Ayakkabinin Ucuzuna Aldanmayin

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 1 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.911
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  KAYSERİ (İHA) - Kayseri'de kunduracılar, ayak sağlığını tehdit ettiği uzmanlarca da doğrulanan ucuz ayakkabı konusunda vatandaşları uyarıyor.

  Kunduracı esnafından İlhan Aşıcıer, ayakkabı alırken bütçenin yanı sıra, ayak sağlığını da düşünmenin gerektiğini belirtirken, "Ucuz mal alayım derken ayak sağlığınızdan olmayın" dedi. Ucuz maliyetli, kaçak ve imitasyon ayakkabıların ayakta mantar, yara gibi kalıcı rahatsızlıklara yol açtığını kaydeden Aşıcıer, ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenleri ise şöyle özetledi:

  "Ayakkabı alırken deri ayakkabı alınmasında fayda var. Orjinal ayakkabıların altında deri olduğunu gösteren amblemler bulunur. Ayakkabı alan vatandaşlar buna dikkat etsin. Ayrıca unutmayalım ki, dünyada hiç kimse hiçbir şeyi daha kötü yapmadan daha ucuza satamaz. Bir malın sadece fiyatına bakmak, bazı hileleri peşinen kabul etmektir".
   
 2. okaysarac
  Offline

  okaysarac Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2005
  Mesajlar:
  336
  Beğenileri:
  28
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Grafik Tasarimci
  Yer:
  Istanbul
  Uzuzn zamandan beri piyasada varolan önemli markalardan giyerim.Bizim bir aile dostu ne o kadar para vereceğim alıyorum giyip atıyorum diyordu..aldığı ayakkabıların tabanlarını incelediğimde, kare kare hücreleri olan plastik bir destek dikkatimi çekti..içi boş ve çökme ihtimali yüksek olan bu tabanlar maliyeti düşürmek için yapılan aldatmalardan en önemlisi..tabanı kaldırmadan görmek imksansız bu düzeneği..çünkü taban tutkalla bu kısma yapıştırılıyor..Ayakkabı sırf kalitesiz malzemelerde de üretilince olmadık zamanda batmalar,ters basmalar,ve mantar enfeksyonları çıkıyor..Bir ara da çin mucizesi..fu-ki ayakkabıları falan satılıyordu..ama tamamen tedavi amaçlıydı..Siz siz olun kalitelinin en ucuzunu alın ama asla kalitesiz ayakkabıya sırf formalist davranarak para vermeyin..
   

Sayfayı Paylaş