Arnold'ın Dev Vücut Geliştirme Ansiklopedisi

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Karasan tarafından 17 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
  2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Forumda bu ansiklopediden sık sık söz ettiğini hatırlıyorum.Keşke türkçe çevirisi olsaydı.Şimdi ingilizce ile uğraşmak kasabilir.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Okan kaderin tuhaf bir cilvesi, bende bu kitabı 25 milyona almıştım, ancak ben aldığım zaman sene 2001'di, o zamana göre çok uygun gelmişti, ama şimdi 25 YTL'ye satılması gerçekten bedava bir fiyat.
    Ansiklopedi 70'li yılların vücutçularının eşsiz fotoğraflarıyla dolu, İngilizce bilip okumak elbette çok iyi olur, ama egzersizlerin fotoları için bile alınır, çünkü 25 YTL. para değil böyle bir kaynak kitap için...

mma- bunu beğendi.
  4. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Modern bodybuilding diyor ama yanılmıyorsam 1970 lerde yazılan bir kitap.
    halen modenrliğini koruyor mu sizce bu kitaplarda anlatılan veya 1970 lere ait diğer kitaplar..

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi Scorpi, tabii istediğin gibi yorum yap, ama bende senin lafına bir yorum yapayım.
    Öncelikle bu ansiklopedi 1982 yılında yayınlanmış bir eser, daha sonra revize edildi, ama bu satılan 1982 baskısı.
    Elbette, spora daha bir çok yenilik eklendi, ancak ansiklopedi basıldığı zaman için, Modern Vücut Geliştirme üzerine çok detaylı bir eserdi.
    25 YTL'ye bulmuşsun böyle harika bir eseri, moderen mi değil mi diyorsun...
    Vücut geliştirme egzersizleri güncelliğini koruyor, o kitapta vücudun anatomisi, vücut geliştirme egzersizlerinin hedeflenen kaslar üzerindeki etkileri detaylı olarak anlatılıyor.
    Supplementler üzerine bilgiler konusunda çok geride, ancak onun dışında, bu kitap sporla ilgili bir çok güzel bilgi içeriyor, ama dediğim gibi, 25 YTL.'ye almak için fazla iyi bir eser...

6. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Böyle bir eser bu fiyata inanılmaz........

7. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    karasan bu ansiklopediyi nerden alabiliriz yardımcı olursan böyle bi eser kaçmaz hakikatende

8. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    gittigidiyor linkini vermiş. ben şimdi baktım halen satılmamış. Hemen Al seçeneği ile 25 ytl ye alabilirsin.

9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Karasan
    Arnoldun diğer kitabını(bir vucütçunun eğitimi) alıp okumustum bb ye basladıgım ilk aylarda.
    Bir Vucütcunun Eğitimi adlı kitapla bu ansiklopediyi karşılaştırabilirmisin.
    Ansiklopediyi alıp göz atmamıs kişiler ne tür bilgilerle,antreman sistemleriyle,beslenme..vs gibi konularda süprizlerle karşılaşacak ?

Fiyatı,dediğin gibi ucuz .Alınabilir kesinlikle ama içinde bilgiler ...vs tatmin edici nitelikte olmalı..Arnoldun Bir Vucütçunun eğitimi adlı kitaptaki bilgilerden çok daha mı fazlasını bulacagız. (Kuşkusuz bulacagınız ansiklopedi sonucta)

Son düzenleme: 18 Temmuz 2007
  10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse nihayet satılmış ansiklopedi, inanın bu kadar zaman satılmamasına şaşırmıştım, çoktan satılmasını bekliyordum, ancak nihayet birisi almış, dilerim bizim forumdan birisidir.
    Burak, neyini karışlaştırayım ki?
    Birisi 170 sayfa civarında küçük boyda bir kitap, diğeri 3 kilo ağırlığında ansiklopedi ebadında 736 sayfadan oluşan bir ansiklopedi :D
    İçinde bir kere, kas kas grubunu tanıtan, önemli egzersizlerin yapılışını Arnold'un ve diğer efsane vücutçuların fotoğraflarıyla gösteren yüzlerce sayfa var.
    Sırf o yönüyle bile Arnold'ın otobiyografik kitabıyla karşılaştırılamaz.
    Resimleri, anatomi bilgisi, Arnold'ın yarışma hayatına dair anılar, poz verme taktikleri, beslenme üzerine önerileri, vücut geliştirme tarihi üzerine yazdıkları...
    Yani iki kitap asla kıyaslanamaz.
    Bir tanesi çok keyifli bir otobiyografi diğeri ise vücut geliştirme üzerine harika bir kaynak.
    nelere ne para veriyoruz arkadaşlar, böyle birşey görünce gözünüz kapalı almanız lazım, eğer bu sporu cidden tutkuyla seviyorsanız, başkasında görseniz içinizin gideceği, 50 YTL. versemde alsam diyeceğiniz bir kitaptı, alan arkadaşa hayırlı olsun.
    Neden bu kadar uzun yazdım biliyor musunuz?
    O ansiklopediyi gördüğüm ve çok ucuza aldığım zaman inanılmaz sevinmiştim, o derece değerli bir andı benim için, bu fırsatı burdaki dostlarımdan birisi daha yaşasın istedim, ama aynı heyecanı bulamadığıma şaşırdım açıkcası.

11. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Evet karasan kitabı ben aldım dün elime geçti gerçekten bulunmıyacak bir eser..özelikle gayet anlaşılır bir inglizce ile yazılmış.
    Teşekürler

12. dogan

dogan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gitti Gidiyorda Bulamadim Arkadaşlar

13. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209