Askere Gidecek Arkadaşlar Buraya

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve flash tarafından 11 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Arkadaşlar ben 86/4 Bursa Gemlik (piyade) olarak askere gidiyorum. Buradan herkes nereye düştüğünü yazsın haberleşsin. İyi bir fikirdir umarım :roll:

2. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Kimse askere gitmiyormu yawsss :D

3. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben gidiyorum ama aralıkta. Ayrıca daha nereye gideceğimi bilmiyorum. :roll:

4. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    aralıkta ben de yolcuyum... 1-2-3 aralıkta sınava girecez bakalım, nereye gidecez ne yapacaz belli değil.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  6. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Biz parali askerlik yaptik. Vatana millete hayirli ugurlu olsun. SOn kurusum helal ve hos olsun.

7. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yedek subay adayları hangi sınıfları seçeceksiniz? 5 tane seçiliyor hani tankçı, piyade, havacı, vs.. Piyade Komando seçecek babayiğit var mı? :D

8. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    dün narlıdere istihkam da yedek subaylık sınavına girdim, 8-10 aralık gibi sonuçlar belli olacak 12 aralık saat 17.00 a kadar da birliğe teslim oluyoruz, çıkan birliği de yine burda yazarım...

hava,deniz, personel, levazım vs. işaretledik hepsini ama o işaretler birşeye yaramıyor biliyorsunuz ordunun ihtiyacına göre seçimler yapılacak...

9. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Er olarak gidersek ulkeye hizmet degil kole olarak gideriz..universiteyi okumak lasim :roll:

10. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet arkadaşlar sonunda sonuçlar açıklandı. 1'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI DOĞUBAYAZIT / AĞRI, Piyade Er olarak kısa dönem gidiyorum. İnşallah Mayıs sonu tekrar döneceğim. Hakkınızı helal edin. 7 aydır vücut geliştirme yapıyordum, inşallah kaslar beni sıcak tutar. 8)

11. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    iyi hadi hayirlisi gule gule git gule gule gel...

12. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Kısa dönem her zaman iyidir as-teg olarak gitmediğine dua edersin...ama inanılmaz(-25,-30) soğuklara hazır ol...bende erzurumda yaptım allah kolaylık versin kardeşim...

13. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sağolun. Valla doğru o kadar soğuk oluyormuş. Napalım dayanacaz. :D

14. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    En sonunda askerliğim bitti ve eve geri döndüm. :) Ağrı Doğubayazıt'tan kurtuldum. Askerlik çok farklı bir duygu. Ordayken hep eve gideceğim günü bekledim ama şimdi düşününce iyiki gitmişim diyorum. Hayatımdaki en önemsiz gelen şeyler bile aslında çok önemliymiş. :roll:

Askere gitmeden önce 8 ay spor salonuna gitmiştim ve güzel sonuç almıştım. Uğraşlarım heba olacak diye korkuyordum ama beklediğimden daha az kayıp yaşadım. Göğüs ve bacak kaslarımda çok az kayıp var. En büyük korkum göğüs kaslarımın erimesiydi zaten. 1 ayda eski halime gelirim diye düşünüyorum. Biceps tricepste büyük azalma var ama yinede hiç çalışmamışım gibi durmuyor. Tek sorun biraz yağlandım. :D Hem hastalanmamak hem de güçsüz düşmemek için yemeğe abandım.

Aklımda canlandırdığım istediğim gibi bir askerlik geçirmedim. Beni orda kantinci yaptılar. Hiç spor yapmadım, biraz hantallaştım. Ama yinede kantincilik beni çok yordu. Günde 16 saat çalıştırdılar bide üstüne gece 2 saat nöbet tutuyordum, milyarlık zimmette hiç eksik olmadı. ;) Bu pazartesi tekrardan vücut geliştirmeye başlayacağım. Aranıza döndüğüm için çok mutluyum. :lol:

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    aramiza tekrar hoşgeldin zaen83.

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hoşgeldin Zaen83, zorlu hava koşullarında askerlik yapmışsın gerçekten, ancak askerliği kim hayal ettiği gibi yapıyor Tanrı aşkına?
    Çok ender bir olaydır, benim Jandarma Komanda Yedek Subay çıkmıştı, eğitim gerçekten dört dörtlük, hayatım boyunca unutmayacağım cinstendi, ancak gerisi tam olarak memleket manzarası, işleyişteki aksaklıklar insanı umursamazlığa sürüklüyor.
    Zimmeti tam olarak teslim ettiğine göre, üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmişsin, zaten bence askerlğin insana katacağı en önemli şey, sorumluluk duygusu, aramıza tekrar hoşgeldin.

17. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçmiş olsun zaen83 aramıza hoşgeldin.

18. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gözün aydın Zaen83.Umarım en kısa sürede yağlarını yakarsın ve kaslarını eski ölçülerine kavuşturursun :)

19. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    "askerlik ve zorlu kosullar" deyince bahsetmeden gecemiycem benim askerlikten.
    Ankarada dogup buyumeme ragmen her ne hikmetse denizci er olarak askerligimi antalya kemer sahil guvenlik (coast guard) olarak yaptim. Vallahi hayatimin en guzel gunleri hala dusundukce icim gidiyor :)
    5 yildizli otellerden ve yat turlarindan sinirsiz faydalanma.
    uniforma nedir bilmem, gun asiri deniz, sahilm kumsal ve komutanin cocuklarini universite sinavina hazirlamam nedeniyle ayricalikli durumum, derslerin aksam saatleri ve haftasonu ayarlanmasi nedeniyle sinirsiz carsi izni ;) imkan olsa birdaha yaparim hakkaten,,,ve coast guard olmanin turistlerimizin gozunde ayri bir karizma yapmasi ..haaaaahh

sans iste, sanirim abimin terorun en siddetli zamaninda bingolde jandarma komanda olarak askerligini yapmis olmasinin neticesi askeriyemizin bir odulu :)

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Heralde benim büyük bilader 21 gün bedelli yaptığı için acısını benden çıkardılar çoğu zaman mutsuz geçirdim günlerimi. Erzincanın en yüksek ve soğuk ilçesinin yine civarında zamanında terör ve kötü hava şartlarından hemen hemen boşaltılmış bir köyünün (yine en yüksek) girişine kurulan dış karakolunda geçirdim askerliğimin son 8 ayını 81/4 yaptım, tam askerlik 15 aya düşmüşken sadece bizim devrelere hiç dokunmadı bu 18 ay çatır çatır şafak saydık.

-40 derecede günde iki defa 2 saat nöbet, tabi angaryaları saymassak birkaç defa 8 saat sabit nöbet tuttuğumu bilirim, kar botu sınırlı olduğu için şafağı uzun olanlar giyemez, arada bir 3-5 saate uzadığı olur eğer devriyeye veya başka görevlere çıkılıp karakolda asker kalmamışsa.

Her gece nöbette biri bayılır (donma) okuldan bozma büyük karakolda hergün iştiması temizliği bitmez yazıcılıktan tutun kaç türlü görev ve zimmet bana kitlendi, devrecilik, kırk türlü cahille karaktersizle uğraşmalar, alaydan ilçeye kamuflaj bot v.s. istikaklar dağıtılır bizim karakola gelen botlar hepsi 40 numara, herkezin ayağında ya yırtık bot yada eski teskerecilerden kalma, karakol komutanı yeni kamuflajları hakkımız olmasına rağmen dağıtmaz, yani hep soluk eski kamuflajlar giyilir, yırtıklar dikilir.

Elin kıytırık kendini bişey sanan uzman çavuşlarına paşa muamelesi yapmak zorunda kalmalar.
    Çarşı yokki izne çıkılacak, kötü arazide giderken insanın kalçasını çürüten, eksoz dumanını direk içeri alan ısınmak için en sevmediğin elemanlarla sarmaş dolaş olmak zorunda kaldığın land aracının arkasında devriyeye çıkmaları, ilçeye erzak alımına gitmeleri çarşı izninden sayıyorduk, hemde yine teskeresi yaklaşmış olanlar yol verirse veya istemesse gidebiliyorduk.

Birazdaha düşünsem çok şey aklıma gelir yazacak, aserlik anısı bitmez, dinleyende sıkılır kusura bakmayın askerlik diyince biraz cinlerim tepeme çıktı.

Her hafta kankim nöbetçi onbaşıyla bir olup erzağa gidince karakola votka, kanyak falan sokup sabahın 2 siyle 4 ü arası nöbette baykuşlar arasında demlenmelerimizi falan saymassak, hiçbir eylenceli günüm olmadı askerliğimde.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş