Arkadaşlar boyum çok kısa bi yardımcı olur musunuz? :)

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Sezerbaba tarafından 14 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sezerbaba

Sezerbaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet arkadaşlar,abilerim.Abilerim diyorum çünkü yaşım küçük.Neyse fazla uzatmadan 14 yaşındayım ve boyum 1.54.Kısa olduğunu düşünüyorum çünkü benim yaşıtlarımda 1.78 olan var.yaklaşık 8 yıldır düzenli süt içiyorum.zamanında az az boy uzatma egzersizleri yaptım.ip atladım vs. ama bunlar tabi kalıcı değil bir iki haftalık.Elimden geldiğince gerilmeye ve zıplamaya çalışıyorum.Annemin boyu 1.61 babamın boyu 1.70 evet kısa fakat amcam 1.80 onun çocuklarından 2 tanesi de 1.80.Daha fazla boyumun uzaması için ne yapmalıyım? herhangi bir öneriniz var mı? şimdiden teşekkür ederim :)
    bir de bir şey eklemek istiyorum babam 16 yaşındayken 1.56'ymış.Ben 14 yaşındayım 1.54'üm.Babam 17nin sonlarında birden 1.70'e uzamış.ben de böyle (sizin tavsiye edeceklerinizle birlikte) boyumun o yaşlarda ne kadar olacağını bilmek istyorum (en azından bi tahmin) tekrardan teşekkürler :)

2. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    yüzme bisiklet basketbol gibi boy uzatan spor yaparsan boyun 160cm olur bide d3 vitamini var onuda kullan belki boyun 163 cm olur ama daha gençsin 170 olucaktır ama sen dediklerimi yap

3. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Boy uzatan spor falan yok kardeşim , sen düzenli , temiz beslen , uykuna önem ver gerisi genetiğine bağlı kardeşim , belki 180 olursun belki aynı kalırsın kardeşim . inşALLAH gönlünden geçen olur .

Dvrmchrky bunu beğendi.
  4. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    nasil boy uzatan boy yok kardesim basket oynadi boyu 180cm ustu ailede o boyda olan yok basket sayesinde boyu 5 cm uzadi

5. oguzhanarikan

oguzhanarikan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ne olacağı varsa o olur daha ergenliğin başındasın dur hele uzarsın inşallah

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Spor boy uzatmaz ama beslenmen ve uykun iyi ise uzarsın. Uykuna önem ver. 8-10 saat uyu. Büyüme hormonları uyku esnasında çok salgılanıyor.
    Genetikte çok önemli(%80 genetik belirler boyunu) ama 2 tane cüce karı kocanın 1.80 boylarında çocukları olduğunu da biliyorum. Üstelik testlerde çocuk ikisinin çıktı. Bunun sebebi şudur. Her cüce ailede bile, ortalama boy geni vardır. Bu gen baskılanmıştır o bireylerde. Ama çocuklarında aktif oalbilir.
    Senin annen ve baban biraz kısaymış ama onlarda baskılanmış uzun boy geni olabilir.Ve bu gen sen de ortaya çıkabilir. Boy uzaması % 80 genetiktir derken kastedilen budur. Annen baban neyse, sen de o sun demek değildir. Oradaki gizlenmiş genlerde dahildir buna.Ayrıca, iyi uyursan ve iyi beslenirsen, ailen kısa olsa bile uzarsın.
    Ama genetiğin çizdiği sınırlar çerçevesinde bir esneme olur.
    Spor yapmak istiyorsan, sağlık için yap. Ama sporla uzamazsın.

Son düzenleme: 16 Ocak 2017
  7. Sezerbaba

Sezerbaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Örneğin benim kuzenimin annesi 165-167 civarı babası da 165-166 civarı ama kendisi de benim gibi süt içiyomuş ve 6 ay basketbol oynamış şu an 1.80
    Bir diğer kuzenlerim de (2si birden kardeşler) anneleri 1.61-1.62 civarı babaları 1.75 civarı o ikisi de 1.80 ve onlarda süt içme fln yoktu galiba
    Yani ben de 1.80'i bulabilir miyim çünkü bana geçersin bile diyorlar da..
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2017 ---
    Bazıları da 17 yaşına kadar fln 1.50 kalmış sonra 17'nin sonlarında 1.90'a kadar uzayanlar da varmış.Bizim ailede değil de ben bunu bir kaç kişiden duydum.
    Benim babam da kısa mesela benim babam da 16nın sonlarına kadar 1.56-160 arasıymış sonra 16nın sonlarında hatta 17nin başlarında birden 1.70'e yükselmiş.Tabi babamın yaşı 47 belki gençliğinde daha uzundur.Onu bilemem..

8. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende liseye geçmeden 165 civarıydım , şuan 181 boyundayım ama ne düzenli süt içtim ne basketbol oynadım kardeşim , herhangi bir spor ile ilgilenmedim , genetiğine bağlı kardeşim . İstersen günde 8 saat basketbol oyna istersen 10 saat barfiks çubuğuna asılı kal , sen bilirsin artık .

9. Sezerbaba

Sezerbaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler 3 hafta önce ölçüldüğümde 1.54 çıkmıştım size yazdım zaten ama dün ölçüldüğümde 1.57 çıktım yaklaşık 3 haftada 4 cm uzamak mümkün müdür ki?

10. Sezerbaba

Sezerbaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet beyler bi önerisi olan yok mu

11. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Var. Kafana takip stres yapmak daha az buyume hormonu salgilanmasina neden olacak o yuzden bazi seyleri oluruna birak.

Duzenli yemegini ye, aktif ol, guzel uyu, stres yapma, mutlu, ol..

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kaliteli beslen
    kaliteli uyu
    basket voleybol gibi sert nispeten sert zeminde bol zıplamalı sporlar yap
    bu üçü çok önemli üç maddeyi de ihmal etme
    gerisi genetik.
    keşke bu bilgileri biri bana 30 sene önce verseydi :)
    bu forumu seviyorum

Sayfayı Paylaş