Antrenman Sonrası Whey Suyla Mı Sütle Mi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ErbakanHoca tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman hemen sonrasında Whey proteininizi karıştırmak için SÜT daha uygundur tabiiki.
    Yarım litre süt fazladan 15 gram protein sağlar.
    12 gramı kazeinden,3 gramı wheyden gelir.
    Antrenman sonrası kas gelişimi için kazeinle wheyin birlikte alınması sadece whey tüketilmesinde daha yararlıdır.
    Yarım litre süt ayrıca Laktozdan gelen 24 Gram şeker sağlar ve bu da insülin seviyesinin ve Hipertrofi'nin (kas büyümesi) artmasına yardımcı olur.

MUSCLE & FITNESS AĞUSTOS 2011 sayısından bizzat yazdım.Yardımcı olabildi isek ne mutlu.

YesiLZeytin bunu beğendi.
  2. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Süt wheyin emilimini bir miktar geciktirse de benim de görüşüm sütle kullanılması yönünde. Sütteki çeşitli minerallerden dolayı vücutta su dengesi kurulması daha çabuk gerçekleşir. Daha çok pastörize günlük süt kullanmaya çalışırım. UHT süt ile ilgili son dönemde çıkan haberler iyiden iyiye soğuttu beni.

3. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi buraya benim de kafam takılıyor.
    Dergide bunu okudum ama Süt wheyin emilimini geciktirir falan diye bi tartışma vardı zamanında.
    Ha bir de Antrenman hemen sonrasında Kreatin alımı da yapıyoruz whey ile birlikte.
    Süt ile Kreatin sakın ama sakın almayın deniyor.
    Ne yapacağımızı şaşırdık.
    En doğruyu Allah-u Teala biliyor.Herkes ayrı bir görüşte kesin birşey yok ne yapacağız bilmiyorum.

4. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Süte gerek yok kanımca, emilimi açısından su iyidir. Zira hem wheyden protein alıp hem casein proteini alıp hemde 1-2 saat sonra yemek yerseniz, aldığınız proteinin büyük bir çoğunluğunu kullanamayacaksınız zaten (müsabık fln değilseniz). Benim tercihim yatmadan önce whey+casein proteinidir, diğer zamanlar su ile.

onbir bunu beğendi.
  5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    kreatin sütle karışırmı dersiniz? ben wheyin içine atıyorum kreatini.

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her zaman yaptığım şeydir.
    1 ölçek protein tozu üzerine
    300-400ml kadar yağsız süt ve
    200ml meyve suyu
    protein+karbo ne ararsan var
    su da bir tercih ama ben profesyonel değilim. 150kg bench press yapmıyorum. o yüzden o kadar suymuş sütmüş maltodextrinmiş dextrozmuş detaya ve strese girmiyorum. gönlümce yapıyorum.
    itiraf gibi oldu. rahatladım valla :D

onbir bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    savaş74 cok haklısın o kadar takmamalı.ancak değinmeden geçemeyecegim.30 g üstü kesin atın hem tozunuz kutusunda kalır paranızda cebinizde.steroid yoksa 30 g hatta 27 28 g üstü proteini vücut atar o yuzden 1 kaşık tozda zaten ortalama 25 g protein oldugu dusunulurse sütün emilimi yavaşlatmasıda var direk su derim.kreatin kesinlikle süt le alma.meyve suyuna bile karşıyım ben kreatinde direk su derim o da sana kalmış. başarılar...

8. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Wheyin emilimini biraz geciktirdiği için süt yerine suyla karıştıran arkadaşlara tavsiyem, antrenman sonrası wheyden önce aminoasit kullansınlar. Whey bir proteindir ve her halükarda kana karışması için önce fiziksel-kimyasal sindirime uğrayıp ardından da vücut tarafından emilmesi gerekir. Aminoda bu sindirim işlemi büyük oranda azalır. Kana karışımı hızlıdır.

Antrenman sonrası vücudun ihtiyaç duyduğu ve kullandığı proteinler vücutta zaten var olan, kan sıvısında hazır olan proteinlerdir(amino asitler). Sizin içtiğiniz wheyi bekleyecek durumda değildir vücut. İçtiğimiz whey daha sonra azalan rezervleri yerine koymada kullanılır. O yüzden suyla alma ile sütle almanın vücudun protein rezervi açısından çok büyük fark oluşturacağını düşünmüyorum. Önemli olan vücuda protein girişini gerçekleştirmektir.

Ayrıca whey sütle alındığında emilim daha stabil ve yavaş olacağı için daha uzun süre pozitif nitrojen dengesine katkıda bulunacağını düşünüyorum. Sütteki kalsiyum ve diğer mineraller sayesinde vücutta su tutmada da etkili olacaktır.

Son düzenleme: 26 Aralık 2011
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum...n-tozu-ya-t12566.html?t=12566&highlight=s%FCt
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş