1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

AtknUludag 1. Yıl 70 Kg Define

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve AtknUludag tarafından 12 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ugursimsek006

ugursimsek006 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence saglam olmuş. . Tebrikler...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler hocam :)

3. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam, kolay gelsin.

Oncelikle basarili define fit bir vucut, biraz daha yagsiz olabilir ama tebrikler.

Gogus genetigin cok guzel, ozellikle fly hareketlerini cok sevdigin belli oluyor

Benim eksik gordugum bolgelerin omuzlarin ve kanatlarin oldu. Agir press ve pullara devam, hepsi guzel olacaktir.

Basarilar..

4. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam çok teşekkürler şöyle diyim.
    Omuz kemiği yani kürem kemiği dediğimiz alan bende biraz daha yukarda. Yani omuzlarımın üst kısmında kemik gözüküyor. Resimde belli olmuyor ama genetik bir durum. Naparsam yapim orayı dolduramadım. Belki hacim alırsam orası kapanabilir. Aslına bakarsanız resimde durum açımdan dolayı omuz kasları belli olmuyor :) Bununla ilgili güzel bir resim çekip konuya eklemeyi düşünüyorum.
    Kanatlarım evet yetersiz ama buda sanırım genetik yapı ile alakalı. Omuzlarım geniş olmadığından bir türlü genişletemedim. Bakalım :)

5. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben bi olculerini ogrenmeni isterim.en azindan gogus kol ve bacagi olcebilirmisin.ayrica o omuzdaki kemik bende de var omuz buyuterek kapancak biseye benzemiyo cunku onun ustunds omuz kasi yok yanlarinda var.trapezler belmi kapatabilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Orkun2

Orkun2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Karin icin define yapiyorum demissiniz,ancak definesiz hali ile bile bence iyi.Nasil bir antrenman yapiyorsunuz karin icin ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Evde aileme ölçtürmem gerek ki buda ne kadar sağlıklı olur tartışılır. Özel olarak ölçüm yapan yerler varmı bildiğiniz ?
    Dediğiniz gibi orası kapanmıyor. Trapez'de çok geliştirmek omuzların genişliğini gölgede bırakır. Ben trapezleri çok geliştirmek konusunda şüpheliyim biraz.

Şuanki hal defineli hocom zaten :) Konuda yanlış yazmış olabilirim. Bu sene daha define yapabilirim umarım :)

8. Junichi

Junichi Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Çok güzel bir gelişim gerçekten tebrik ederim sizi.. 75 kiloymuşsunuz 1 yıl içinde 70 kiloya düşmüşsünüz sanırım anladığım kadarı ile ? Buda maintainence ve biraz kalori açığı vererek yapmışsınız sanırım? Hatta belki yağ yakarken kas bile kazanımı elde etmiş olabilirsiniz.

Benim merak ettiğim şey şu,definisyon dönemindeyken yada bulka geçtiğinizde set ve tekrar aralıklarınız ne oldu? Kas gruplarına kaç hareket koydunuz?

Ayrıca hangi karın hareketlerini,nasıl yaptınız? (ağırlıklamı,yüksek tekrar mı vb. şeyler)

9. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam açıkçası ilk başladığımda kaç kiloydum bilmiyorum. Öylesine başladım. Kilomda çok değişiklik olmadı. Kilom en fazla 70-75 arası olup yağlı vücudum vardı. Yağdan kastım öyle şişman değil ancak kassız vücuda sahip olup bira göbeği gibi göbeğim vardı :)
    Yaza doğru define olmak amacıyla haftada 2 gün 40dklık cardio yapıp 4 gün ağırlık çalıştım :)

Karın hareketleri ağırlık antrenmanları sonunda yaptım. İlk etapta crunch yaptım normal. ( Bu hareket çok vurmuyor ama fazla tekrarda iyi yanıyor karın yorulmaya başlayınca iyice zorluyorum yansın diye)
    Bundan sonra adını hatırlayamadığım (sanırım crunch machine) diye geçiyor. Bunda 110lbs takıp ağıra doğru gidiyorum. Bunda da sınırlarımı zorluyorum.
    Ardından alt karına geçip bench press yaptığımız yerde (bench legs lover) barı tutup ayaklarımı yukarıya kaldırıyorum( yerde de yapabilirsiniz ancak yerde yaptığımda pek hissetmiyorum gibi geliyor bana)
    Bundan sonra ise yine aynı harekette bench sehpasının dibinde durup ayaklarımı kaldırıp (v şeklinde yapıyorum vücudu) yaklaşık 1-2 dk öyle duruyorum.
    Daha sonra adonis kasları için cable makinasını en üste takıp sırayla sağ ve sol adonis kasına doğru çekiyorum ağırlığı. (bu hareketin adını unuttum bir ara yazarım)
    Ayrıca yukarıdaki hareketin yerine sağ ve sol elinize ağırlık alıp sağ ve sol ayağınıza doğru eğilerek de çalıştırabilirsiniz.

Kusura bakmayın bazı hareketlerin adı aklıma gelmedi. En kısa zamanda mesajı düzenlerim :)

suskunprens74 bunu beğendi.
  10. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Şuan bulktayım. 69.500 kilodan 74'e çıktım. Yaklaşık 3-4 aydır bulk yapıyorum.
    4 kiloluk optimum serious mass bitirdim. İkinci kutuya başladım. Bu kutu bitince definasyon'a gireceğim inşallah.

Biraz yağlanlamar oldu ama olabildiğinde dikkatli beslenmeye çalışıyorum. İlk mesajda ki gibi karın belli olmuyor. Ayda 1 istediğimi yiyorum

Yalnız optimum serious mass öneririm efsane birşey. Önerim servisi bölerek almanız. Yoksa yağlanma yapabilir.

Haziran veya temmuz'da görüşmek üzere

Sent from my iPhone using Tapatalk

leftyboarder ve bodykazm bunu beğendi.
  11. FinaL07

FinaL07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeş göğüs programında incline dumbell press ve fly mi var yoksa flat dumbell press ve fly mı ?

12. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    incline dumbell press yaptım. fly pek yapmıyorum. Onun yerine cable ile yapıyorum. Farklılık açısından arada sırada fly'da yapıyorum tabiki.

13. FinaL07

FinaL07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hiç flat yapmadın mı düz yerde ?

14. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Yaptım ama uzun zamandır yapmıyorum. Diğer hareketlerin daha fazla etki yaptığını hissediyorum.

15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim vücudun güzel definisyonunda iyi ilk fotoğraflarda clean bulk yapacak kıvamda vücudun hiç eski usul bulklara girme. Bir kaç arkadaş değinmiş çok şişme daha ufak görünürsün diye. Bu kişiye kalmış bir şey büyüyüp büyümemek. Bende fikrimi söylemem gerekirse şuan vücudun tam crossfit vb. sporları yapmaya yönelik yani senin yerinde olsam rutin body building idmanları yapacagıma daha eglenceli ve dayanıklılık arttırıcı crossfit benzeri sporlara yönelirdim tabi imkan varsa malum Türkiyede yeni yeni yayılıyor crossfit.

16. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler hocam güzel yorumun için. Eski usül bulka hiç girmedim hocam. Olabildiğinde temiz beslenmeye çalışıyorum. 1.72 boya çok kas güzel durmaz hocam zaten. Ama hedefime 75 veya 80 kiloda temiz kas kütlesi. Bu sene 75 hedefliyorum. Seneye inşallah 80
    Açıkçası hocam crossfit vb. pek ilgi alanım değil. Vücut geliştirmeyi daha çok seviyorum :)

Dynamo bunu beğendi.
  17. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    bu bacak kıllarını neyle alıyosunu bende alacamda jiletmi vuruyonuz hamam tozumu bi bilgi erirmisiniz:)

18. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam makineyle aldım yazın ama çok batıyor sonrasında. Lazer epilasyona gitmeyi düşünüyorum. Uğraşılmıyor bir süre sonra

19. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Bu seneki tatile gitmeden önce birkaç gün önceki halim ;

Tatildeki resimlerim;

Tatil dönüşü ;

Bu sene çok iyi beslenemedim. İş hayatı derken eskisi gibi fazla öğün yiyemedim. Bu nedenle çok büyüyemedim.
    Tatilde çok kaçırdım. cardio antrenmanları ile vermeye çalışıyorum fazlalıkları.
    Uzun zamandır kiloma ve ölçülerime bakmıyorum. Aynadaki halim şuanlık beni tatmin ediyor :)

Sayfayı Paylaş