Anoreksi olacağım ama... :(

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve scarlett946 tarafından 19 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. scarlett946

scarlett946 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar. 5 buçuk 6 aydır haftanın 5- 6 günü spor salonunda olan 52 kilo 167 boyunda 23 yaşında bir şahısım. Bacak omuz vs muhteşem gelişti totalde 13 kilo kadar verdim. Sarkma vs yok lakin erimeyen göbeğim var. Beslenmede neyi yanlış yapıyorum anlam veremiyorum. 1700 kaloriyle besleniyorum günlük. Kahvaltımda, öğle ve akşam yemeğinde bol protein ve lifli besinler tükettiğime eminim çünkü ne yesem not ediyor ve hesaplıyorum. Ama göbek gitmiyor. Gitmeyi bırakın azalmadı bile. Şeker sadce haftada 1 gün tüketiyorum. Alkol sigara yok. 1de yatar 8de kalkarım hep. Hani olabildiğince düzenli her şey. Sebebi ne olabilir :/ :(

2. Berke Erdem Barış

Berke Erdem Barış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sabahları açken kardiyo yapın 30 dakika falan orta tempo koşun hafta da 1 2 kez yüzmeye gidin beslenmelerde mikrolara çok önem vermenize gerek yok zaten spor yapıyosanız dediğiniz gibi
    akşam 6 ya kadar ne yeseniz yakıcaksınız geceleri belki tarçınlı yoğurt yatmadan metabolizmanızı hızlandırır

3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    1700 fazla olabilir sizin icin metabolizma hızınızı bilmiyorum ama. Çünkü cinsiyet,boy ve kiloya bağlı metobolizma hızı düşüyor. 180 üstü boy ve 80-85 kilo ağırlığında insanlar 2000-2200 kalori ile vücut ağırlığını koruyabiliyor çünkü

Son düzenleme: 19 Temmuz 2018
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    BMR değerin yaklaşık 1300 civarı çıkıyor, haftada 5 gün spor yapıyorum demişsin yaptığın antreman yoğunluğuna göre 1500-1750 arası bir değer çıkarıyor hesaplama siteleri. Ortalama makro (protein, karbonhidrat, yağ) miktarlarını yazabilirsen daha mantıklı tavsiyeler gelir.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    13 kg ağırlık kaybedip, bel bölgesinde hiç azalma olmaması bir şeylerin kötü gittiğinin göstergesi diyebiliriz. Eğer beslenme, uyku ve antrenman rutinlerinizin doğru olduğunu düşünüyorsanız çinko, selenyum ve demir düzeylerine baktırmanızı tavsiye edebilirim.

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    "Akıl mantık çerçevesinde" diyet ve sporunuza devam edin, hala yağlıysanız daha devam etmeniz gerektiği anlamına gelir ve bunun ne kadardır spor yaptığınızla çok bir ilgisi yok. Aslında bu tarz "alt karın şişkinliği yada yağlı gibi durmasının" sebeplerinden biri "Anterior Pelvic tilt" olabiliyor. Bunun hakkında bir fikri olmayan kişiler birilerinden duymadıkça, bir yerlerde denk gelip okumadıkça fark etmiyor. Anterior pelvic tilt yani lordoz, kifoz kadar kendini belli etmiyor anlaşılması zor. Kısacası bunu bir kontrol edin. Eğer sorun bu değilse ilk cümlede belirttiğim gibi "düzgünce" devam edin çılgınca şeyler yapmayın.

7. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    çok çok sağlıksız bi şekilde 2 ayda 20 kilodan fazla verdim . bu iyi bir halt degil tabiki fakat o kadar kilo verdikten sonra bile karındaki son yağları vermek cok kolay bir husus degil yapabiliceginiz bir kaç adım var

1 . Karbonhidratı azaltıp yağı arttırmak (tabiki saglıklı yaglardan bahsediyorum )
    2. Cardiodunuzu daha şiddetli yapmak (Interval şeklinde şahsen en verim aldıgım katabolik evremdir .)
    3. Eger kilo verişiniz durduysa bir platoda olabilirsiniz 2 3 günlük vucudunuzu şaşırtıcak hamleler yapabilirsiniz fastfood vb gibi .
    4. Karnınızdaki bosluk gercekten yag mı ? Sıkı bir karnınız yoksa şikayetçi oldugunuz şey yağ olmayabilir (Derimde minimal sarkmalar oldu ben bu sarkmaları cok sonra farkedebildim .)

8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Probiotik ürünlere özen gösterin şişkinliktir o

9. brfnbrfn