antremanda başım dönüyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sub-Zero-Wins tarafından 8 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sub-Zero-Wins

Sub-Zero-Wins Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar antreman sırasında özelikle baş dönmesi ve halsizlik yaşıyorum. ağırlığı kas ağrısından değilde şakak kısımlarındaki baş ağırsından ve baş dönmesinden bırakıyorum.
    ara sıra gün içerisinde ani baş dönmelerimde oluyor.4-5 saniye kadar sürüyor bu baş dönmeleri ve bu srada bayalıcakmışım gibi oluyor ve korkuyorum.
    iyi uyumadığım günlerde özellikle kesin oluyor bu.
    ve yine vucudumu iyi kasamadığımı, sanki ağırlığı kavrayamıyorum yada güç uygulamamıyorum gibi hissediyorum.

benim kendimce düşüncem yüksek tansiyonum olduğu yönünde. şuan 30 yaşındayım. tansiyonumu evdeki makine ile ne zaman ölçsem 16-17-18 çıkıyor.
    evdeki makinaya güvenmiyoırum makina bozuktur diyordum. tansiyon için doktora gittim orada ölçtü 13-8 dedi. ben hayatımda 13-8 kadar düşük tansiyon görmedim kendimde. bu yüzden yeni bir makina alıp saatlik ölçüm yapacağım ve tekrar doktora gideceğim.

burada konusunu açayım dedim konu hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirleri varsa öğrenmek isterim.
    teşekkürler.

2. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    bahsettiğin şeyleri birebir yaşadım. Bende de baş dönmesi, halsizlik, aşırı derecede mide bulantısı ve bayılma hissi oluyordu. Ben de her antremanda kendimi denedim. Özellikle süper setler de oluyordu bu durum. Ben sw ile uğraştığım için performans üzerine antreman yapıyordum ve set aralarında dinlenmelerim çok kısaydı, hareketten harekete geçiyordum. Sana tavsiyem; yeterli uyku,yeterli sıvı alımı, yeterli karbonhidrat alımı. Bunlardan hariç işin psikolojik kısmı var. Antremanda yüksek motivasyon, yüksek iç enerji ile her şey olabiliyor. Bütün bunlardan hariç yeterli havalandırma olmazsa ve salon kalabalıksa gerçekten oksijen alımı azalıyor bu da düşük bir ihtimal ama aklında bulunsun

BCAG57 ve Sub-Zero-Wins bunu beğendi.
  3. yigitozdal

yigitozdal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende de olmuştu bende psikolojikti askerden gelmiştim 1 ay bu dedikleriniz olmuştu bende ilk başlarda korkmuştum fakat düzenli uyku ile her şey düzeliyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. BCAG57

BCAG57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu belirtilerin herhangi bir kalp rahatsızlığından dolayıda olabilir kalp vücutta bulunan en değerli kastir bir doktora gorunmende fayda var ama psikolojiktir olabilir panik atak olan biriyim bazen bendede oluyor dediklerinizin aynısı

Sayfayı Paylaş