Arginine + Citrulline + Fıstık Ezmesi kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ftck tarafından 9 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Selam.

Antreman öncesi 50gr fitnut, 5gr arginine ve 1gr citrulline kombinasyonu iyi bir pre-workout olabilir mi?

2. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    yok olamaz bırakın şu kapitalist para tuzakalrını da artık köydeki nenelerinin dedeleriniz gibi beslenmeye çalışın

3. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Whey, fıstık ezmesi ve yarım muzu blenderdan geçirmek suretiyle bir pre-workout hazırlamayı uygun gördüm. Belki öncesinde 200mg kafein alabilirim.

legolas246 bunu beğendi.
  4. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Hocam citrulline için en az 5 gr alınmalıki etkisini görün gibi yorumlar var. Tabi bu yorumlar supplementler.com ürün altındaki yorumlar. Hani aklınızda bulunsun. Bizzat kullanmadım.

Whey, fıstık ezmesi, muz yanına su mu süt mü onu yazmamışsınız. Aksi halde bar gibi bir şey olur bu. Onu da yazarsanız memnun oluruz. Belki çok memnun kalırsınız karışımdan deneyimlerinizi yazarsınız ileride.:)

5. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Su kullanmayı düşünüyorum. Daha öncede whey içerikli zenginleştirilmiş "shake" formüllerimde su kullanıyordum. Süt denemem oldu ama uzun sürmedi. Çünkü ben artık kapımıza gelen ve yoğurt yaptığımız "doğal!" süte bile güvenmiyorum. Gaz yapıyor, su tutturuyor vs.. Sütlerde temiz değil yani, sindirim sistemine işkence oluyor ancak. Gıda vereceğini verip sindirim sistemini yormadan çıkacak gidecek.

legolas246 bunu beğendi.
  6. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    beyfendi fıstık ezmesini çıkartın bence.yağ antrenman öncesi alınırsa pumpı öldürür.kendi tecrübemdir.ayrıca citruline zaten arginin ham maddesidir.yani citriullie vücutta daha fazla arjinin üreimine sebeb olur.2 sini de aynı anda kullanmak size kalmış.eğer siz performans isterseniz kahvesiz olmaz bütün pre workoutların içinde vardır kafein.

7. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Ertuğ Evrekli, yer fıstığının pump için iyi olduğunu söylüyor. Emir İnalbay antreman öncelerinde aldığını söylüyor. İlk defa duydum bu durumun pump'ı öldüreceğini.

8. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    iyide abi onlar ilaçlı onlar hep pumplı.yani düşünsene sen kollarına yarım litre kan yolluyorsun misal adam 2 litre yolluyor.yani o fıstık yese ne yemese ne.heriflerin damarlar boru gibi.zaten ben yazdım kendi tecrübem diye ben ant öncesi yağ alırsam hiç pump olamam.

9. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam şu pump olayını antremanın merkezine koymayı hiç sevmiyorum. Antremanda kalıcı bir enerji olmalı ki yeterli sertlikte egzersizi tamamlayabilelim.

10. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    abi şu var.zaten pump nedir kan akışıdır.aslında pump da önemli ama ne kadar işte olay bu.enerji olayı için ise şu var sen eğer ant öncesi 30 dk evvelden fıstık ezmesi yersen insülin tavan bir halde idman yapacaksın ki bu da kötü çünkü idman sırasında yağ depolarını kullanıp karbonhidratları kaslarda tutmak var iken neden antrenmanda insülini yükseltelim ki

11. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    ben yağ yakmaya zorlamıyorum vücudu, yağ yok çünkü, overtraining olmamak için buna ihtiyacım var

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Antreman için enerji lazım dersen 1-1.5 saat önce basit/kompleks karbonhidrat karışımı tüket. Sindirim ve kullanım mekanizmaları farklı olduğundan birbirini engellemiyor ve bu da daha fazla enerji açığa çıkmasını sağlıyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ftck ve Pısırıkkatil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş