Aynı iş farklı maaş

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve queks tarafından 29 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yaşım 19, bundan 1 ay önce özel ve belediyeden işler alan bir mühendislik firmasında arazi personeli olarak işe başladım. Bugün maaşımı aldığımda diğer işe yeni girenlerden 250 tl eksik aldığımı farkettim. Diğer işe yeni giren abiler hem + olarak emekli maaşı alıyorlar hem de ilk aydan benden 250 tl fazla maaş aldılar. Ben patron ile bu durumu uslubu ile konuştuğumda meseleyi geçiştirmeye çalıştı lakin bana yaşım küçük olduğu için sallamasyon bir para verdiler gibime geldi.
    Performans farkı olarakta aynı anda başladığım elemanlardan daha yüksek performans gösteriyorum.
    Bu durumda ne yapabilirim?

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Tecrübe farkı olabilir mi acaba, bende dizel otomobil malzemeleri üreten bir fabrikada çalışıyorum ben 2.5 alırken 15 20 yıllık aynı işi yapan adamlar 4 5 bin alıyor mesela

3. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    İşe aynı zamanda başladık hocam, ki tecrübe olarakta iş gereği ben daha uygunum.

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de başıma gelmişti. Ben şöyle yöntem yapmıştım. Sesimi çıkarmadım ama dışarıdan da iş bakmıştım. Gerçi ben part time çalışıyordum ama benim gibi part time çalışanlardan düşük alıyordum.
    Çalıştığım şirket, California da bir şirketti, elin Honduraslısı, Jamaikalısı, Fransızı,Almanı benden çok alıyordu. Çoğu benden sadece 3-4 ay önce işe girmişti ve onlarda part time çalışıyordu.
    3-4 ay bekledim, baktım aldığım ücret onlar gibi olmadı, ben de çalışırken iş aradım.
    7-8 ay sonra part time iyi bir iş buldum hem koşullar iyi idi, hem de ücret. İstifa edip ona geçtim.

mrthr35 bunu beğendi.
  5. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Evli çocuklu eş durumuna göre 100 Tl falan fark olabiliyor. Zaten emekli olduğu için sigortalı çalışmıyor olabilir işverenle anlaşmalı olarak farkını alıyordur.

6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Eşi çalışmayan evli adam 200tl üzerinde bir eş yardımı ücreti alır. Çocuk varsa çocuk başına verilen ufak bir meblağ var.

7. yavuzcihanozyurt

yavuzcihanozyurt Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Her şey para değildir. Nerede mutlu ve rahat olacaksan orada ol bence. 250 tl için tüm düzeni değiştirmek gereksiz yorabilir. İyi karar vermek gerek.

8. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam özgeçmişle bile alakalı olabilir, aynı işi aynı anda başlayıp yapıyor bile olsanız özgeçmişiniz diğerlerine göre zayıfsa işveren bu durumu göz önünde bulundurup maaşınızı az veya daha fazla verebiliyor, biliyorum aynı durumu bende yaşadım, kolay gelsin

Sayfayı Paylaş