Bülent Ecevit Vefat Etmiştir..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Veyron tarafından 6 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Demokratik sol parti onursal başkanı ve eski başbakan Bülent Ecevit vefat etmiştir..

2. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ dürüst bir siyasetçisini, adam gibi bir vatan evladını kaybetmiştir..
    hepimizin başı saolsun..
    huzur içinde yatsın..
    bu ülke için yaptıkları asla unutulmayacak büyüklükte bir insandı..
    sevenlerine de sabır diliyorum..
    unutmayınız ki bu ülkede 1 Atatürk gider 1 Ecevit gider ama yerlerine 1000 tane gelir..
    türk gençliği mirasına sahip çıktığı sürece hiçbir kuvvet bu ülkede at oynatamaz..
    ecevit'in şu sözleri aklıma yer etmiştir.
    kıbrıs barış harekatı öncesi bir gazetecini sorusu üzerine şöyle der:
    biz adaya savaş için değil, barış için gidiyoruz...
    huzur içinde yat karaoğlan...
    türk gençliği demokratik ve laik çizgisinden asla ödün vermeyecektir..

3. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Allah rahmet eylesin çok iyi bir liderdi.Vatanımız için çok faydalı işler yapmış yüce şahsiyetlerden birisi.

4. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    rahat uyu karaoğlan. allah rahmet eylesin. :(

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Eşi Rahşan Ecevit'in ismiyle anılan af ile hafızama kazınmış bir insandı, başbakanlığının son zamanlarındaki fiziksel ve manevi acizliği aklımdan asla çıkmayacak.
    Ölmesine herhangibir insanın ölmesine üzüldüğüm kadar üzüldüm, zaten benim ve birçoklarının gözünde seneler önce ölmüştü.
    Bir partiye çöreklenerek, halk için değil, kendi ego tatmini için siyaset yapan bir kuşağın temsilcisi olması bence siyasi tarihi inceleyen kimsenin gözünden kaçmamalı.

6. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Ölene kadar siyaset modunda olduğu için sevmedim adamı ama Allah rahmet eylesin diyelim. :?

7. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    O Dolar Milyoneri Olmayan Tek Başbakan dı

Kaynak: Vatan Gazetesi

Her zaman mütevazı bir hayat yaşayan ve tutumluluğuyla bilinen siyasetin Karaoğlanı Bülent Ecevit, arkasında DSP’lilere Türkiye’nin en zengin partisini ve eşine de 3’ü Ankara, 1’i İstanbul’da olmak üzere 4 ev bıraktı. Ecevitler’in Or-an semtinde iki ayrı evi bulunuyor. Oran’daki evlerden biri 4 katlı bir apartmanın giriş katında. Diğeri ise 500 metre yakındaki bir başka apartmanın 3’üncü katında. Ecevit çifti, eskiden 3. kattaki evde oturup, girişteki daireyi kütüphane olarak kullanıyorlardı. Bülent Ecevit rahatsızlanınca asansör olmadığı için giriş kattaki diğer eve geçildi.

2 DE MİRAS KALDI

Ankara’nın Çankaya ilçesinde Rahşan Ecevit’in annesinden kalan 100 metrekarelik bir daireleri daha bulunan çiftin, Bülent Ecevit’in annesinden kalan İstanbul Suadiye’de 100 metrekarelik bir daireleri daha var. Ecevitler, Oran’da 3’üncü kattaki kullanmadığı evlerini, Koruma Müdürleri ve en yakın sırdaşları arasında yer alan Recai Birgün’e tahsis etti. Ecevit’ler, Birgün’den kira da talep etmedi. Diğer iki daire de “eş-dost”a tahsis edilmiş durumda ve kira alınmıyor. Ecevit’lerin ayrıca Gölbaşı ilçesinin Karaoğlan Köyü’nde 1956 yılında aldıkları 957 metrakerelik bir arazisi var.

Pul meraklısı olan Ecevitlerin geniş bir kolleksiyonu bulunuyor. Basına yansıyan 1998 tarihli mal beyanlarına göre çift, 35 de yerli ve yabancı ressamlara ait değerli tabloya sahip. Çiftin malvarlığı arasında Gümüş sofra takımı, 2 elmas iğne, 2 altın saat, 100 Cumhuriyet altını, 10 Reşat altını da bulunuyor. Ancak son dönemde peşpeşe önemli rahatsızlıklar geçiren çiftin Cumhuriyet altını sayısında değişiklik olup olmadığı bilinmiyor.

80 TRİLYONLUK PARTİ

Ecevitlerin yönetimini Zeki Sezer’e bıraktığı DSP ise Türkiye’nin en zengin partisi durumunda. Hazine gelirlerinden elde ettiği paraları tasarruflu kullanmasıyla dikkat çeken DSP’nin Genel Başkan Sezer’in açıklamasına göre şu anda 80 trilyon lira civarında parası bulunuyor. DSP bu parayı bir devlet bankasında faizde tutuyor. Yüzde 20 civarında vadeli faiz alıyor. Yılda 16 milyon YTL, ayda 1.3 milyon YTL faiz geliri elde ediyor.

Hastaneden çıktı, 3 saat sonra ölüm haberi geldi

GATA doktorları, Ecevit’in durumunun kötüleşmesi üzerine ilk bilgiyi saat 19.30 sıralarında, Koruma Müdürü Recai Birgün’ü arayarak bildirdiler. Recai Birgün GATA’dan gelen haber üzerine Rahşan Ecevit’i de alarak saat 19.45’te GATA’ya gitti. Rahşan Hanım, yoğun bakım ünitesine alındı. Ve burada, 60 yıllık hayat arkadaşını son kez 10 dakika görebildi. Ve saat 20.00 sıralarında GATA’dan ayrılarak Oran’a gitti. Saat 22.45 sıralarında GATA Komutanı Özbahadır, Ecevit’lerin koruma müdürünü arayarak ölüm haberini verdi. Recai Birgün, Rahşan Hanım’ı tekrar hastaneye getirdi. Özel bir odaya alınan Rahşan Ecevit’e GATA Komutanı tarafından ölüm nedeni anlatıldı. Genelkurmay Başkanlığı’na da gönderilen ölüm raporunda ölüm nedeni “Kardiya Pulmaner Arrest (Dolaşım ve Solunum Fonksiyonlarının durması) gösterildi. Ecevit’in naaşı ölümünün ardından GATA morguna kaldırıldı ve başına da bir asker dikildi.

“DUYDUĞUM ÜZÜNTÜ SONSUZ”

Gece boyu Rahşan Ecevit’e refakat eden kardeşi Asude Aral dün sabah saatlerinde Oran’daki evden ayrıldı. Rahşan Ecevit, gün boyu evdeydi; zaman zaman dinlenmek için odasına çekildi. Öğlen saatlerinde yayınladığı mesajında ise “Duyduğum üzüntü sonsuz” dedi.

Sezer: Büyük üzüntü içindeyiz

Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer, saat 14.50’de sivil plakalı bir araçla Ecevitler’in Oran’daki evine geldi. Rahşan Ecevit’e taziye dileğinde bulunan ve Oran’daki evde 10 dakika kalan Sezer, açıklamasında “Çok değerli bir devlet ve siyaset adamımızı kaybettik. Hepimiz büyük bir üzüntü içerisindeyiz” dedi.

ERBAKAN: YAKIN ARKADAŞIMI KAYBETTİM

Eski Başbakan Necmettin Erbakan da Oran’a giden siyasiler arasında yer aldı. 20 dakika süren ziyaretinin ardından Erbakan “Kıymetli devlet adamı ve yakın arkadaşımı kaybetmenin acısı içerisindeyim” dedi. Erbakan, ekledi: “Birçok konuda beraber çalıştık. Kendisini vatanını, milletini seven ve hizmet etmek isteyen bir insan olarak, daima sevdim ve sempati duydum. Kıbrıs gibi milli bir davamızda fikir birliği içerisinde en mühim meseleyi beraberce yürüttük. Yine aynı şekilde kapatılmış olan imam hatip okullarının 62 tanesini beraberce açtık ve Türkiye’yi İslam Bankası’na kurucu ülke olarak koyduk. Sözüne güvenilir bir insandı.”

Gül: Maalesef hayat böyledir

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Oran’daki eve eşsiz geldi. ”Maalesef hayat böyledir “ diyen Gül, şöyle devam etti: ”Ama önemli olan yapılan hizmetlerdir, halkın sevgisidir. Bu bakımdan Ecevit, Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş en büyük şahsiyetlerden biridir. Yaptıkları her zaman Türk halkı tarafından hatırlanacaktır.”

Sağcısı da solcusu da Oran’a akın etti

Oran’daki evin perdeleri ve pencereleri gün boyu kapalıydı. Sabah Rahşan Hanıma taziyeye gelen ilk ziyaretçi Emrehan Halıcı ve HürParti Genel Başkanı Yaşar Okuyan oldu. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan ve eski bakanlardan Şevket Kazan da ziyaretçiler arasında yer aldı. ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu ise 60 yıllık örnek birlikteliğe dem vurdu: ”Bülent Ecevit ile Rahşan Ecevit çifti eş olmanın çok güzel bir örneğini sergiledi.“

Ağar: Bana desteğini asla unutmam

Eşi Emel Ağar’la taziyeye giden DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ecevit’in dürüst bir devlet adamı niteliğinde geçmişte kendisine önemli bir destekte bulunduğunu söyledi. “Bu her zaman yaşatacağım bir anı olmuştur bizim için” dedi.

Büyükanıt: Her zaman saygıyla anılacaktır

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan mesajında şunları kaydetti: “Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyet’in temel niteliklerine bağlılığıyla Türk Ulusu’nun büyük saygı ve sevgisini kazanmış, tutarlı ve ilkeli devlet adamı kişiliği ile Türk siyasetine damgasını vurmuştur. Kıbrıslı soydaşlarımızın bugünkü özgürlük ve bağımsızlıklarının temeli olan Kıbrıs Barış Harekatı’nın icrasında Türk Silahlı Kuvvetlerine her türlü desteği veren, ulusal çıkarların korunmasını her şeyin üstünde tutan sayın Bülent Ecevit, verdiği hizmetlerle her zaman saygıyla anılacaktır.”

Fethullah Gülen de mesaj yayınladı

Başbakan Ecevit için taziye mesajı yayınlayanlar arasında Fethullah Gülen de vardı. Gülen, şöyle dedi: “Türk siyasi tarihimizin önemli ve müstesna simalarından Sayın Bülent Ecevit’in vefatını teessürle öğrendim. Milletimizce de malum olduğu üzere o hep inandığı gibi yaşadı ve inançlarından asla taviz vermedi. Türkiye’mizin geleceği adına yapılan olumlu hizmetlere sürekli destek verdi. Birtakım kaba dayatmalar karşısında asla eğilmedi. Ve bu duygularıyla Allah’a yürüdü.”
    Vatan

Bu habe

8. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ölümüyle hayatımızda çok da büyük bir boşluk yaratmayacağı kanaatindeyim.Allah rahmet etsin.

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ben katılmıyorum ecevit ALLAH gani gani rahmet eylesin iyi bir adamdı bence adam gibi bir adamdı ve çalmayan belkide tek siyasetçiydi insandı çok seven bir eşdi belki hiç baba olamadı ancak çok insana babalık yapan bir siyasetçiydi ve hayatı boyunca yan çizmeyen tek siyasetçide diyebilirim bence kınanabilecek enson siyasetçi ecevitti arkadaşımında dediği gibi cebini doldurmayan bir siyasetçi ama görüyorsunuzki böyle olmakla yinede insanlara yaranılamıyor

10. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ya yazmiim diyorum yine beni deli ediyosun..
    şu yazdıklarına bak allah aşkına..
    yani ne amaçla yazdın bunu anlamış değilim..
    herhangi bir adama üzüldüüm kadar yazmışsın..
    senin tarih bilgin de sıfır..
    herhangi bir adam dediğin adam; 'kıbrıs'a girersen istanbul'u bombalarız' diyen köpeklere;' biz de karşılık veririz' deyip
    kıbrıstaki katliama ve soykırıma karşı bütün dış güçleri karşısına alıp vatan evlatları için kıbrısa giren, soykırıma dur diyen ve yavru vatanımızı işgalcilerin, emperyalistlerin elinden alan adam...
    af çıakrdığı için mi senin gözünde öldü?
    zidane materazzi ye kafa attı.
    nooldu?
    öldü mü gözünde?
    o kafa zidane'nın fransa milli takımı için yaptıklarını tarihten silemez..
    attığı gollerde nasıl seviniyosan zidane'ı göklere çıkarıyosan kırmızı kart gördüğünde de ona sahip çıkacaksın..
    kötülemeyeceksin..
    nitekim fransızların da yaptığı bu oldu..
    bir partiye çöreklenerek halk için değil kendi için mücadele etti yazmışsın..
    bu yorumuna da sadece gülüyorum..
    bir partiye çöreklenme öyle olmaz..
    çöreklenseydi eğer risk alıp kendi partisini kurmazdı..
    chp gibi bir partinin başkanıyken kendi partisini kurdu bir partiye çöreklenmedi yani..
    halkı için mücadele etmek amacıyla yeni parti kurdu..
    kendi için mücadele etse chp gibi tabanı olan bir partinin başkanıyken yeni parti kurmazdı..
    senin gibi düşünen insanlar varoldukça ecevit gibi dürüst siyasetçiler bu ülkede kendine yer bulamaz..
    rahmetli ecevit çok hasta olmasına rağmen,
    danıştaya yapılan saldırıda ölen yargıcımızın cenazesine giderek kendi ölümünü hazırladı..
    ama halkına bir mesajdı bu..
    halkına ve gerici yobazlara..
    bakın, ben ölüm döşeğinde olmama rağmen laik devletime sahip çıkıyorum..
    ben bu cenazeden sonra ölücem..
    ama türkiye cumhuriyeti daima laik kalacak..
    eğer ben bu halimle bile bunun için mücadele ediyorsam ben ölünce siz de bu bayrağı devralacasınız..
    laik ülkemize sahip çıkacaksınız...
    sence herhangi bir adam böyle mi davranır?
    ölüm döşeğindeyken, öleceğini bile bile bu cenazeye gider miydi?

birisi de ölene kadar siyaset modunda olduğu için sevmiyorum yazmış..
    yazık..
    çok yazık...
    naapsaydı peki?
    devleti sömürenleri,milleti aç bırakanları, dini siyasete alet edenleri, vatanı satanları izlese miydi?
    oturup rahat evinde eşiyle birlikte huzur içinde yaşayabilirdi.
    ama yapmadı..
    siyaset yapıp da eline ne geçicek ki ?
    bi düşün?
    70 yaşına gelmiş bir insan neden siyaset yapar bu soruyu sordun mu kendine hiç?
    neden?
    başka bir siyasetçi olsa daha fazla para hırsı için diyebilirsin!!
    ama ecevit için bu şekilde değerlendiremezsin..
    ecevit bu ülkede mal varlığı açısından en fakir siyasetçidir!!!
    kilolarca altını yoktur.
    ya da amerikada villaları, benzin istasyonları..
    adı hiçbir yolsuzluk haberine malzeme olmamıştır..
    temiz ve dürüst bir adamdır..
    lütfen.
    değerlerimize sahip çıkalım..
    bu ülkede saygı görmek için illa ki soyguncu, yalancı mı olmak gerekiyor?

dürüst insanlara verilen değer bu kadar mı?

sen rahat uyu KARAOĞLAN..
    seni anlayanlar varolduğu sürece bu ülke sahipsiz kalmayacak...

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Hadi arkasından konuşmayalım ama Ecevit demek kıtlık demek olduğu için yiyecek pek malzeme bulamıyordu zaten rahmetli hazinede. Büyük bir kayıp olarak görmüyorum. Yine de Allah rahmet eylesin.

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    70 yaşına gelmiş bir insan neden siyaset yapar bu soruyu sordun mu kendine hiç?
    neden?

işte bu herşeyi anlatıyor sağol başlık daha fazla gerilmeden kilitliyorum ama okunmasını yavsiye ederim 70 yaşında bir adam çalmak için değil sadece halkına hizmet için siyasete devam eder halkı için

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş