Artık bıktım(Gerçekten bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Batuerdemir tarafından 6 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Batuerdemir

Batuerdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Az ve öz yazmaya çalışacağım. Ülseratif kolitim, gastritim, reflüm ve aynı zamanda insülin direncim var. Ve 19 yaşındayım(175 boy 85 kilo yağ oranım 25). Hepsinin ayrı ayrı uymam gereken diyet listeleri var ama özetle lifli,asidik ve şekerli besinleri tüketmemem gerekiyor.(Pirinç, ekmek gibi ürünler maalesef tek çarem gibi duruyor.) Ve ülseratif kolitim sebebiyle kortikosteroid tedavisi görüyorum. Doktor kontrolündeyim.(beslenme listesini elime verdi gitti bunun için 3 diyetistene gittim hiçbiri çözüm bulamadı)
    Size sorum şu lif içermeyen bi beslenme programı önerebilir misiniz ve de kalori ve makrolarımı ayarlayım pirinç pilav yapsam bütün gün yanımda taşısam ve yesem kilo verebilir miyim.(yağ yakabilir miyim) Bu konular üzerine gerçekten uzun süre okumalar yaptım.
    Spor ge.mişim olarak 3 sene önce başladım sürekli düzensiz gittim 84ten 69 indim sonra üniversite sınavı filan derken her şeyi bıraktım 94ü gördüm bir süredir 81-82 yi hiç göremedim. Artık yüzde 15in altına inebilmek istiyorum her türlü yardımınız için şimdiden teşekkürler.

2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Nereden tutsak elimizde kalir. Oncelikle gecmis olsun. Hic spor diyetisyenlerine ugradiniz mi? Bu isi hakkiyla yapan insanlar var ve bilim gibi surekli degisen bir dali daima inceleyip literaturdeki son gelismelere gore onun dogrultusunda bir beslenme programi cikartabiliyorlar. Maddi acidan biraz tuzlu gelebilir fakat isin icine saglik giriyor. Forum koselerinde cevabinizi bulsaniz dahi sagli olmayacagi kanaatindeyim. Aklima oneri olarak ise sadece ketojen beslenme geliyor.

3. Batuerdemir

Batuerdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu konu üzerine araştırmaları bulunan bi diyetisyenle görüştüm ama sporla alakalı daha bulamadım 2 tane hocayla çalıştım ama yok olduramadık. Yağ miktarı da sindirimi zorlaştırdığı için minimal seviyede bulunmalı yemeklerinin içerisindekiler bile aslında yetip artıyor diyetime göre.

4. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    ben o durumda olsam bol yumurta domates salatalık odaklı beslenirim. karbonhidrat , nişasta içeren sebzeler, şeker,un ekmek vs. tüketmemeye bakarım. kardio ağırlıkla desteklerim ama ilk öncelik %70 beslenme

5. AbrahamLcn

AbrahamLcn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Sana Tavsiyem Oruç Tut. Normal Oruç Tutamaz İsen Tek Öğün Beslen. OMAD Derler. Kolestrol İnsülin Direncine Süperdir. Ayrıca Kalktığın Gibi Kahvaltı Yapma. Öğlen Yapmaya Çalış. Sabah Kalktığında Spor Yap. İnsanlar Her Ne Kadar "Kasların Yanar Moruq" Der İse Bile Aldırma. Vücut Ketoz Döneminde Olduğu İçin Yağlardan Yanacaktır. Karbonhidratı Kesmeye Çalış. Meyve Bile Yok Yani. Ayrıca Diyetisyenleri Salla. Ben 3 Günde 6 Kilo Verdim. Derim Sarkmadı Kaslar Ve Damarlar Ortaya Çıktı. Fakat Diyetisyenlere Bin Kere Gittim, O Kadar Fazla Öğün Veriyorlar Ki İnsülin Direncin Hayatta İnmez.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2019 ---
    Ayrıca Lif Yemeden Nasıl Halledeceksin Bilmiyorum. Bağırsağın Ve Bakterilerin Life İhtiyacı Vardır. Lifli Beslendiğin Sürece Normalden Daha Fazla Kalori Yakarsın, Bağırsak Bakterilerinin Çeşitliliği Artar Ve Çoğalır. Bu Bakteriler Kötü Olanlar Değil İyi Olanlardır.

Sayfayı Paylaş