Az kaloride kilo veremiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve vixx tarafından 15 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba.Yaklasik 1.5 ay once 106 kg olarak spora basladim.Baslangicta makro degerlerimi hesapladigimda yag yakimi icin 2700 civari kalori almami gerektigini gordum.Ben biraz daha hizli yag yakmak icin 2400 civari kalori aldim haftada 1 kardiyo yaptim fakat kilo veremedim.Ardindan kaloriyi biraz daha azaltip kardiyoyu 3 e cikardim bu sefer kilo verebildim suan 100 civariyim.Ancak 2 haftadir kaloriyi biraz daha dusurdum 1700 1800 civarina fakat 2 haftada da kilo veremedim.Haftada 3 gun spor yapiyorum.Ve belim 100 den 95 e dusmesi disinda bir olcu degisimi olmadi.Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Beslenmem ;
    5 Yumurta
    Biraz ekmek ( yumurta yiyemedigim icin yumurtayla beraber yiyorum )
    80-100 gr civari pirinc
    400-500 gr tavuk gogsu
    1 Kase yogurt
    10 15 gr tereyag ( yumurta ve pirincin icinde sayarsak)

2. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    cheat meal yap metabolizman alışmış düşük kaloriye 1 günlük çok yüksek kalorili pis beslen

3. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    1.5 ayda metabolizmam yavaslamis midir ki? Birde bir gunluk cheat ile hizlanir mi?

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ya kaloriyi yanlış hesaplıyorsun ya da hareket düzeyini artırman gerekir.

vixx ve ulaire bunu beğendi.
  5. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    2 haftada 1 cheat yap

vixx bunu beğendi.
  6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kaloriyi kısmaktansa hareketi arttırmak bence de daha mantıklı. Sadece kardiyo da değil, ağırlık antrenmanı yapmak lazım. 100 kilo üzerinde olunca düşük yoğunlukta, uzun süreli kardiyo diz ve eklem sağlığı açısından iyi oluyor ama tek başına yetmiyor. Ağırlık, stabilite, mobilite antrenmanları yapman gerekiyor .

Birde yediklerin o şekildeyse oldukça eksik geldi. Yeşillik, sebze, salata yok. Proteine abanmışsın ama yeterli lif yok, vitamin yok.

Kilo veremedim, az verdim vs gibi düşünme. Beslenmeyi ve sporu alışkanlık, hayatının bir parçası haline getirmeye odaklan. Zamanla zaten istediğine kavuşursun

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vixx bunu beğendi.
  7. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hareketim az acikcasi ama arttirma durumum yok maalesef sinava calisiyorum ve sadece gun icindeki tek aktivitem spor salonu diyebilirim.Fakat haftada 3 gun bulundugum spor salonunda antremanim 30 dakika kardiyo ile beraber 2-3 saati bulabiliyor.Hafifte calismiyorum acikcasi agirlik antremanina onem veriyorum.Antreman sonunda kardiyomu da yapiyorum.Su anlik amacim universite sinavina kadar biraz yag yakip sinav sonrasi ustune koyabilecegim bir vucut ortaya cikarmak.Su an spor biraz geri planda ama sinav sonrasi kesinlikle dediginiz gibi hayatimin parcasi yapmak istiyorum.Yorumunuz icin tesekkurler. bu arada beslenme konusunda biraz haklisiniz sanirim yesillik gerek.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Aralık 2020 ---
    Gunluk yediklerim yazdiklarim gibi.Hadi yemekleri ben yapmiyorum icinde yag falan ne kadar var bilmiyorum diye 10 gr yag yazdim ama daha fazla olsun diyelim yine internette hesapladigim yag yakim kalorisinden daha az kalori aliyorum.Bu durumda ya hesaplayici yanlis ya da benim metabolizmam yavas.Eski 9 aylik gecmisimdede cok az kalori aliyordum o zaman belki yavaslamistir ama sonrasinda duzensiz beslenme ile aldigim 30 kg sonrasi hizlanmistir diye dusunuyorum. Hareket konusuna gelince sanirim sorun burda. Gun 24 saat ve ben bunun sadece haftada 3 gun 2 3 saatini spora ayirabiliyorum geri kalani yatis.

Son düzenleme: 17 Aralık 2020
  8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Aldığın yağ miktarı da çok az 10gr ise. Toplam kalorinin %20-30 civarını sağlıklı yağ olarak almanda fayda var. Hormonlar, bazı vitaminler vs. yağsız olmuyor

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vixx bunu beğendi.
  9. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Yedigim birçok besini icinde yag var. 10 gr diye belirttigim yag yumurtayi yapmak icin ve yedigim pirincin icinde varsaydigim bir sayi sadece.Yoksa yag alimim daha fazla 60-70 civari

Son düzenleme: 17 Aralık 2020
  10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sınava çalışıyorsan bile 1 saate 1 verdiğin ders molalarında 10 ar dakika yürüsen günde en az 1 saat yürürsün evin içinde hocam o bile yeterli olur.

11. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Deneyecegim tesekkur ederim

12. EmreBeastPower

EmreBeastPower Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum öncelikle selamlar sabahları aç karnına kardiyo yapabilirsin şimdi bana diyeceksin manyak mısın sen sabah nasıl yapayım salona onun için ayrı mı gideyim evde koşu bandı yok diyeceksin ama üzülme apartmanındaki merdivenleri inip çıkacaksın bu en iyi kardiyo sistemidir sabah aç karnına kahve içip dene bunu ayrı yetten sağlıklı yağ almadan yağ yakamazsın dostum günlük aldıgın yağ miktarını gözden geçir BOL ŞANS

13. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Hastane de tiroid bezlerini kontrol ettir dostum. Sakın pis beslenmeye falan kalkma kilo vericem derken kilo alırsın :)

vixx, ulaire ve 42-cm-kol-istiyorum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş