Bölgesel Yağ !

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Rapidesh tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler Arkadaşlar

Uzun zamandır kilo problemim var sürekli kilo aldım verdim.Şimdi bir spor salonuna gidiyorum haftanın 3 günü !
    Aslında ciddi anlamda kilo vermiş durumdayım lakin ! 27 yaşında 178 boyunda 83 kiloyum şuan ve bel çevre genişliğim 102 cm !
    Omuzlarımdaki kemikler görünmeye başladı t-shirtler boynumdan ve omuzlarımdan kayıyorlar sürekli düzeltmek zorunda kalıyorum.3 ay önce sımsıkı omuzlarıma yapışan sırt çantam artık omuzlarıma geniş gelmeye başladı. Elimin orta parmağı ile baş parmağım diğer el bileğimin etrafından birbirlerine değer oldu eskiden değmezlerdi o derece inceldi bileklerim.

Gelin görünki kilo verince göbeğim afedersiniz hamile gibiymişim gibi çıkıyor sadece göbek değil belimin yan bölgelerimdede çok ciddi yağlanma söz konusu ! Eritemiyoum.

Haftanın 3 günü sporum şöyle ;

Sırasıyla;
    25 dk merdiven tırmanıyorum
    45 dk eliptik bisiklet
    60 dk ağırlık antremanı + abdominal + twist+ adını hatırlayamadığı iki elime ağırlıkları alıp sağa sola eğilerek beli çalıştırıyorum
    20 dk 6.5 hızında yürüyüş bandında bitiriyorum

#Eve yürüyerek gidiyorum yarım saatlik bir yol telefondaki ölçüme göre 300 kalori yakıyorum o yürüyüşte !
    #Ağırlık antremanları her gün farklı bölgeleri çalıştırıyorum Pazartesi sırt-göğüs , çarşamba biceps-tricebs , cuma bacak-omuz gibi !
    #Spor salonunda dolaplardayken çıkmadan önce 30 gr whey alıyorum.

Çok düşük kalorili bir diyetim yok !
    Spor yaptığım ve off günler farklı beslenme programlarım var !
    Spor yaptığım günler;

Kahvaltı 10:30'da 1 yumurtanın sarısı ile birlikte 2'sinin sadece beyazı 70 gr yulaf ezmesi 60 gr beyaz peynır 2 ince dilim hindi füme ile 1 yemek kaşığında zeytin yağında omlet yapıp yanında 1 domates 1 bardak yeşil çay içiyorum.
    #spor 12:30-16:00 arasında yapıyorum.
    Öğlen yemeği 16:30-17:00 arası 2 dilim esmer ekmek 1 tane domates 1 tane konserve ton balığı !
    Akşam yemeği 19:30-20:00 arası 2 dilim esmer ekmek yoğurt ve o gece ne yemek varsa(Bezelye-Fasulye-5 adet köfte veya çorba)
    Ara öğün 22:00'da 1 porsiyon meyve veya 10 adet çiğ badem

Off günler beslenme;
    Kahvaltı 10:30-11:00 2 yumurtanın tamamı 1'inin beyazı 60 gr beyaz peynir domates 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile omlet yapıyorum (Buna yulaf eklemiyorum) 1 bardak yeşil çay 2 dilim esmer ekmek !
    Öğlen yemeği 15:30'da 100 gr yulaf ezmesine 100 gr yağsız süt ve 4 adet kuru kayısı ekleyip yiyorum !
    Ara öğün 17;30'da bir porsiyon meyve !
    Akşam 19;30-20;00 arası yoğurt 2 dilim esmer ekmek ve 1 tabak evde o gün ne yemek varsa !
    Ara öğün 22:00 10 adet çiğ badem.

#2 aydır bu programı yapıyorum.
    #Benim şöylede ciddi bir problemim var arkdaşlar 2.5 yıl gece vardiyasında çalıştım gündüzleri uyumuyorum ama geceleride en az 2-3'ü buluyor yatmam maalesef !

Çok ciddi bel böylesi yağlanması problemim var !
    -Aslında artık vereceğim son 10 kilonun bu bölgelerdende gidebileceğini sıranın buralara geldiğinide düşünüyorum ! Siz ne derseniz !
    -Bana herhangi bir yağ yakıcı veya program önerirmisiniz ?

Yardımcı olursanız sevinirim yukarıdaki programlara ne eklemeli ne çıkartmalıyım ?

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    son 10 kilodan sonra yavru ceylan gibi kalırsın bu beslenme ile :D amacın ceylan gibi bir vücutsa devam et olduğu gibi

3. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    :D:D

Hocam kas geliştirmek isterim ama yağ oranım yüksek hala ! Ailede diyabet ve karaciğer rahatsızlıkları var ! Bir doktor akrabam eğer bu hastalıklardan uzak durmak istiyorsan ilk önce yağlarından kurtulmalısın diye nasihat verdi !
    Kas inşasına kilo verme işi bitince başlamak istiyorum lakin bu göbek benim için ciddi soru işareti !

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    30 dklık yolu 2 saat dolana dolana gitmek istiyorsun :D

5. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bana çok eksik geldi beslenmen. Ne protein var ne birşey. Acilen beslenmeni değiştir. Zayıflarsın ama sağlıklı olmaz. Bende kilo verdim ama böyle beslenmedim!!!!

6. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Eksik olan ney peki ?

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    daha fazla zorlamadan belirli bir kas kütlesi eklemen gerek. kas kütlen arttıkça daha güçlü olucaksın. kas kütlen arttıkça yağ yakmak istediğin zaman daha verimli ve daha kolay yağ yakıcaksın. sen zaten kolay verebileceğin kiloları verdin. daha kilo vermek için daha fazla uğraşmak gerekicek çoğu kastan gidicek söylediğimiz gibi bu beslenme ile hele. seçim senin

8. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim kafam baya karıştı açıkçası !

9. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Spordan once saglam karbonhidrat, spordan sonra protein, sabah protein karbonhidrat ara ogunler meyve, kuruyemis olabilir.

10. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Çok düşük kalorili bir diyetim yok ! demişsin ama kaç kalori aldığını bilmen lazım.

1 tabak evde o gün ne yemek varsa ! - önce bundan kurtulman lazım, yediğin herşeyi bilmen gerekiyor. antremandan ve aldığın protein miktarın daha önemlisi bu.
    öncelikle kaç kalori alıyorsun onu öğrenmen lazım, sonra ne kadarı yağ, karbonhidrat, protein bunu analiz etmen lazım.

11. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Kafanın karışmasına gerek yok , hem antreman rutinini hemde beslenmeni baştan aşağı değiştirmen gerekiyor. 90 dakika kardiyo ve 60 dakika ağırlık antremanı yapmanın sana faydası yok. 7O dakika kardiyonun üstüne 1 saat ağırlık çalışacak enerji de o yediklerinden gelmez , muhtemelen kaslar yavaş yavaş eriyordur.

1. Beslenmeni düzenle , amacın yağ yakmak ise ona göre bir beslenme rutini geliştir. Gerekirse diyetisyene başvur ama bu kadar fazla ekmek tüketmek yerine proteini arttır.
    2. Kardiyonu antreman sonrası yap ve bu kadar uzun süre yapma.
    3. Çok düşük kalorili diyetim yok demişin ama gerçekten düşük kalorili ve kaloriyi aldığın yerler yanlış.
    4. Yağ yakıcı kullanmana gerek yok ama illaki denemek istiyorum dersen termojenik bir yağ yakıcı alabilirsin

Zizxy bunu beğendi.
  12. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beynim yandı :D

13. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Pekala arkadaşlar bana bi örnek çalışma söyleyebilirmisiniz veya beslenmenin neresi problemli ? Son zamanlarda kilo veremiyorum uygulamama rağmen ?

Bir insan kas geliştirirken göbek eritemezmi mesela ?

14. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kas gelişimi için günlük almam gereken karbonhidrat miktarının 200 gr az karbonhidrat aldığımı öğrendim şimdi !

Sayfayı Paylaş