BÜYÜME HORMONU EKSİKLİĞİ

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Bond001 tarafından 30 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    MERHABA ARKADAŞLAR
    bir yerde bi yazı okudum ''eğer çocuğunuzun giydiği elbiseler uzun süre değişmeyecek seviyede duruyor ve çocugunuza oluyorsa boy uzması büyüme hormnu konusunda dikkat etmelisinz'' diye bende bunu uzun süredir düşünüyorum ve bazı şortlarımın ve kıyafetlerimin hala bana aynı seviyede olduğunu farkettim ve ortaokuldan liseye geçtiğimden beridir hiç uzadığımı hatırlamıyrum.
    Ergenliğimin ilk ve orta zamanını anlatayım size.İyi bir beslenme düzeni ve uykum yoktu hatta ortalama gecelik 4 saat falan uyumuşumdur çok sabahladım bilgisayar oyunları oynamak ve film izlemekten.2den fazla öğün yememişimdir öğlenci olduğum için zaman bulamıyordum.Yazları gezmek tozmak denize gitmek yerine dükkanda çalıştım oto lastikçide.Stres ve benzeri konuları geleek olursak stresten başka ne var ki hayatımızda.Ailemin boy ortalaması 1.70i geçmiyor olmam gerekn boy ise 1.71 ( anne + baba boyu + 12 bölü 2) ve benim boyum 1.65
    Sizce bu konuda bi eksiklik bende söz konusu mu yada başka bi gelişim hormonumda ?
    YAŞ:18 yani sonlarında ve ekstra efor sarfetmem gereken zamanlardayım

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    doktora gidersen ölçümlerle eksiklik olup olmadığını öğrenebilirsin başka türlü bir şey söylenemez , ama bahsettiğin kalitesiz beslenme ve stres durumları böyle bir duruma sebep olabilir gerçekten. bu yüzden bir an önce hayat kaliteni yükseltmeye bak , bunu sadece büyüme uzama vs. açısından söylemiyorum mutluluk açısından da önemli.

3. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    zaten artık düzelttim uyku düzeni idman besleneyi 2 ayda yaklaşık 7 kilo aldım bu sayede ama benim sıkıntım fitness değil boyum kısa ve boyumla ters orantıda basketbol oynuyorum.

Sayfayı Paylaş