arka bacağımda 2 cm yırtık

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kreacek tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kreacek

kreacek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Merhaba dün biceps femoris kasımın üst yapışma yerinin 6-7 cm kadar altını 2-2.5 cm kadar yırtmışım. Böyle bir yırtığı yaşayıp tedavi süreci, tedavi sürecindeki tecrübeler ve yeniden antrenmanlara yüklenebilme süresi gibi konularda yaşayanlar tecrübelerini paylaşabilirmi lütfen.

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yeterince ısınılmadan ve haddinden fazla ağırlık altına girilinen ağırlık antrenmanlarında böylesi kazalarla karşılaşılabiliniyor. Öncelikle çok ciddi bir rahatsızlık değil şuan için ama birkaç uyarıda bulunmak gerekirse... Genelde bölgesel kan birikmesi de olur, eğer böyle bir şey varsa bir doktora görünmek özellikle gerekir. Süreyi de sizi görüp tanıyı koyacak doktor belirleyecektir. Geçmiş olsun.

Son düzenleme: 3 Mart 2010
    kreacek bunu beğendi.
  3. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Bende futbol oynarken bilek bölgemde birseyler olmustu ve yere düserken ayak kirilmasi gibi bir ses duydugumu hatirliyorum. Doktor sadece rontgen cekmisti ve bende daha sonra doktora gitmemistim ama yarim sene yürüyememistim dogru duzgun. 1 Seneye kadarda ani hareketlerde hissediyordum o bölgeyi. Daha yeni yeni tamamen iyilestigini hissediyorum o bölgenin. Seninkiyle aynimiydi bilmiyorum ama alllah düsmanimin basina vermesin diyorum...

kreacek bunu beğendi.
  4. Tijolo

Tijolo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İlk biceps femoris yırtığımı (tam olarak bahsettiğiniz yerden) aşırı antrenman yaptığım bir dönemde (body idmanı değil) yaşamıştım. doktora gittiğimde sezonu kapatmam gerektiğini, 3 ay boyunca yardımsız merdiven bile çıkmamamı, ancak 5-6 ay sonra tekrar (çok hafif tempoyla) antrenman yapmaya başlayabileceğimi söylemişti. Ancak kaçırmam mümkün olmayan bir organizasyon için 10 gün zamanım vardı ve eğer katılmasam bir yenisi için en az 2 sene beklemem gerekecekti. 10 gün dinlenip organizasyona katıldım, 1 haftalık eğitim ve antrenmanlar sonrası kuşak ve sertifikamı aldım. Peki sonrası? O dönemde ciddi bir sıkıntı yaşamadım, ancak yırtığın üstünden 1 sene kadar geçmişti ki aynı yeri tekrar yırttım. Tekrar doktora gittiğimde, doktor "az kalsın ameliyatlık olacakmışsın, kesinlikle dinlenmelisin!" uyarısında bulundu. iki ay kadar antrenmanı kestim, sonrasında çok hafif olarak başlayıp tekrar antrenmanlarımı düzene soktum. Sonuç: üstünden 4 sene geçen sakatlığım beni hala zaman zaman zorluyor. Demek ki neymiş? Doktorlar üfürmüyor, bilerek konuşuyorlarmış. O an sıkıntısını çok yaşamayabilirsiniz ama ilerde başınıza iş gelmesin istiyorsanız bir spor hekimine danışmanızı tavsiye ederim. Biraz uzun oldu, kusura bakmayın.
    Geçmiş olsun, umarım kısa sürede eski sağlığınıza kavuşursunuz.

deathlifter ve pastnova bunu beğendi.
  5. Blood

Blood Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    önce doktora gideceksin ameliyatlıksan ol , yoksa sana diyeceği şudur ; sporu bırak ve antiinflamat kullan 3 hafta yada 2 sonra tekrar gel
    geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş