Arkadaşım adına soruyorum lütfen yardım edin ☺

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Ralider tarafından 9 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ralider

Ralider Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım 85 kilo 1.74 boyunda ama karın bölgesii aşırı yağlı bu yüzden spora yazıldı fakat saplament ile destek almak istiyor yağ yakımı için ne alabilir ne uygun görürsünüz ve 2 ci sorum kilo verirken ağırlık ta gidip bi yandan kas olustursunmu sadece kardio mu yapsın cevaplariniz için şimdiden Teşekkür ederim Allah razı olsun ☺

2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    *karın bölgesii aşırı yağlı bu yüzden spora yazıldı*
    - Spora başlama nedeni buysa. Vücudunu supplement gibi her hangi bir ürünle tanıştırmasın. genel olarak gözlemlerime dayanarak şunu söyleye bilirim arkadaşınız bu yolda fazla durmaz 6 ay 1 sene zor sonra bırakır. O nedenle takviye ürünlere almasa güzel olur.

*kilo verirken ağırlık ta gidip bi yandan kas olustursunmu sadece kardio mu yapsın*
    Arkadaşınız karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorsa ağırlık çalışırken oluşacak kas acılarına pek razı olacağını sanmıyorum. Kardiyo daha çok hoşuna gidebilir.

3. Anatolian

Anatolian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam bana kalırsa karbonhidrat alımını düşürse daha iyi olur. Ayrıyaten yağ yakarken kas yapmasında çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kardiyoyu ihmal etmeyecek tabiki, o muhakkak. Sıkıcı kardiyo egzersizlerinin yanına compound (bileşik) egzersizler yaparak hem daha fazla kalori yakmayı hedefleyebilir hem de programını renklendirebilir diye düşünüyorum.

Ama bu yağ yakma meselesinde aceleyle kilo vermeyi amaçlayıp da aşırı az kalori almak ya da çok fazla kalori harcamak vücudun dengesini bozacağı için günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp bunun (yanlışım varsa düzeltin) 500 kalori altında alması yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Eğer 3 ayı tamamlamadıysa supplement ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Ki 3 ay bitmeden supplement kullanmanın da doğru olmadığını çeşitli araştırmalarda okumuştum. (Sanırım aynı şekilde forumda da 3 ayı doldurmayanlara supplement tavsiyesi de yasak.)

Sayfayı Paylaş