Aziz Yıldırım istifa etti

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 18 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    CNN Türk’te saat 10:00 haberlerinde son dakika gelişmesi olarak verilen habere göre Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanlığı’ndan istifa etti.
    Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu son hafta Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, sürpriz bir çıkışla başkanlığı bıraktığını açıkladı.

Fenerbahçe'nin resmi sitesinde verilen bilgiye göre Başkan Aziz Yıldırım, bugün saat 13.00'te bir basın toplantısıyla gündeme ilişkin açıklamalar yapacak ve gerekçeli kararını verecek.
    -------------------------------------------------------------------

Daha öncede birakiyorum deyip geri vazgecmemismiydi ? Baskiya dayanamayip vazgecer bence. Acikca söylemek gerekirse ben Aziz Yildirimdan daha iyi bir baskan görmedim TR´de.

Fenerin isi artik is......
    :!:
    Canaydinin kardesi olsaydida size verseydik :

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Beşiktaş'ın başında Demirören, Galatasaray'ın başında da Canaydın gibi başkanlar varken; Yıldırım, Türkiye futboluna fazla kaliteli geldi bence.

Not : Beşiktaşlıyım, objektif bakıyorum olaya.

3. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Kesinlikle katiliyorum sana Blitz. Ben Fenerin Yeni baskan ve Yeni Teknik direktörle nasil bir takim olusturacagini cok merak ediyorum.

Nobrede BJK´yle anlasmis.

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bence bu guven tazelemek ve sampıyonlugun kacısı ıle ılgılı elestırılerı bıcak gıbı kesmek ıcın alınmıs bır karar.

100. yıla gırerken fener camıası surprızlere ve rısklere acık bır yonetımı goze alamaz, buyuk ıhtımalle yalvar yakar basımıza gecın gene dıyecekler ve bu tazelenen guven ıle takım ıcı muhalefet olmadan butun ıstedıklerını tekadam anlayısı ıle yapmaa devam edebılecek.

Acıkcası bende ondan daha ıyı bır baskan gormedım sımdıye kadar , eletrıler hep tekadam anlayısı yuzunden ama basarı bırazda bu anlayısla gelıyor, herkafadan ses cıkan ortamda saglam bır yonetım olamaz.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Wallahi bence karakter olarak berbat bir adama benziyor, kasinti, itici ve düzenbaz bir havası var...
    Yaptiklarina bir sey diyemem ama o adamda bir tuhaflik var!

6. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Konuyla ilgili NTV’ye değerlendirme yapan Fenerbahçe Divan Başkanı Yüksel Günay, Aziz Yıldırım’ın istifasını camianın kabul edemeyeceğini ve bu kararın yanlış olacağını belirterek, “Böyle bir karar alındıysa bunu engellemeye çalışacağız” dedi. Günay, bugün saat 13.30’da düzenleyeceği basın toplantısında istifa kararını açıklayacağı iddia edilen kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın istifa etmesi için ortada bir neden olmadığını söyledi.

Başkan Yıldırım ile bu konu hakkında görüşmediğini, istifa edip etmediği konusunda da bilgisi olmadığını kaydeden Günay, “İstifa için ortada bir neden yok. Şu anda kulübe gidiyorum. Kendisiyle görüşeceğiz. İstifa tek taraflı bir müessesedir. Biz bunu önleyeceğiz zannediyorum. Çare bulunur. Camianın bunu kabul etmesi zor. Camia kendisine yanlış bir şey yapmadı. Spordur bu. Şampiyonluk ilk kez kaybedilmiyor. Kendisiyle görüşeceğiz” dedi.

İstifa ettiği söylentileri basında yer alan Aziz Yıldırım, 2001’deki şampiyonluğun ardından da görevi bırakmış ancak kamuoyu baskısı nedeniyle kararından geri dönmüştü.

8 yıldır Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı’nı yürüten Yıldırım, bu süre içinde 3 Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Karasan, Mafyaci sanirim.

Ek olarak basarili desek Spor adina 8 yilda göze carpan basarilari yok.

Bu 8 sene icinde GS ile 5 sampiyonluk paylasmistir :D

7. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Toplanti 14.30´a ertelenmis.

Vazgecmeyecek - DEDIKODU.

Aziz yildirim klasigi. Masteerinde dedigi gibi bence büyük olasilikla 100. yila güven oyu alip girme cabasinda.

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Basın toplantısı LigTv'de canlı olarak yayınlandı ve az önce sona erdi. Ortalarından yakaladım ama sonuna kadar seyrettim. Aziz Yıldırım kesinlikle FB başkanlığını bıraktığını, 2001 gibi olmayacağını ve dönmeyeceğini söyledi. Camiadan daha çok Azizler çıkacak demesi de kendisnin kararlı olduğunun kanıtı. Ayrıca Aurelio ile sözleşme yenilenmiş, Nobre ise gerçekten ayrılmış, Nobre'nin ayrılığı Daum'un planlarında olmamasındanmış. Daum da gidiyor, Daum'un hangi planı diyesi geliyor insanın.

9. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Baskanlik yaptigi 8 yilda 6 galatasaray sampiyonlugu gormus tek fenerbahce baskani, tekrar donmesini bekliyoruz...

10. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    FB 2, BJK 1 ve GS 5 Sampiyonluk aldi 8 senelik sürec icinde yaniliyormuyum :roll:

11. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Tamamen doğru despo ama bu senekini iki sayıyoruz mito o açıdan yaklaşmış olaya.. :oops:

12. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aynen :lol: zagortenay katiliyorum sana :D :D

13. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ne olursa olsun yınede gelecek baskan gelecek teknık adam ve oyuncular yıne 10 numara olacak mrk edılmesın :p

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    gorev suresınde 2 degıl 3 sampıyonluk var, ayrıca sanırım 3 veya 4 ıkıncılık olması lazım, bır sezon ya besıncı ya altıncı olmustuk.

Baskan olarak basarılı buluyorum , cunku basarı sadece futbolda sampıyonluk degıldır, dıger branslar var ayrıca hepsınden onemlısı altyapısını tamamlamıs,
    stadını devlestırmıs, her tarafından zengınlık ve varlık akan bır klup var.

Onun bırakması bır tarafa daumun bırakmasıda cok kotu , bır anda yaprak dokumu gıbı bır goruntu oldu , ama sanırım bugunler gececek ve seneye gene
    en ıddıalı gırısı fener yapacak, ozelllıkle klup bu maddı durum ıcındeyken cok flas transferler olacagına baskan kım olursa olsun kesın gozuyle bakıyorum

15. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    danıştay üyelerinin , özellikle de türban kararı yüzünden 3 ay önce hedef gösterilip şuan kurşunlanması tarihimize sürülen kara bi leke..
    yöneticilerimizin konuyla ilgili demeçleri ise Atamızın ruhunu sızlatacak cinsten
    aziz ilk defa başarısız olmuyo
    sadece gündem değiştirdiler o kadar..
    biraz politik yaklaştım ama şuan herkez aziz yıldırım feneri bıraktı dio cinayetten bahsetmio..
    yani amaçlarına ulaştılar..kiM?bende bilmiyorum..

sosyal hayatta komplo teorileri olarak geçen bu düşüncelerimin gerçeklik payı olabilir bence..

16. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    O konuyla bu konunun sımdı ne alakası var, sonrada bırılerı cıkıp fener dusmanlıgı yapılıyor deyınce kızıyor ınsanlar.

O tamamen farklı bır baslıkta konusulacak hepımızın acı duydugu bır terorıst cınayet hepımız kınıyoruz ancak spor konusuna karıstırmayın lutfen.

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    saran da cok şey verebilir fakat ben bir baskan olsaydım takımım şampiyon olamadığında degil şampiyon olduğunda istifa edip birazda bayragı başkası tasısın derdim. bence bir başkan her başarısızlıkta takımını yalnız bırakmayıp düştüğü anda daha güçlü kalkmalı ve efsane olmak için şampiyon yapıp görevi teslim etmeli

YANLIŞMIYIM SİZCE?

18. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sampiyon olmayi beklerse baskan, kesin bir bes sene daha gorevde kalir :D

19. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    master sanırım okumamışsın yeterince
    ''birileri gündemi değiştirmeye çalışıyor olabilir'' dedim sadece
    siyaset ve sporu karıştırmıyorum ama zamansız geldi azizin istifası,bu olaylada birleşince
    mesela fener şampiyonluğu kaybedince daum kesin istifa eder deniyodu ama kimse aziz bırakır demiyodu
    her neyse biraz derin daldım sanırım olaya..

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Fenerbahçe'de, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın görevi bırakacağını açıklamasının yankıları sürerken, sarı-lacivertli camia da başkanı bu kararından döndürmek için adeta seferber oldu.

Fenerbahçeli taraftarların, başkanı bu kararından vazgeçirmek için yarın yürüyüş düzenleyecekleri açıklandı. Fenerbahçeli taraftarlar, ''www.antu.com'' adresli internet sitesinde bu konuda fikir birliğine vararak, organizasyon düzenledi.

''Büyük Yürüyüş'' adı verilen etkinlik kapsamında taraftarların yarın saat 12.00'de Kadıköy Altıyol Meydanı'ndaki boğa heykelinin bulunduğu alanda buluşarak, buradan kulüp binasına doğru yürüyecekleri bildirildi.

Kulüp binası önünde Aziz Yıldırım lehine sevgi gösterilerinde bulunmayı planlayan taraftarlar, başkanın bu kararından vazgeçmesini isteyecekler. Fenerbahçeli taraftarlar, 2001 yılında da görevi bırakma kararı alan, ancak camiadan gelen baskılar üzerine geri dönen Aziz Yıldırım için yürüyüş düzenlemişlerdi.

Fenerbahçeli taraftarlar, yürüyüşün ardından, ''Bayrak Asma'' kampanyası başlatacak. Aziz Yıldırım'ın başkanlığı bırakma kararının ardından yürüyüş organize eden taraftarlar, 22 Mayıs Pazartesi günü bütün Fenerbahçeliler'in ev ve işyerlerine sarı-lacivert bayrak asarak, Fenerbahçe'nin birlik ve beraberliğini göstermeleri yönünde kampanya başlatacaklar.

Sayfayı Paylaş