Asude Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve asude tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkür ederim cıko nat zaten artık kiloyu önemsemiyorum foto alarak kendimi takip ediyorum.3-4 ay önce 64 kilo olan halimle şimdiki 65 olan halimi yan yana koyduğumda şu anki halim çok daha iyi duruyor. Ağırlık çalışmanın en büyük artısı ne kadar kilo alsan da en başa dönmemek. Hep ekleyerek gidebilmek. Bunların hepsini ben yemedim işyerinden spora gelen arkadaşlara dağıttım. Hurmalı olanı da şeker hastası bir abiye yedirdim:)

2. sthammer

sthammer Guest

Bu arada antrenman programında değişiklik var mı? Üst vücut - Alt vücut devam mı ediyor..

asude bunu beğendi.
  3. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    DR.Steelham, abi bizde aşçılığamı başlasak napsak, bu işe başladığmızdan beri yetenkli aşçı olduk ama biz erkekler sağlıklıda olsa ağzımıza çikolata tadı geldimi diyet feln kalmıyor ortada. :)

asude ve sthammer bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

Valla ciko, tatlı işine girersek sonumuz kötü :) çokta ustalaşmamak lazım bu konuda.. birde kadın eli deyince farklı oluyor, geçen yaptığım yemek mesela, pişirme aşamasındayken..

Ne bir estetik, ne bir simetri var yemekte yahu, kendim gibi dümdüz :)

bunny, ajn16, tnakresss ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    tnakresss ve asude bunu beğendi.
  6. sthammer

sthammer Guest

Onlarıda aynı adamlar yapıyor :) tam aristo mantığı oldu..

asude bunu beğendi.
  7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    abı aklıma ınsan yıyen adamların yaptıgı yemek geldi. :D eline sağlık onemlı olan vucuda ne yaptıgı tad için yokkuz zaten. :D

tnakresss, asude ve sthammer bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

Yemeğin görüntüsüyle lezzetini karıştırma, tat olarak askerdekilere benzemez benim yaptığım yemek, ben görüntüden muzdaribim :) bu yemeğin suyunu çekmiş halini yiyen bilir :D

ajn16, tnakresss, asude ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    aynen abı guzeldır. :D

asude ve sthammer bunu beğendi.
  10. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    ellerine sağlık Dr.Steelhammer eminim çok lezzetlidir ama patatesler biraz daha eşit boyutlarda olabilirmiş:)
    Ben tabakta estetiğe çok önem veriyorum.Yediğin şey tavuk göğüs,lapa pilav bile olsa ilk önce görsel olarak seni doyurmalı. Yemek gerçekten bir sanat. Hem sunum, hem de lezzet olarak.Bu da benim tavuğum:)

tnakresss, boksbody ve sthammer bunu beğendi.
  11. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
  12. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Biber ,zerdacal, karabiber ,kimyon, yeni bahar, kekik diyor karisim baharatlardan kullandım.

13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ablacım canım benım o pırınc kaç gr :D bıde pısmemıs pırınc pısınce besın degerı aynımı kalıyor?

asude bunu beğendi.
  14. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    cikonatcıgım bu pirinci pişmiş halde ölçüyorum 80 gram oluyor ama kuru halini bilmiyorum.Bende cup ölçüleri var onlarla 1/2 cup oluyor.

Geçen hafta salondaki hocayla görüştüm ve hedeflerimden bahsettim.Piramit sistem haftada 5 günlük bir program hazırladı.Klasik bir program diyebilirim temel hareketlerden oluşuyor.Her kas grubunu ayrı gün çalışıyoruz. Geride kalan bölgeleri ortaya çıkarmak için.Önce vucudu tanımamız gerek dedi.Verdiği tepkiye göre program şekillenecek.Ama ben özellikle bodybuilding yapmak istediğimi belirttim.Geçen hafta çarşamba günü biceps-triceps antrenmanı yaptım ve o günden beri vucudum iflas halde hasta yatıyorum.Ancak pazar günü kendime gelebildim.Bağışıklık zayıf olunca ağır antrenmanda direncim düştü hepten hasta oldum.Grip snuzit alerj dedi doktor.Avuç avuç ilaç içtim antibiyotikler vs. Sanırım çok ağır çalışmışım.Hiç fark etmiyorum ama çevreden de sürekli söylüyorlar sen napıyorsun kafayı mı yedin diye. Ben de evet kafayı yedim diyorum.Dün adamın biri yaptığımın yanlış olduğu ve ağır çalışmamam uzun kardiyo yapmam gerekliliği üzerine yarım saat beynimi ütüledi.Ben de hıhı evet haklısınız dedim.Gerçekten de abartmışım 20 kilo curl yapmışım.Hiç farkında değilim.Arkadaşlarım da senin için endişeleniyoruz anormal şeyler yapıyorsun diyorlar.Ben de istediğim şey anormal olduğu için normal şeyler yapmamı beklemeyin zaten diyorum.Şu an sanırım yeterince güçlü değilim bu tempo için ama zamanla güçleneceğim.Kiloma hiç takılmıyorum hedeflerimi uzun vadeye yaydım.

15. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Hedef uzun vade... Basamaklar ağır ağır... Her zaman söylediğim şeydir çevremdekilere. Kendime tek kızdığım bir 5 yıl önce neden bu spora başlamadığım.

Her neyse hastalık konusunda bir salgın var, sporla alakası yoktur motivasyonunu düşürme sadece zayıf dirençte tetiklemiştir. Aynı şey başıma geldi. Geçmiş olsun. Antibiyotik kullanmanı önermem gerçi ama en kısa zamanda ayağa kalkman dileğiyle.

tnakresss ve asude bunu beğendi.
  16. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Sen birak onlari. Coğu zaten sezonlul sporcular. Yaz geldimi burunlari havada. :)

Vitamin C almayi denedini?

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

asude bunu beğendi.
  17. sthammer

sthammer Guest

Geçmiş olsun..

asude bunu beğendi.
  18. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Geçmiş olsun asude ablalacım, tartı aldım bende.Senın durumu bnde yaşadım, uzman insanlarla görüştüm, lazar angelov, rubjucesh gıbı uzmanların sıtesınden bılgılerı alıyorum.Murat Tavnan lada görüştüm.Yüzlerde şampiyonluk yaşamış adamlarla görüştüm.Bunun sebebi şöyle:

Şimdi 1 hafta Z Barbel Curls da formda oldugun ıcın 20 kılo kaldırdın, vucut kendini ölüyor gibi hissediyor ve haftaya kendını daha güçlü hazırlıyor (kas olarak) ve sen haftaya formsuzo ldugunda (beslenme yetersız oldugunda) Z Barbel Curls 20 kilonun altına indiysen vucut kendi gücünü düşürüyor ve bazı hastalıklara yeniş düşüyor, mesela soğukta gezdinmi vücut kasla uğraştığı için direkt hastalığa kapılıyor.Ve en önemlisi cardio yapma, harcadığıun kalorinin -500 altı al cardıo gununde ve cardıo yapma zaten o 500 calorı cardıo yapmıs gıbı yag yakarsın.. antrenman gunude harcadıgın calorının +100 fazlası al.. zaten ıdmanda 300 cal yakacagın ıcın vucut 50 kalorı besınden alır gerı kalan +50 kalorı kas olarak sana doner.İdmanın kalan büyük kısmında giden enerji ise yağ olur.

asude bunu beğendi.
  19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ben yemek yapinca tencerenin kapagina bir manzara resmi yapistiriyorum görüntüde güzel oluyor:):)

tnakresss, asude, ciko nat ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53

Çok teşekkür ederim.Evet antibiyotik kullanmak pek iyi değil ama son çare kullanıyoruz malesef.Aynen ben de keşke daha önce başlasaymışım diyorum .İnsan sonuç aldığını görünce daha çok istemeye ve hedef büyütmeye başlıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2014 ---

Vitamin almadım ama soğuk algınlığı ilacı kullandım nurofen diye.Aslında genel olarak bu ara düzensizdim kendime pek dikkat etmedim bu ara.Biraz daha dikkatli olup toparlanmam lazım.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2014 ---

Anladım çikonatcım anlatmak istediğini vucut şaşırıyor bana ne oluyor diye .Bir de benim kilomda normal dışı bir artış oldu.Acaba kullandığım ilaçlardan dolayı mı yoksa ağır kaldırmaya başladığım için geçici bir durum mu? Ödem olarak mı almışımdır? kardiyoyu biraz artırsam mı acaba normal kiloma inmek için?

Son düzenleme: 10 Nisan 2014

Sayfayı Paylaş