Antrenman programlama

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve t4ha tarafından 27 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. t4ha

t4ha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhabalar.
    Futbol oynuyorum.170 boy 69 kiloyum.Biliyorsunuz ki futbolda yeni sezon antrenmanları yazın başlıyor.Sezona hazırlık kross antrenmanları, güç antrenmanlari,kuvvet vs vs.Şuan izindeyiz bayramdan sonra yeni sezona daha hazır ve güçlü girebilmek bireysel olarak antrenmanlara başlamayı planlıyorum.Bu sezon fazla süre alamadim ve yoğun tempoya fazla giremedigim için 1 hafta izin yeterli gelir diye düşünüyor.Bayramda da haftada 3 gün 3*10 dakika koşu (ilk 10 dk hafif 2 ve 3 orta tempoda sabah aç karnına) koşu sonları şınav, squat,mekik vs.Bayramdan sonra ise Haftanin 3 günü full body+çabukluk+sıçrama (pzt-car-cuma)
    3 gün core antrenmanları+kondisyon antrenmanları+topla çalışmalar(sali-pers-ctesi)
    pazar izin olacak şeklide.
    İlk hafta kondisyon antrenmanları hafif olacak altyapı koymak için.2 hafta ve sonrasında üstüne koymayı planlıyorum.
    Öncelikle böyle bir programda nasıl beslenmeliyim? Bu zamana kadar karbonhidrat ve yağ ağırlıkta bir beslenme programıyla devam ettim.Yaklasık 2700 kaloriyi tamamladim her gün.Ramazanda yağ yakmak için 2300 civarı almaya başladım.Futbolcu fiziğine ulaşmaya çalışıyorum.Salon çalışmalarımi futbola göre dizayn ettim bu sezon boyunca.Yuksek tekrar orta-hafif kilo çalıştım.Maalesef düzenli yapamadığım zamanlar oldu.Çünkü bizim planlamalarımiz maç günlerine göre yapılıyor.
    Beslenmeye geri dönersek,malum Türkiye'de yaşıyoruz tavuk et yumurta bu yoğun antrenman programında bana çok gerekli fakat her gün tuketmem maddi açıdan pek mümkün değil bu sebeple suplement kullanmayı düşünüyorum kullanmalı mıyım?
    Son olarak antrenman programıma ekleyebileceğim veya değiştirsem daha sağlıklı olur dediğiniz vs bir yer varsa önerilerinizi bekliyorum.(Bu programa kendi spor hocama danışarak başlayacağım)

Sayfayı Paylaş