Antreman programı değişim süresi ile ilgili

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alaska06 tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var çünkü 3 aydır aynı programı uyguluyorum şu an sömestr için memleketteyim burada devam ediyorum haftaya tekrar dönücem üniversite için ordaki hocama sölicem değiştirmesi için ama sürekli baştan savma havalarında hoca hiç ilgilenmiyor burda geldiğim hoca bile parayı alana kadar yaparız ederiz aldıktan sonra tık yok kaloriferin karşısında yatıyorlar anca :) ne yapmam lazım 3 aydır aynı programı uygulamak beni çokmu geri götürmüştür ?

2. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Programlar 6 haftada bir değişir. Eğer sürekli aynı hareketleri yaparsak kaslara şok etkisi yaratamayız. Ve bar üzerinde gezinmen lazım. Yani tutuş şeklinide değiştir.

alaska06 bunu beğendi.
  3. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba

Evet genellikle 6 haftada bir değiştiriliyor. Ancak bu biraz da uyguladığınız direnç prensibi ile de doğru orantılı. Mesela failure prensibi ile çalışıyorsanız. Her bir egzersiz için her sette gücünüzü son noktasına kadar kullanmış oluyorsunuz. Bu durumda vücudun adapte olma süresi de 3 x 8 4x 10 gibi belli tekrarların yapıldığı programlara oranla daha uzun sürebiliyor bence.

Saygılar

alaska06 bunu beğendi.
  4. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Ben başta 3x8 3x10 uyguluyordum son 1 aydır piramit denilen sistemi yapıyorum ve daha çok etkilediğini düşünüyorum 12-10-8-6 en yüksek ağırlığa doğru ilerliyorum ama dediğim gibi hoca biraz odun pek ilgilenmiyor o yüzden değiştirmem gerektiğini bilemedim gidince hemen halledicem yada salon değiştiricem umarım çok geri gitmemişimdir spor hayatımda :(

5. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Eğerki programından memnun değilsen kendin program oluştur.Forumdan yararlanarak eğer oda olmazsa daha iyi bir salona yazılabilirsin hocaların kalorifer karşısında yatıyor ise o hocalardanda bi hayır gelmez kardeş kusura bakma dost acı söyler :) programın bildiğim kadarıyla her ay değişmesi lazım ve muscle confusion yani kas şaşırtması dediğimiz olay olması lazım

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hazır programları kullanma kendine göre modifiye et yani hocanın verdiği programı aynen kullanma değiştir çünkü ezberden herkese aynı programı veriyolar kimisine cuk oturuyor kimisine hiç fayda etmiyor güzel bir araştırma yaparak kimseye ihtiyacın olmadan kendi programını oluşturabilirsin.

alaska06 bunu beğendi.
  7. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    4.5 aydır bu sporu yapan biri olarak sence kendi programımı kendim oluşturmam doğru olurmu ? Birde neye göre oluşturmam lazım neleri göz önünde bulundurmalıyım yardımcı olursan daha iyi araştırma yapabilirim

8. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/program-ne-s-kl-kla-t33227.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş