Aya Çıkıldı mı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
 1. Kan Mevsimi
  Offline

  Kan Mevsimi Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  125
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Isparta
  [​IMG]


  * Hesaplamalara göre Ay yüzeyindeki gündüz sıcaklığı 260 ile 280 Fahrenayt arasında değişiklik gösteriyor. Bu derecedeki sıcaklıkta filmler erir ve insanlar muhtemelen rahatsız olur. Hatta muhtemelen ölür ! Peki ama astronotlar neden bu kadar rahat görünüyor ?

  * Ay ' ın görünmeyen karanlık yüzündeki hava sıcaklığının eksi 41 dereceye kadar düştüğü biliniyor. Eksi 40 dereceden itibarense cisimlerin kırılganlık derecesinin arttığı biliniyor. Bu sıcaklıkta elektrikli cihazlar çalışmaz Araba akülerini çalıştırmak da zordur. Sıcaktan soğuğa geçerken yaşanan bu ani ısı değişikliği, cisimlerde esnemelere ve kırılmalara sebep olur. Peki ekipmanlar ve astronotlar nasıl bu kadar rahat çalışabiliyor ?

  * Niye 1/6 ' lık bir yerçekimi oranında astronotlar yürüme ile zıplama arasında gidip gelen hareketler yapıyorlar ? Televizyon çekimlerinin birinde, astoronotun zıplamak için dizlerini büktüğü ama sonuçta bir kaç adımdan öteye gidemediği gözleniyor. Astonotlar, yerçekiminin 6 kat daha az olduğu bir ortamda, niçin normal bir insanın yeryüzünde zıplayabiliceği kadar bir mesafeye zıplayabiliyorlar ?

  * Bunun yanısıra, çekilen görüntülerde astronotların sert bir şekilde dizlerinin üstüne düştükleri birkaç sahne görüyoruz. Peki böylelikle kendilerini büyük bir riske atmış olmuyorlar mıydı ? Ya basınca dayanıklı elbiseleri yırtılsaydı ?

  * Bilindiği gibi yeryüzünden 250 ve 750 mil yükseklikteki mesafeler arasında kalan bölgeye Van Allen Kuşağı ismi veriliyor. Bu kuşak, güneşten gelen radyoaktivite yüklü ışınların dünyaya gelmesini engelliyor. Astronotların, Ay ' a gidebilmesi için bu kuşak içinden geçmeleri gerekiyor. Bir insanın buradan geçebilmesi içinse, 4 metre kalınlığında bir kurşun tabakasıyla kaplanmış olması gerekiyor!

  NASA ' ya göre Ay modülü Ay ' a indiğinde motorlarından 3000 Ibs ' lik (yaklaşık 1,5 ton) basınç çıkıyordu. Bize anlatıldığı ve görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla, Ay yüzeyi tozlu ve yumuşak. Peki iniş esnasında, modülün altına denk gelen (yandaki resimde H ile işaretlenmiş) kısımda niçin herhangi bir yıpranma, dağılmış yumuşak doku ya da itmeden oluşan bir çukur görmüyoruz ? Aynı şekilde niçin Ay modülünün ayaklarında tozlanma göze çarpmıyor ? Yandaki resimde bir başka ilginç nokta da (G) ile işaretlenen yerde, bir ayak izinin bulunması. Peki, tam olarak modülün altına denk gelen bölgeye bu ayak izi nasıl geldi ? Astronotlar bilindiği kadarı ile modülün altına girmediğine göre, acaba set işçileri, daha önce senaryo çalışması yapan astronotlardan birinin ayak izlerini silmeyi mi unuttular ? Ya da modül eski yerinden kaldırılıp şu an bulunduğu yere mi taşındı ?

  Ay ' da Atmosfer Yoksa, Nasıl Oluyor da ...?

  Yine yukarıdaki resimde astonotları Ay yüzeyine indiren Ay modülünü görüyoruz. (B) ile işretlenen yere baktığımızda gökyüzünde hiçbir yıldızın görünmediğini fark ediyoruz. Madem ki atmosfer yok, niye arka planda parlak yıldızlar gözümüze çarpmıyor ? NASA uzmanları bunu, basit fotoğrafçılık mantığı ile açıklıyor : "Eğer yakın plandaki nesneleri ( astronot, ay modülü gibi ) odaklarsanız, arka plandaki parlak nesneleri ( yıldızlar ) gibi aynı poz içinde yakalayamazsınız" (A) ile işaretlenen noktaya baktığınızda ise, ay modülünün karanlık tarafında kalan Amerikan bayrağını net olarak görüyorsunuz. Komploculara göre, bu fotoğraf Ay ' da çekilmiş olamaz. Zira, eğer bir cisim Ay yüzeyinde gölgede kaıyorsa, onu görmek imkansızdır. Çünkü Ay yüzeyinde atmosfer yoktur. Atmosfer içindeki hava molekülleri ışığı süzerek yansıtırlar ve yeryüzünde gölgede kalan noktalar bu şekilde görülebilir. Ay ' da atmosfer olmadığı için, gölgede kalan bir nesnenin kesinlikle görünmemesi gerekir. Peki, resimdeki bayrak nasıl görünüyor ?

  Bununla birlikte, Ay yüzeyine düşen güneş ışığı kırılmadan ve süzülmeden geldiği için kör edici bir etkiye sahip. Bundan dolayı astronotlar, güneş ışınlarından korunmak için % 95 altın alaşımlı başlıklar takıyorlar. Öyle ise güneşin vurduğu noktaların daha parlak, gölgelerin ise tamamen karanlık olması gerekmiyor mu ? Ama NASA fotoğraflarındaki gölge tonlarının, yeryüzünde çekilmiş fotoğraflardan hiçbir farkı yok...

  Artıcıklara Dikkat!

  Uzay fotoğraflarında resmi enlemesine kesen küçük artı (+) işaretleri sizin de dikkatinizi çekmiştir. Söz konusu artıcıklar, kameranın bir parçasından kaynaklanmakta ve film ile kamera vizörünün (siperliğinin) arasında bulunmaktadırlar. Bu husus, komplo teorisyenlerinin de dikkatini çekmiş olsa gerek, buradan da ilginç noktalar yakalamışlar. Mesela yandaki resimde (C) ile gösterilen kısımda, nasıl oluyor da resmin yarısı artının önünde, yarısı arkasında olabiliyor ? Yoksa bu artıcıklar, sadece saydam bir plastik üzerine işaretleniyor ve resimlerin üzerine mi yerleştiriliyordu ? Belki de bu resimde, dikkatsiz teknisyenlerden biri, plastik bandın kaydığını farketmemişti!

  Dalgalanan Bayrak...

  Apollo 11 astronotlarından biri ilk etapta Ay yüzeyine Amerikan bayrağı dikiyor. Bayrak açık vaziyette.Yandaki resimde ise bayrağı dalgalanırken görüyoruz. Atmosfersiz bir ortamda bu değişiklikler nasıl olabiliyor ve de en önemlisi bayrağı hangi rüzgar dalgalandırıyor ?

  Güneş..??(E) ile işaretlenen bölgedeki gölgenin, eğer Ay ' da atmosfer yoksa ve tek ışık kaynağı Güneş ise, daha karanlık olması gerekiyor. (F) ile işaretlenen arka plan görüntüsünde de, ufka doğru yaklaştıkça karanlığın çöktüğü görünüyor. Bu, atmosferik coğrafyadan dolayı, sadece yeryüzünde olabilecek bir görüntü. Normalde Ay ' daki ufuk çizgisinin daha keskin ve parlak görünmesi gerekiyor. (D) ile işaretlenen bölgede ise, gökyüzünde bağımsız bir cisim göz çarpıyor. Farklı resimlerde de göze çarpan bu cisimle ilgili bugüne kadar doyurucu bir açıklama yapılabilmiş değil. Burada devreye, UFO ' cular giriyor. Onlarsa, Ay ' a gerçekten gidildiğini ve resimde görünen garip cismin bir uçan daire olduğunu iddia ediyorlar.


  http://www.bilgipasaji.com/forum/teknolojik-gelismeler-244/51520-sizce-gercekten-aya-cikildi-mi.html
   
  smltncr bunu beğendi.
 2. skilful
  Offline

  skilful Yeni Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  469
  Beğenileri:
  158
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  bu amerikadan herşey beklenir sovyetlere üstünlük kurmak için böyle bir şey yapmış olabılırler.lakin uzay yarışında sovyetler abd'den daha öndeydi ama abd aya ayak basarak işi bitirmiştir.
  benım aklıma hep bu soru gelir taa eski zamanda çıkmışlarda
  şimdi bu teknolojiyle neden ruslar çıkamıyo bayrağını asamıyo oraya bunu hep merak etmişimdir yada neden amerika bir daha gidip insan göndermıyor oraya ???
   
 3. Kan Mevsimi
  Offline

  Kan Mevsimi Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  125
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Isparta
  bencede o yıllarda cıkmıslarsa sımdı 50 kez daha cıkmaları lazım en az. Sımdı dıyebılırsınız artık rutın bısı amerıka devamlı aya cıkıyor arastırma yapıyor falan ama mutlaka yenı bısıler bulup dunyaya artıstlık yaparlardı :D Bence cıkılmadı ve cıkılamıyor. Insan gonderılmıs olabılır ama bence o ınsanlarda gerı gelemedı.
   
 4. skilful
  Offline

  skilful Yeni Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  469
  Beğenileri:
  158
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  aynen taaa o zamanlarda çıkıyosunda şimdi çok daha iyi teknoloji varken niye çıkmayasın ayrıca bırak amerikayı rusyada direk ataması lazım.rus arkadaşlarım vardır 3-4 tane onlar bu konularda çok hassaslardır bu tip şeyleri gözlerinde çok büyütürler hele hele putin gibi bir adam başlarındayken böyle birşey yapmamaları saçma demekki hala o düzeyde bir teknoloji yok
   
 5. letsev
  Offline

  letsev Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  1.079
  Ödül Puanları:
  123
  bu paranoyaklık cahaleten ileri geliyor ışığı yakmayan bi insan bilmediği bir odada paranoyaklaşır çünkü karanlıktır. beyni karanlık olan toplumlar içinde bu geçerli. yok aya çıkılmadı adamlar nerdeyse marsada gidecek aya füze bile atıyolar bilmem kaçmiyon ışık yılı ötedeki galaxileride zati onlar değil caminin minaresinden hoca efendiler görüyor. hep bi paranoyaklık var ülkemizi bölcekler yok dış mihraklar yok 11 eylülü kendileri yapmıştır yok kendilerini vurmuşlardır vs

  cahil bir toplum varsa elinizde onları galyana getirp kandırmak çok basitir ;) şimdi biz yapsak aya çıkmış gibi vidyo hazırlayın desek o yılarda tabi onu bile beceremezdik brakk gerçekten aya çıkmayı
   
 6. NHFL
  Offline

  NHFL Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2009
  Mesajlar:
  80
  Beğenileri:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Evet adamlar prestij için Ay'a insan yolladılar, birden fazla üstelik. Ama zırt pırt aya gidip gelmenin manası nedir? Nitekim Ay, insanlara çokta bir şey sunamadı. Buralara yollanacak insanların eğitimi yıllarca sürüyor, sefer için yapılacak milyarca dolarlık masraflar da cabası. Otobüs kaldırır gibi uzay mekiği yollayacak değiller. Ayrıca bu tür projelerde binlerce insan görev alıyor. Aradan geçen onlarca yılda biri çıkıp konuşurdu muhakkak 'böyle yalan dolan yaptık' diye. Yukarda sıralanan şüphelerin hepsinin cevabı internette mevcut. Birkaç ay öncede NTV Bilim' de birçoğu cevaplanmıştı.
   
 7. NHFL
  Offline

  NHFL Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2009
  Mesajlar:
  80
  Beğenileri:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  NASA'nın Ay'da su bulmasıyla birlikte yolculuklar tekrar başlayabilir büyük bir ihtimalle.
   
 8. skilful
  Offline

  skilful Yeni Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  469
  Beğenileri:
  158
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  ilk önce bu aya çıkılırken bu görüntülerin gerçek olup olmadığını anlamak için inceleme yapılıcaktı nasadan orjinal kasedi istediler ama nasa orjinal kasedin kayıp olduğunu söyledi haberlerde falan bayağı çıkmıştır bana bu çok saçma geldi ??
  ayrıca benım sorum şu abd zırt pırt çıksın demıyorum ama rusya niye halan çıkmadı ???
   
 9. Kan Mevsimi
  Offline

  Kan Mevsimi Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  125
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Isparta
  evet öyle şeylerde oldu veriler kayboldu falan. Ben demıyorum aya cıkmadı aya cıkıldı ama ınsan oglu aya ayak basmadı !!! Suan uzayda kac tane uydu var. O kadar uydu uzayda duruyor da bı aya mı bı arac gonderemıyecekler ? Gönderdıler tabı halada gonderıyorlar bısıler bulmaya calısıyorlar ama ben asla ınsan oglunun cıkabılecegıne ınanmıyorum. Yanı amerıkanın butun bu goruntulere ne cevabı var ? Hıc bı cevabı yok. Hersey cıkılmadıgını gosterıyor hoş bız cıkılmadı desekte bısı degısmıycek onlar dunyanın super gücü. Ama aya ınsanoglu ayak basmadı Amerıkan turk dıye dusunmemek lazım ama suan ıcın bıle o teknolojı yok bence aya ayak basacak.
   
 10. KaRaTe
  Offline

  KaRaTe Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  267
  Beğenileri:
  73
  Ödül Puanları:
  0
  Bende kısaca ve nacizane yorum yazayım.

  Bazı arkadaşlar insanların bazı şeyleri sorgulamasını ve dikkatle araştırmasını "Cehalet" vs. diye isimlendirmiş.

  Sevgili arkadaşlar asıl cehalet size sunulan şeyi hemen kabul etmek değilmi? Neden hiç sorgulamazsınız? araştırmaz,incelemezsiniz? İnceleyenlere burun kıvırırsınız?

  Hiç düşünmüyormusunuz 2009 Yılındayız ama hala uzaya mekik atmak için 10 katlı apartman boyunda yakıt depoları kullanan füzeler kullanılıyor.Peki aya inen Uzay mekiğinin neresindeydi bu kadar yakıt?

  Birçok soru var sorulacak.Bunları sormak sorgulamak cehalet değil akıl belirtisidir.

  Bakın Irakta bir savaş var Uzaydan pirenin göz bebeğinin resmini çekmekle ünlü amerika bu savaşta İstanbulun bir mahallesi kadar olan ker*** evlerden yapılma Felluce yi 8-10 ay ele geçiremedi.Neden?

  Belkide herşey bize anlatıldığı kadar basit değil!

  Buna göz korkutma politikası denir.Rakibinin güçlü ve yenilmez olduğunu düşünürsen savaşmadan yenilirsin.Burada yapılmak istenende bu.Hiç düşünmüyormusunuz Hollywood yapımı filmlerin sponsoru neden Abd ordusudur? Neden Abd oırdusunun elindeki son sistem silahlar filmlerde gösterilir,neden askeri tesislerde film çekilmesine izin verilir?

  Bunun adı savaşmadan savaşmak tır.

  Ha bir arkadaşta ayda hiçbirşey yok demiş.

  Ay uzayda Dünyanın 4/1 kadar bir kaya parçası.Nasıl birşey yok? Dünyada 1 yemek kaşığı plutonyum için savaş çıkarıyorlar ne biliyorsun belki ayda var? belki elmaz-bor vs birçok maden var? kim gitmiş koskoca ayı kazmış sondaj vs.yapmış ta ayda birşey olmadığı anlaşılmış?

  Yorumlarda fazla abartmayalım arkadaşlar.Marsa kadar bir ayakkabı kadar robot yollayıp resim çekmişler.Siz insan yolluyorlar diyorsunuz.

  Evet yolluyorlar ama sadece filmlerde. :)

  2009 Yılındayız müsade edinde artık marsa kadar bir robot yollamış olsunlar.Bunuda fazla abartmamak lazım değilmi?
   
  Kan Mevsimi, Sedif ve skilful bunu beğendi.
 11. skilful
  Offline

  skilful Yeni Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  469
  Beğenileri:
  158
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  seni kutluyorum arkadaşım gayet iyi cevap vermişsinthums: sorgulamaya cehalet diyen insanlar vardır malesef geçmişteki felseficilerin hayatına son verilmelerininde nedeni bu tip kişilerdi.;)ben kesınlıkle çıkılmadı demiyorum ama orjinal kasedin incelenmek için istenince kayboldu demelerini saçma buluyorum ayrıca bu sorulan sorulara hala net bir cevap yok ?? mesela ayda bayrağın dalgalanmasına bir cevap veremediler yada gölgelerin ters düşmesinede bir cevap gelmedi
  ama yinede çıkılmışta olabılır imkansız değil yanı...
   
 12. NHFL
  Offline

  NHFL Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2009
  Mesajlar:
  80
  Beğenileri:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Aya inen modül oraya yollayan uzay gemisinden ayrı bir bölümdür. İniş için yakıta ihtiyacı yoktur çünkü orada atmosfer, sürtünme yoktur. İndikten sonra kendini belli bir hızla yukarı fırlatacak küçük bir yakıt deposu yeterlidir. Yani sürekli bir yakıt tüketimine gerek yoktur. Zaten senin dediğin gibi olsa ayın yörüngesine giren bir uzay mekiğinin geri dönmek için fırlatıldıktan sonra parçalara ayrılan o '10 apartman boyutundaki' bir tankere daha ihtiyacı olurdu.

  Sorgulamak gerektiğini söylemişsin. Sorgulamalısın da. Ama önce okuyup, neyin ne olduğunu, işin bilimsel yöntemlerini ve tekniklerini bilipte sorgulamalısın. Duyumlarla ve ya "yıl 2009 arkadaş nasıl gitmezler" gibi kahvede yapılacak muhabbetlerle değil.
   
  usd61 bunu beğendi.
 13. letsev
  Offline

  letsev Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  1.079
  Ödül Puanları:
  123
  belgesel kanalarını izlemek herzaman insana çok faydalı bilgiler sağlıyor orda bu dediklerinin hepsinin yanıtı deneylerle verilmişti izlemiştim. ha şimdi onada inamazsın belki. ya aya çıkmış gibi filim çekebilen zaten ayada çıkar yani adamın aya çıkmış gibi yapıp kimseye çaktıramadan öyle bir filim çekmesi bile o yıllar için teknolojilerinin ne kdar ileride olduğunu gösterir
   
 14. Kan Mevsimi
  Offline

  Kan Mevsimi Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  125
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Isparta
  Ne alaka şimdi filmle falan ?= Ayrıca o fılmler o senelerde cekılmedı son 15 senede falan cekıldı...

  Apollo 1 ABD'nin Gemini Projesi'nden sonra Ay yüzeyine iniş gerçekleştirmek ve Ay'ı incelemek amaçlı başlattığı programın ilk ayağıdır. 27 Ocak 1967'de Apollo 1 Dünya'da test aşamasındayken kapsülde çıkan yangın sonucunda oksijenin tükenmesi ile 3 astronotun ölümü ile sonuçlanmıştır.
  Birleşik devletler bu olaydan sonra Apollo programına ara vermiş ve kapsülü daha güvenli hale getirme çalışmalarına başlamıştır.
  Apollo 4, Apollo Programı kapsamında fırlatılan bir uzay aracıdır ve Apollo ayağının dördüncüsüdür. İlk insansız Apollo kapsülüdür. Bu kapsül 9 Kasım 1967 yılında fırlatılmıştır.


  Apollo programının 1. görevidir. Komuta ve hizmet modülunün motorların Dünya yakınında 8 kez ateşlenişi denenmiştir.


  Apollo Uzay Programının 2. görevdir. Aynı zamanda Ay'a inilecek yerler bulunmuştur. İlk kez Ay'ın yakınına gidilmiştir Ay'ın çevresinde 10 kez dolandıktan sonra Dünyaya geri döndü.


  Apollo 10 Apollo Tasarısının 3. ayağıdır. Ay örümceğini test etdilmiştir.
  Bir insan için küçük, insanlık için büyük bir adım. - Neil Armstrong, 21 Temmuz 1969 Apollo 11, Ay yüzeyine insanlı iniş yapılan ilk uzay uçuşu. Apollo Tasarısı'nın beşinci uçuşu, Ay'a yapılan üçüncü uçuş (ilk iki uçuşta insanlar Ay yüzeyine inmedi). Apollo 11, 16 Temmuz 1969'da fırlatıldı. Mürettebat; Komutan Neil Armstrong, Komuta Modülü Pilotu Michael Collins ve Ay Örümceği Pilotu Edwin "Buzz" Aldrin'den oluşuyordu. 20 Temmuz'da Armstrong ve Aldrin Ay'a inen ilk insanlar oldular. ABD, bu uçuşla Uzay Yarışı'nın başlıca hedefini rakibi Sovyetler'den önce gerçekleştirmiş oldu.


  evet burda herşey acıklanıyor zaten. Sovyetlerle bır yarıs ıcındeler ve amerıka bır hıleye basvuruyor cıktım dıyor resımler gosterıyor halbukı yalan. Eger amerıka cıktıysa o senelerde sovyetlerde sımdıye kadar cıkmıs olmalıydılar pekı cıktılar mı hayır.
   
 15. KaRaTe
  Offline

  KaRaTe Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  267
  Beğenileri:
  73
  Ödül Puanları:
  0
  Benim yazdığım sadece basit bir örnektir.

  Klavye başından tanımadığın bilmediğin insanları sorgulamak ve buna "..kahvede yapılan.." diyerek burun kıvırmak şık değil ve "ben bu olayı kahvede duydum sende orda duymuşsundur" demekten başka birşey değil.Herkes sizin gibi değildir bunu arada bir düşünün.

  Modül demişsiniz, Ama benim ne anlattığımı anlayamamışsınız.

  Uzaya çıkan bir gemi sadece yer çekimini geçmek için koskoca yakıt tankları kullanıyor. Hadi ayda Yeryüzünün 1/6 sı kadar bir çekim var Dünyadan havalanan uzay mekiği ne kadar yakıt yakıyorsa ayın çekim gücünden kurtulmak için bunun 6 kat daha azını yakması gerekir.Ay 400 bin kilometre öteden dünyada çekim etkisi yapıyorken üzerine çıkınca hiç çekimle karşılaşmayacağınızımı düşünüyorsunuz?

  Ha Biz sadece yerçekiminden kurtulmaktan bahsediyoruz Ay ve dünya arasındaki mesafe 400 bin kilometre civarı birşey.Nasıl bir mekikmiş bu taa 1960 lı yıllarda yapılmış aya kadar gitmiş gelmiş? bunları sorgulamak hayret etmek,şaşırmak gerekir asıl.Uzayda sürtünme yok,doğru ama bununda üzerinde düşünmek ve mantık yürütmek o kadar zor olmamalı.Günler süren bir yolculukta basit bir araba kadar yakıtmı yakılıyor?

  Ortada basit bir mantık sorusu var.Bunu kişileri rencide etmeye çalışarak değil akıl kullanarak cevaplamak medeni bir tartışma ve diyaloğun gerekliliğidir.
   
 16. usd61
  Offline

  usd61 Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  124
  Beğenileri:
  92
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Trabzon
  en azından lise fiziği normal olan biri, 5. resim deki kasktan yansıyan görüntüyle, güneşin kişinin sağından değil solunda olduğunu anlar :) .
  6. resimde boy farkını bilmiyorum ama şunu görüyorumki, sağdakinin kafasını öne doğru eğmiş diğeri dik.

  vs vs. yani anlaşılan kilitlenebilinir bi başlık.
   
  Son düzenleme: 28 Ekim 2009
 17. Kan Mevsimi
  Offline

  Kan Mevsimi Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  125
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Isparta
  Kilitlenebilir bir başlık mı tüm dünya aktif olarak tartışmasada herkesın aklında olan bır konu bu...
   
 18. usd61
  Offline

  usd61 Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  124
  Beğenileri:
  92
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Trabzon
  anti tezlerin %90ı saçma. ayrıca, bu konunun tartışılmasının hiç bir getirisi olmaz.
   
 19. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  12.609
  Beğenileri:
  14.595
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  başlığın varlığında bir sorun yok..!
   
 20. letsev
  Offline

  letsev Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  1.079
  Ödül Puanları:
  123
  tipik türk kafası işte kazandan çıkanında ayağından aşağı çekmek. adamlar en azından uzayda bişieyler yapıyorlar türk insanı ne yapıyo yok çıkmamıştır diye sanki onlardan daha iyi biliyolarda .biraz yapıcı olalım ya.. bu arbesk kültürle bi yere varılmaz
   

Sayfayı Paylaş