobiller sayılırlar hangisinin temizini bulursan onu tercih et derim ben.

124.jpg

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Öğrencisin, maddi imkanların iyi değil ozaman elindeki parayıda çöpe atma derim. Araba aldığında biniceksin benzini var vergisi var, her ay arızası var (model düşük) bir sürü şeyi var bi kac yıl sonra satmak isticeksin, peki satabilcekmisin? şuan düşük fiyatta aldığın arabayı ilerde ne kadar düşük fiyata satacaksın. Paranı çöpe atıp araba alacağına yastığının altında tut kalsın derim

17. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bu arabalar eskidi artık ben 13 sene önce serçe almıştım bir hevesle 6 ay kullandım ama ne kullanma bi gün eksozu düşüyodu manifolddan ayrılıyodu,bi gün arka denge çubuğu çıkıyodu yerinden.anlıycan kafamı kaputun içinden çıkarmıyodum sonra 131 aldım bayağı konforluydu serçeye göre ama ondada sorunlar bi türlü bitmiyordu 2 ay sonra ondanda kurtulduğuma dua ettim.şimdikiler çürümüştür artık gerisini sen düşün.o paraya hiç otomobil alıyım deme sakın.koy bi kenera paranı.ileride daha iyisini alırsın;)

Sayfayı Paylaş