Antalya'da yaşayan varmı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pollysad tarafından 8 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar

Akdeniz üniversitesine yerleştim. Fakat Antalyada oturan hiç tanıdığım yok. Daha öncede hiç gitmedim.

Orada yaşayanlar varsa bana ne tavsiye edersiniz ? Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Geliceğim şehir Denizli. Burada çok sosyal bi hayatım yok ne yazık ki çünkü şehir merkezine oldukça uzağım.

İş imkanları nedir ? Ev tutmak için hangi semti tavsiye edersiniz ? Vs.

Teşekkür ederim. Umarım yaşayanlar vardır :)

2. Harnos

Harnos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öğrencilerin en yoğun yaşadığı bölge Kültür mahallesi. Akdeniz Üniversitesi'nin hemen arkası. Çok fazla öğrenci yaşıyor ve çok fazla da kafe var. Tabii kira fiyatları da ona uygun şekilde. İkinci olarak Meltem mahallesi var üniversiteye yakın. Burada öğrenci nüfusu daha az olsa da gene de belirgin. Kafe sayısı da daha az.

İş imkanlarına gelince, yabancı dil varsa yazları turizm sektöründe öğrencilerin yapabileceği sezonluk işler bulursun. Yabancı dil olmasa bile sektör hareketlendiği için garsonluk vs gibi ekstra bir nitelik gerektirmeyen işlerde çalışabilirsin. Genel olarak part time iş arayan öğrenci arkadaşların çok zorluk çekmeden iş bulmuştu. Ama ekonominin şu döneminde turizm harici sektörler ne durumdadır, öğrenci istihdam etmeye ne kadar uygundur bilemiyorum.

Pollysad bunu beğendi.
  3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    @Harnos
    ingilizcem var ve oraya almanca okumaya geliyorum. sanirim is is konusunda avantajlıyım.
    Aslında yurt çıktı fakat spor ve beslenme düzenim nedeniyle ev aramaktayım. soyledigin mahallelere bakıyorum. tesekkürler.

Sayfayı Paylaş