arabaya chip taktirip beygir gücünü artirma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 15 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Alperen dogru adresi vermis.
    Muzaffer usta superchips Turkiye distiributorudur, ve bu isi iyi yapar.
    Bazi arkadaslar 7 beygir icin bunca seye gerek var mi diye sormus. Ama inanin sanildigi gibi degil olay, yani beygirler havada ucusmuyor.
    Ben haftada 2-3 gun orada olurum, sormak istediginiz birsey olursa yardimci olurum.

2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    tamamen ylaandır 25 beygir güç chip ile olmaz olamaz..en basitinden type-r a k-pro ecu,aem v2 hava filtresi ve custom cai ,full eksoz komple ve dc sports headers ile 240 hp ye çıkıyor ve arabada sağlam mapping var..bu kadar parçayla bile bu kadar güç zor elde edilirken..aşırı beslemesiz ve ya araça turboysa turbo pressure arttırılıp map yapılmadıktan sonra o güç artışı olmaz..ayrıca dynoya soktunuz mu aracı sadece chip ile 53 beygir...?? aşırı besleme yapmadan o güçleri N/A bir motordan çıkarmak imkansız..eğer güç artışı istiyorsanız o kadar arabayı turbolamak lazım ama bu o araba için ağır gelir bir sürü parça bir sürü masraf..

Excursion bunu beğendi.
  3. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    25 beygir mi???
    bu bilgisayarlarda uygulunan
    Overclock olayına dönmüş... ama bu olay otomobiller için henüz söz konusu değil...220beygir olması gerekseydi bmw zaten öyle üretirdi...220lik altyapı bırakıp bunu 170 beygir fiyatıyla satıp, bir chiple 25-50 beygirle artırma imkanını bırakmayacak kadar uyanıklar...
    turbo yaptırırsın evet ama motorun ömrünün yarısını alır...
    ürünün pazarlayıcısı çok iddialı konuşmuş bencede...

4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    sizde haklisiniz motora zarari olabilir.neyse bizde 170 piyes olarak sürmeye devam edelim

5. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    borbet jant markası genekde e 30 larda gorursün oradaki ismi degısık olabılır

6. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

bende zaten 25 beygir veremez diyorum :) N/A bir arabada bir sürü işlem ve ya turbo araçlarda yeni bir mapping ile boost açılırsa o güçleri elde edebiliriz onu dedim sadece..ayrıca turbo uygulamak motorun ömrünü yemez sadece herşey gerektiği gibi yapılmalı motor built yapılmalı ve doğru turbo seçilmeli örnek olarak 5000 devirden 8000 devire kadar spool up yapan big trimli bir turboyu 2000cc lik bir arabaya takarsak verimli olmaz ve motoru yorar 8000 devire doğru sıcak üflemeye başlar ve verimsiz olur..zaten bmw gibi bir araçta böyle olaylara girmek japon veya amerikan arabalarından ziyade çok daha masraflı ve uğraştırır..

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada beygirler havalarda uçuşuyorken, almanyada 1lt kurşunsuz benzinin fiyatı nedir :D

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    2 hafta öncesine kadar 1.38 centti..su iki haftadir fiyat 1.25 cente kadar düstü alperen

ALPEREN bunu beğendi.
  9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    hiç uğraşmayın:) alın bi 106 120 hp lik motorda 170 hp keyfini yaşayın ;) standartta

10. Fatih_Akyar

Fatih_Akyar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende, 160 beygirlik 2009 Model Passat 1.8 TSI var. Ankara'da Fast Performance'a yazılım attırdım ve aracım 220 beygir oldu. Biner binmez 1.metre de farkı hissettim ve yaklaşık 3 yıldır araç bende hiç bir sıkıntı yaşamadım. İlgilenen arkadaşın ismini unuttum ama isterseniz daha detaylı onlarla görüşebilirsiniz, 0312 270 6 270 numaraları.

11. bmw_320

bmw_320 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beygir artırma ve yazılım işinde bende Ankara'da Fast Performans'ı takdir ediyorum. Üstelik yakıt tasarrufu bile yaptım yazılımla.

Sayfayı Paylaş