Arginine'mi Citrulline'mi çıkmazı!?!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ftck tarafından 7 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Selam

Citrulline böbreklerde Arginine dönüyor bu sabit bilgi burada dursun.

Kaç gr citrulline'den kaç gr arginin üretiyor?
    Yabi 5gr arginine almakla mesela 2 gr citrulline almak aynımıdır?
    Citrulline zaten Arginine dönüyorsa neden böbreğe ekstradan bir işlem daha yaptırıyoruz?
    Bunların hangisini neden tercih etmeliyiz?

Her supplementin çalışma prensibini çözdüm ve bilgi sahibi oldum ama kafamda bu sorunun cevabı hala netlik kazanmadı. Supplementler'den Bigjoy Citrulline aldım 5grama kadar çıktım yine etkisi olmadı. Her supplementten normalin üzerinde etki gören bir yapıya sahibim ama citrulline'den beklediğimin yarısını bile göremedim. Bu işte kafam allak bullak oldu. Bir bilen gelip bu arginine mi citrulline mi sorusuna nedenleriyle cevap verde çok büyük sevap alacaktır.

legolas246 bunu beğendi.
  2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Hocam Arginine'e dönüştüğünü bilmiyordum. Fakat Bigjoy'un ürününü ben de kullandım. Kaslarda sertlik arttı gibi hissettim.

Yani kastığım zaman sanki normalden daha da sert oluyordu kaslarım. Yanılıyor olabilirim tabiki, bu nazarla bir kendinizi inceleyin fark var mı, dediğim gibi yanılıyor da olabilirim.

Zaten bir daha alır mıyım emin değilim. Bir çok ülkede citrulline ile alakalı düzenlemeler var sanıyorum, günde 1 gr dan fazla alınmaması yönünde, çünkü takip ettiğim bazı ürünlerin içeriğinden çıkarıldı . Scivation Xtend'de artık yok aklımda kalan. Bu yazdığım da sadece tespit bizzat okuduğum bir şey değil, sizi de yanıltmak istemem. Zaten öyle aman aman bir etki göremedim de.

Mesajım bulunsun, merak ettim yazılacak olanları

Saygılar.

ftck bunu beğendi.
  3. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    citrulline ve arginine ikisinide kullandım,citrulline hakkındaki araştırmalar yalan,vücutta arginine falan dönüşmüyor hatta vücuttan direk atılıyor tahminimce,arginine çok daha etkili gözle görülür derecede ciddi fark var.sırf denemek için aldım hakkında iyi yorumlar vardı hemde denemek test etmek istedim,kullanmadığım supplementleri denemek istiyordum ama gerçekten çöp,citrülline alacağınıza üst üste 2 kutu arginine kullanın
    bende bigjoyun almıştım bu arada onuda belirteyim.ancak bigjoyun beta alanin ürünü öyle değil eğer denemediysen tavsiye ederim.citrulline bu kadar berbat bir şey olduğunu bilseydim bunu alacağıma yine beta alanin alırdım

Son düzenleme: 7 Temmuz 2019
    mrthr35 ve ftck bunu beğendi.
  4. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Birde citrulline kullanınca idrarda aşırı keskin bir koku oluyor. Whey'de bile bu kadar olmadı. Ben en iyisi bu ürünü kullanmayı bırakayım.

goodlifter bunu beğendi.
  5. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    buda vücuttan atıldığını gösteriyor zaten ben bitsin diye dün 30 gram birden içtim kusma noktasına gelmiştim 10 gram falan kaldı onuda gece içip kutusunu çöpe atıcam (para verme psikolojisi)
    Supplementlere 10 üzerinden puan verecek olursam puanlamam şu şekilde olurdu;
    Citrulline 2
    Beta alanin 7
    kreatin 5
    bcaa 6
    glutamin 6
    arginin 5

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    upload_2019-7-7_22-5-21.png
    Kimyasal reaksiyon mekanizmasına göre 1 mole 1 mol şeklinde onu da grama çevirirsek hemen hemen 1 e 1 denebilir. Ama alınan citrulline nin % olarak ne kadarı dönüşüyor ona daha derin bakmak lazım.
    Arginine karaciğerde bozunurken citrulline direk böbreğe geçiyor ve daha yüksek arginine seviyelerine olanak sağlıyor. Birde citrulline daha yüksek emillime sahip olduğu için daha az atık anlamına geliyor bir anlamda.

Sietre, mrthr35, legolas246 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    bu araştırmaları kimlerin yaptırdığına da bakmak lazım .citrülline tartışmasız hayatımda kullandığım en kötü supplement.daha yüksek arginine falan bırak 1 gram arginine bile dönüşmüyor vücutta.
    araştırmalara göre ıspanaktan yapılan şu ürün vücutta steroid kadar büyük bir etki gösteriyor güya ancak kullananlar hiç bir etkisinin olmadığını kreatin kadar bile etkisinin olmadığını söylüyor

Son düzenleme: 7 Temmuz 2019
  8. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Abi 5gr citrulline'den etki almamak benimle ilgili bir sorun mudur acaba. Bende güzel damar genişliyor. Yani sanki nox ürünü kullanmışım gibi. Bunu daha ileri taşıma merakıyla giriştim bu işe ama hiçmi etki etmez

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    ftck bunu beğendi.
  10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    2 Side var bende 2 gr citrüline 5 gr arjinin haftada 2 3 gün antreman öncesi alıyorum , ayrıca beta Alanin bence çok etkili

goodlifter bunu beğendi.
  11. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kullanmaya başlayalı daha 1 hafta oldu. Antrenmanda çok iyi pump yakalıyorum benim hoşuma gitti açılçası. O Bigjoyun ürünü citrulline. Ben yurt dışından getirttim benimkinin üzerinde Citrulline Malate yazıyor. altta paylaşayım ürünü de. Günlük 5 gr alıyorum.[​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    [​IMG] [​IMG]

eğer citrulline gerçekten etkili olsaydı bugün supplement sitelerinde amino asit kategorisine tıkladığımızda ona özel bir başlık olurdu ancak hangi supplement sitesine girerseniz girin amino asit kategorisine tıkladığınız zaman arjinin adına özel bir başlık vardır

Sayfayı Paylaş