Aslan Saldirisina Ugrayan Adam

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 12 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Herkesin kendi fikti tabi ki saygı duyarım..
    Haywanlarıda çok sewerim ama b u sölediklerim haywanı sewmemden değil haksızlık yapıldıını düşünmemden..
    Can,candır bana göre..İnsanı haywanı deil..

2. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    aslanın ağzında baban olsaydı böle düşünmeyeceğine eminim . elind esilah olsa vurmazmıydın?

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Enteresan bir yaklaşımın var, insanın kendi türüne öncelik vermesi çok çok doğal.
    Vejeteryan olmak bir seçimdir, diyebilirsin ki, kendi ağız tadım için hayvan ölüsü yemek istemiyorum, ama bir hayvanın bir insanı öldürmesine izin vermek bence büyük bir acımasızlık olur.
    İnsanda hayvanlarda olandan çok daha büyük bir kendiliğindelik var.
    Hayvanların ezici bir çoğunluğu aynadaki yansımanın kendisine ait olduğunu bilemez.
    Acı çekerler elbette, ancak ölmek üzere olan bir insanın verdiği duygusal ve bilişsel tepki bir hayvanınınkinden kat be kat fazladır.
    Kendi türümü kurtarmak benim için önceliktir.
    Aslanın ağzındaki çok sevdiğin bir arkadaşın/akraban olsa ayrımcılık yapmaz mıydın? Son olarak bunu sorayım.

4. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Büyük ihtimalle vururdum aslanı ani tepkiyle ama sonrada kurtarmak için çırpınırdım,kurtulcağını bilsem bi organımı bile werbilirdim,ölürsede hayatım boyunca kurtulamıycaım bi vicdan azabı yaşardım..

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma birşey geldi, belgesellerdeki vahşi doğayı bilirsiniz.
    Durup düşününce, neden vahşi dendiğine aslında herşey netlik kazanıyor.
    Bir insan, Afrikanın bozkırlarında ne kadar canlı kalabilir?
    Elinde silahı yoksa?
    Yakınlardaki bir fil onu ezip geçebilir, ya da bir aslan, kaplan, gergedan.
    Doğa vahşi, çünkü, doğada yaşamak için öldürmek doğal.
    Öldürmemek gibi bir lüksü yok aslanın, bu yavru ceylanı öldürmeyeyim, az bir ot yanında yaprak yiyeyim diyemez.
    Öldürmezse yaşayamaz, böyle bir hayvan seni görünce tüm gücüyle sana saldırır, videoda olan işte bu.
    Bu durumda insanda, aslanda olup kendisinde olmayan kas gücü yerine, aklıyla geliştirdiği silahı kullanıyor.
    Belgeselleri izlerken, insan düşünüyor, ya yazık, Ceylanın aslana yem olmasına izin verdiler, ama izin vermeseler, bu sefer aslan ölecek açlıktan.
    Doğanın bir dengesi var, bizde aklımızla, besin zincirinin en tepesine çıktık, yani normal şartlarda insanın insandan başka tehdit unsuru yoktur.
    Ne güzel, iyi ki akıllıyız, tek dikkat etmemiz gereken kendi türümüz :D
    (tabii safariye katılmadıysak!!!)

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Eminim olay Türkiyede olmuş olsa o kafes çoktan açılıp belki üzerine odunla bile yürünürdü.

7. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bide merak ettiğim bişi daha war neden aslanı kurtarmaya çalışmadılar,imkansız mıydı?

8. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    elbette imkansızdı. Videoyu dikkatli izlersen aralıklarla 3-4 el ateş ediliyor. İlk atışlar öldürmeye yönelik değildi. Aslanı korkutup azındaki adamın yanından uzaklaştırmaktı. Fakat birkaç el ateş ediliyor ve aslan bırakmamakta inat ediyor. Adamda son çare olarak kafasına ateş ediyor. O kadar mermiyi yedikten sonrada kurtulması çok zor.

Yani oradaki güvenlik görevliside seninle aynı fikirdeymiş ama aslan çok inatçı idi ve öldürülmesi için çok inat etti.

9. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aslan ı o sirke koyan bu videoyu defalarca seyretsin!

10. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    sonuç itibarı ile suçlu insan...vahşi doğada böyle bir durum olsa aslanı suçlardım ama doğal olmayan bir ortamda aslan mecbur da kalmış olabilir...sirklerde hayvanlara birşey yaptırmak için çok eziyet edildiğini duymuştum. bu aslanında canına tak etmiştir...

11. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Değil bir hayvan 1 insan için bile tüm hayvanları yok edebilirdim yok edilmesine göz yumardım demiyorum, yok ederdim elimde seçim yapma şansı olsa. insan hayatı hiç bir canlıyla mukayese edilemez. hayvanı severim ama hayvan sever değilim panter emelliğinde lüzumu yok bence.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hayvanlar üzerine çok değişik düşüncelere girebilir insan.
    Ben insan merkezli bir dünya görüşüne sahibim, bu inanışa göre, "herşey insan içindir"
    Bu demek değil ki, hayvanlar eziyet çeksin,perişan olsun.
    Asla, acı çekmeden yaşayıp ölmek onların en doğal hakkı, buna çok dikkat edilmeli.
    Nasıl olsa öldüreceğiz deyip 150 tavuğu üst üste koymanın, acı vermenin anlamı yok.
    Ancak yazıktır diyerek dana eti yemeyen bir insan değilim ben, yeterki eziyet etmeden çabucak öldürebilsinler.
    Tarantula yiyen Avustrulya yerlileri asla yumurta yemezlermiş, sebebi, doğmamış bir canlıyı yemeyi kabul edilemez buluyorlarmış.
    Aslında çok mantıklı, geçen gün 5 tane haşlama tüm yumurtayı yerken, sarılarına bakarak bunu düşündüm, doğmamış, embiryo halinde bir canlı (bir zamanlar canlı) benim mideme iniyor.
    Hayat aslında çok acımasız, insan acı çeken tarafta olmayınca hayat çok tatlı geliyor, ama düşününce hayat acılarla ve haksızlıklarla dolu, elimizden gelen şanslı tarafta olmak için çalışmak.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Çok güzel özetlemişin karasan okurken zevk aldım

Aslında Çok küçük hesaplarla doğanın dengesi bu konu