Antremandan sonarkı uzun acı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve heril tarafından 11 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Abilerim spor salonunda çalıştıktan sonra çalıştıgım bolgenın agrısı en az 3-4 gun suruyor bu durum normalmi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

konuyu nasıl kaldırabılırım ?

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Normal degil, eger cok ciddi laktik asit birikirse bu acinin suresini artiriyor ki bu da rejenarasyonu yavaslatiyor. Kisiler diyebilir ki cok aci , cok iyi calismisligin semboludur diye. Ben buna katilmiyor. Herseyimi vererek gogus ve bacak calisiyorum. Bunlarin agrisi en fazla 2 gun suruyor kaldi ki aci diyemeyiz ama calistigimi hissediyorum her hareketimde.Mesela cuma gunu biceps tricepz calistim. Hic bir aci yok ama hareketi curl yapar gibi veya pushdows yapar gibi kolumu hareket ettirirsem, calistigimi cok rahat hissediyorum cunku yanma oluyor.Ve ben bunun iyi bi calisma gostergesi oldugunu anliyorum, Ama aci olmamali.

Ayrica bi de ilk baslayanlarin hamliktan dolayi cektigi aci ve tutulma var, o tamamen baska bi konu.

Berkay Türkkan ve heril bunu beğendi.
  3. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyu yanlış yere açmışım kılıtlerler buyuk ıhtımal.kaldırmayıda bılmıyorum.Sadece göğüs bölgemde bu acı oluyor ancak durup dururken değil elımle biraz bastırdıgımda acıyı hıssedebiliyorum.Ancak dumbell e gögğüs çalıştıgımdan beri bu acı ortaya cıktı daha once yoktu.

4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    bu aci normal bi aci, bastirinca aci olusmasi demek kaslarinda mikro yirtiklar olusmusdur demek. Zaten body building prensibi de budur, Kaslar mikro sekilde yirtilir, vucut onu tamir eder, ederken de guclendirir. Ayni kirilan kemigin kaynadiktan sonra kirilmadan onceki halinden daha guclu olmasi gibidir.

5. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Çok teşekkurler içimi rahattlatınız bende aldıgım protein ve amınonun bana yaptıgı bır yan etkı olmasından korkmustum yaşım itibariyle

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    konu disi ama amino asit ve protein almani tavsiye etmiyorum acikcasi, ozellikle bu yasta. Senin yapman gereken , saglikli dengeli duzenli beslenmeyi hayatina oturtmak, gerisini zaen buyume hormonun yapar yasin itibari ile. Ama dedigim gibi bana sorarsan supplement dahi olsa 16 yi gormeden hatta 18 i gormeden kullanma. Yasin cok genc , eger zaten azimli isen 16-17 oldugunda muthis bi fizige sahip olursun, yeterki antremanin hakkini ver duzenli beslen.

heril bunu beğendi.
  7. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bir şey olmaz diyor.Beni takmadıgındanmı onuda bılmıyorum.Gelecekte bende problem mı oluşturur bu proteinler onun içinmi boyle dıyorsunuz yoksa bu yaşta kullanılması niçin sakıncalı ?

8. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    vucudunun yapisi tam olarak oturmadigindan, gelisimin tam olarak bitmediginden, supplemente basvurman mantiksiz geliyor bana, Supplement adi uzerinde, takviye isidir. Sen yeterli beslenmene bak ayrica gelisiminin tam ortasindasin.Benim tavsiyem herseyi dogal besinlerle yap. yani beslenmen senin en iyi supplementindir.

ayrica hocan hakli bi zarari olmaz . okuduklarima gore ama, sen once beslenmeni tam yap sonra whey isini dusun bence.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2012
    heril bunu beğendi.
  9. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim bilgileriniz için.En yakın zaman da fotograflarımıda paylaşacagım

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yeni başladıysan veya o bölgeyi ilk kez bukadar zorluyorsan norma
    hatta hareketi yanlış sayıda, ağırlıkta veya şekilde yapıyorsan yine ağrı olabilir

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    spor yapmayanların birden yüklendiğinde başına gelen hade budur sevgili heril.

ayrıca üyelere abiler ablalar olarak hitap etmeyiniz.

egzersizleri yaparken nefes alış verişlerinize mutlaka dikkat edin eğer kaslarınıza yeterli oksijeni ulaştırsanız kaslarınzdaki laktik asit oranı düşük olur buda daha az ağrı demek.

12. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Ramazan ayı dolasıyla tempom haftada 2 gune düştü.Bu acıların bu nedenle olabilecegini çıkarıyorum,yorumlarınızdan.

Abi abla olarak söylememde ağız alışkanlıgı yaş itibariyle kusura bakmayın bunun problem cıkaracagını bılmıyordum.:(

13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tatlı bir acıysa yani kas acısıysa normal, aşırı ağrı varsa normal değil yani bu acının seni rahatsız etmiyor olması lazım sadece kas üzerinde tatlı bir acı olması lazım, benim 2 yıldır her göğüs antremanından sonra göğüslerim 4-5 gün acıyor sıkamıyorum bile kası acıdan ve en çok gelişimi göğüste aldım diğer bölgeleri bu kadar zorlayamıyorum ve antremandan sonra acımıyolar niyeyse.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  14. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bahsettiğin acı hamlık,zamanla daha kısa sürede geçmeye başlar.Beslenmen yetersizse bu ağrı süresi uzar ama.Beslenmene ekstra özen göstermeni tavsiye ederim.

15. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    demir00 bunu beğendi.
  16. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş