Apandist Ameliyatı oldum nezaman dönebilirim ??

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve omertugrul tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. omertugrul

omertugrul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cumartesi gecesi apandist ameliyatı oldum apandistim alındı patlamadan. Doktor 1 ay spor yok dedi 1.5-2 ay ağırlık yok dedi. Ben ilk günden ayaklandım şuan da bişey hissetmiyorum yani. Nezaman başlamalıyım yada ameliyatı olup spora başlayan varmı diye sormak istedim.
    Ayrıca başladığımda p90x veya p90x2 yapmayı düşünüyorum bundan öncede 2 sene fenerbahce de kürek çektim crossfit ve fitnessada gittim 7 ay boyunca sizce hangisine başlamalıyım? yada ameliyattan sonra bunlara başlamam sakıncalı olabilir mi? Nekadar beklemeliyim ? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    doktorunda söylemiş dinlenme süresini biraz daha sabret ve dinlen .

3. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1 ay sonra tekrar spora başlanır dedi spor hocam ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.geçmiş olsun bu arada patlamadan derken şiştiği içinmi aldırdın yoksa ağrı vs yaptığı için aldırmak zorundamı kaldın?

Son düzenleme: 12 Mayıs 2013
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dikiş bölgesini zorlamamalısın vucudun bunu toparlaması 6 aydan önce olmaz diye biliyorum
    ıkınma zorlama gibi sebeplere neden olack ağırlık sporundan uzak durmanda fayda var
    bu süreçte kendini zorlamayacak ürüyüş ve biraz daha zaman geçtimi yaz geliyor zaten yüzme yapablirsin
    ama doğrusunu doktorlar bilir onlar ne derse o

atakan_irresistable bunu beğendi.
  5. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Kardeşim konuyu okuyan herkes sana yardımcı olmak isteyecektir ama kimsenin tavsiyesini dinleme bu konuda.Doktoru dinle sana verdiği süre dolduğunda kontrole git ona göre değerlendirecektir.Canın sıkılırsa 2 el yayı al.el makasıda denir sıksıkta denir bu şekilde streste atarsın kolunda bezbol sopası olur yani 2 ayda.

6. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Doktor konusunda katılıyorumda el makasıyla 2 ayda beyzbol sopası gibi kol yapıldığını duymamıştım:D Bu arada arkadaşın amacı kol yapmak değil belliki spor aşığı ve spora en kısa sürede dönmek için yol arıyor.

omertugrul bunu beğendi.
  7. omertugrul

omertugrul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Doktoru dinlemek en hayırlısı gibi geliyo ama doktor farklı bünyedeki bi hastayada aynı süreyi veriyor bunun toparlanma süresi değişebilirmi kişinin bünyesine göre olanlar varsa nekadar sürede toparlandılar onu da merak ettim. Kas konusundan çok hiç spor yapamamak daha çok koyuyo insana ya bu zamana kadar hiç spordan bukadar uzun kalmamıştım.

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

Teşekkür ederim. Çok ağrı oldu mide bulantısı falanda şişmiş baya patlamadan aldılar hemen.

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bu konuyu nerden hatırladım. Bi forum üyemiz sormuştu. Tabiki en az 2 ay spordan uzak kalmalısın. Karın ön duvarın açılabilir. Akut apandisit sonrası ferfori olmadan alınması karın içi iltihabın önüne geçilmiş. Öncesinde halsizlik yüksek ateş gibi durum ciddiyetini gösterir belirtiler olmalı sizde doktorunuzun sizi bilgilendirmiş olması gerekir. Açıkçası sizdeki Spor yapacak cesaret ve kararlılık beni şaşırttı.

9. omertugrul

omertugrul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada yaşım 17 183 boy 77 kiloydum şuan vermiş olabilirim ameliyat gereği

Sayfayı Paylaş