Anneniz/Babanız/Eşiniz Ne Diyor? - Özel Sözler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Pump Forever tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 321 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Evde yaz sıcağında iş yaparken dehidrasyon olmasın diye sık su içtiğimi gören büyük amcam;
    - Yazık yazık, habire gidip gelip su içiyor. Takıntı haline getirmiş iyice, şu çocuğu bi psikoloğa falan mı götürsek napsak..

Available ve Barış Öztürk bunu beğendi.
  2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ya çok samimi söylüyorum harbi artık intihar edicem ya gerçekten asıcam kendimi..
    Bu babam kanser edicek beni, her türlü konuda bilgisi olmasa dahi her türlü fikir üretiyor kendisi.. Bakın anlatıyorum, sıcağı sıcağına yazıyorum buraya bu olay olalı daha 5 dk. oldu..
    Babam bir an gaza geldi, "şöyle 1-2 aya kadar işlerimi bitireyim, sonra ben de vücut geliştirmeye başlicam, kendime antrenman programı yazıcam, eklemlerimde sıkıntı var eklem destek ürünü alıcam, bir de kilo aldırıcı toz alırım, bak bakalım görüceksin babanı ne kas yapıcak ne vücut yapıcak" dedi.. Haydaa dedim sesli bir şekilde, elimi alnıma vurdum.. Sen ne biliyorsun da kendine kafana göre antrenman programı yazıcaksın dedim, hareket bilmezsin hareketlerin amacını hangi kas grubunu bilmezsin, hareketlerin yapılışlarını bilmezsin, antrenman programı hazırlarken bazı yapılmaması ve dikkat edilmesi gereken hususlar var, bunların neler olduğunu bilmezsin sen ne yapıyorsun kafana göre? Ben sana yardımcı olurum merak etme sen kendini bana bırak kafana göre iş yapma dedim.. Argo bir şekilde "hadi lan ordan" dedi :D sana mı kaldım ben dedi.. Ayrıca dedim o kilo aldırıcı para tuzağı, öyle şeylere gerek yok dedim. Daha der demez "ben kuvvet kazanmak istemiyorum hacim kazanmak istiyorum" dedi, yav ne alaka şimdi olayı nereye çekiyorsun, olayı nasıl kuvvet ve hacime getirdin, ne alaka nasıl böyle konuşuyorsun hiç birşey anlamıyorum dediklerinden dedim.. Yani anlayacağınız babam saçma sapan konuşuyor, zeytinyağı gibi her konuda üste çıkmaya çalışıyor.. Her konuda bilgin yok ama fikrin var dedim, ben zaten bilgiliyim demedim ki, sadece fikir üretiyorum dedi. Hiç mi konuşamicam dedi bu sefer. Öff yani az çok tahmin edersiniz dönen muhabbeti, lafın sonunda mahallemizde tam bir broscience diye tabir ettiğim bir çakma vücut geliştirme hocası var, ona getirdi. Neyse dedi ben şu bizim tanıdık hocayla konuşayım o bana yardım eder dedi, çıktı gitti evden.. Git git dedim, o herif sana bir antrenman programı yazsın da getir bana takır takır hataları sıralayayım dedim, hehe çok biliyon bulursun sen dedi kapıdan çıkarken, kapıyı kapattı ve uzaklaştı.. Bakalım neler görücez :D Allah'tan kendime bol bol sabır diliyorum, babamın konuşma tarzı, ses tonlamaları, üslubu ve bilmişliği insanı çileden çıkartıyor..

Janves bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Allah sabır versin kardeşim. Allahtan babam anlayışlı pek karışmaz bilmediği yerde laf yapmaz.bendede anne ve kardeş var...

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    :D :D Demek sadece annen ve kardeşin sorun çıkarıyor ha.. Sadece 2 kişiyle kurtarmışsın, benden şanslısın iyisin yine. Benim bütün yedi düvelden sülalem ayrı ayrı arıza, küçük amcam var, 29 yaşında, 34 cm kolu var, kocaman göbeği var, tam bir skinny fat. Postür bozukluğu da var, hem kifozu hem lordozu var, zaten yağlı göbeği var üzerine bir de bu lordoz eklenince amcamın göbeği kendinden önde gidiyor, çok berbat bir fiziği var. Bunu ikna etmeye çalışıyorum, fiziğinin kötü olduğunu söyleyip, yardımcı olmaya çalışıyorum. Yok benim vücudum gayet iyi kimsenin yardımına ihtiyacım yok, spora falan gerek de yok diyor.. Sonra geçenlerde ağzından kaçırdı, evde habire mekik çekiyorum ama şu göbeğim gitmiyor dedi, herşeyi en baştan anlattım neyin ne olduğunu ince ince detaylı bir şekilde açıkladım, neyse tamam bakarız dedi bu sefer, baktı ki yanlış yapıyor, çünkü doğru yapsaydı göbeği erirdi :) O da farkına vardı mekik çekerek göbek eritilmediğinin.. Neyse işte tam herşeyi daha iyi anlatıyorum, vücut geliştirmeye başlatıcam amcamı, vazgeçtim dedi benim fiziğim iyi bir sorunum yok dedi.. Sonra tekrar geçenlerde ağzından kaçırdı, bir vücut geliştirme salonuna yazılmış ve oradaki antrenörden kişisel antrenörlük hizmetinden faydalanıcakmış :D Basmış parayı salona ve antrenöre.. Şimdi birebir eğitim alıcak yalandan yere para verdi antrenöre.. Herkes ayrı bir dünya, Allah sayıyla gönderiyor bunları bana. Nasıl bir sınavın içindeyim acaba :D Ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum, evdekiler ayrı, okuldakiler ayrı, internette forumdakiler ayrı, spor salonundaki spor (!) yapanlar ayrı, bir işe girmiştim iştekiler hepten apayrıydı.. Kurtuluşum yakındır inşallah, yoksa daha fazla dayanamıyorum ben.

5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ahaha.allah kolaylik versin.amcana bol şans ahaha.yakinda olympia ya hazırlarizj falan demişlerdir adam çağıza kanmistir napsin

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Teşekkür ederim. Hayır adamcağız napsınlık bir durum yok, herhangi bir ücret dahi talep etmeden, yalan söylemeden yardım isteyecekleri birisi yanı başlarında duruyor, tek isteğim beni dinlemeleri, beni tabiri caizse adam yerine koymaları.. Ben o antrenörler gibi ürünlerimi alsınlar diye "al bak protein tozu iç şişecen ha ona göre bunu kullanman şart" falan da demem, herşeyi tarafsızca açıklarım. Bana sorsalar yeter aslında. Neyse, iyi dileklerin için teşekkürler.

7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Kesinlikle katılıyorum. Çok bilmislik benim akrabalar Dada var .bişey anlatinca sporla ilgili gülüyorlar neyse .

8. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim aile toza bile karşı.Bende 5tllik tek kullanım alcam.Artık gittiği yere kadar.

9. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Senin bulk nası gidiyor? Kaç kalori desin ne kadar aldin

10. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2600 kalori büyümeye devam
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2016 ---
    senin nasıl

Son düzenleme: 7 Eylül 2016
  11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    benim gittiğim salon aile dostumuzdu 2011 temmuzda başladım 2011 eylülde bana amino asit protein tozu vermeye başladı o bugündür devam ailemde o verdiği için bişey demedi
    düzenli olarak 2012 başında salona gitmeye başladım sebebi 2011 de anneannem ölmek üzereydi onunla ilgilendim 1 ocak 2012 de öldü ve ben düzenli gitmeye başladım

12. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yok abi bizim aile çok kızgın gel diyorum Mhmet Öz ü izle yok

berkay7743 bunu beğendi.
  13. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Benimde iyi 1.5 kg aldım. Abs ler aynı bende senn gibiyim.onceden 3 yıl önce tombuldum. Ama günde 5 6k kalori yiyordum .sonra ergenlikte bi anda zayıfladim boyum uzadı. 170 60tim .178 52 oldum.2500 kalorideyim. 1.2 kg aldım

14. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu kış sağlam bulk iyi olacak.Ama senin boyun da uzun bana göre benim 165

15. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen boy iyi allaha şükür biraz daha uzak lazım. Ama boy uzun olunca vucud boş kalıyor doldurmak daha zor.benim yüzüm çabuk şişiyor. Diğer yerler yağ tutmuyor .ama keşke bacaklar tutsa yiz yerine.bacaklar cubuk gibi.

16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ağır çalış ağır bench squat gir uzar 15 yaşında 165 cm di 17 de 167 cm di 5 yıl geçti 178 cm oldu ağırlık çalışmalarıyla

Janves bunu beğendi.
  17. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eyvallah abi bazıları diyo yok uzamaz felan ama ben dinlemiyorum.

berkay7743 bunu beğendi.
  18. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sonunda geldi hoca ile konuştu ailem.İkna oldular bayağı.

berkay7743 bunu beğendi.
  19. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bu konunun müdavimi olmayı istemezdim ancak içimde tutamıyorum, yazasım geliyor sonuçta bizi bizden başka anlayan yok. Bu arada genelde buraya gelmeden önce "of yine gıcık kaptım dediklerinize, sizi forumdakilere şikayet edeyimde rahatlayayım biraz" diyorum bizimkilere :D Şu an bile dedim açıkçası, onlarda senin kafan mı iyi niye bizi şikayet ediyorsun aile hayatını paylaşıyorsun diyorlar :D Neyse, gelelim bugünkü konumuza...
    Artık tam olarak anlamıştım ailem ile hiçbir şekilde spor veya herhangi bir başka konuda anlaşıp, uzlaşamayacağımı. Bu yüzden ben de sporumu yapıp kafama göre takılmaya karar vermiştim, bunlar ne yaparlarsa yapsınlar dedim kendi kendime. Ancak ben her ne kadar kendimi geri çekmeye çalışma kararı almış olsamda, öyle değişik cins işlere girişip, öyle değişik ve saçma sapan yorumlar kuruyorlar ki, aklım hayalim duruyor nasıl bu işlere bulaşıyorlar ve nasıl bazı konularda böylecesine saçma yorumlar yapıyorlar diye, yani çalışsam uğraşsam öyle saçma yorum yapamam... Evet anlatıyorum;
    Küçük amcam gainer almış, ama spor yapmıyor. Ne saçma iş. Neyse eve geldi elinde bir poşet, içinde "protein tozu aldım" diye bahsettiği gainer var. Yav bunu nasıl kullancaz acaba diye babama soruyor, sanki babam spor üstadı, her haltı babama soruyor. Babam da internete bakalım falan dedi, ama böyle şeylere birden yüklenmeyeceksin dedi, yavaş yavaş dikkatli kullanıcaksın dedi. Sonra bunlar balkona çıktı poşete ben çaktırmadan baktım bu ne diye, baktım bu protein tozu değil, gainer. Amcamı çağırdım bunun protein tozu olduğuna nerden karar verdin dedim, hani ürünlerin besin değerleri kısımları olur ya, 100 gramında şu kadar şundan bu kadar bundan var diye yazan kısım, orayı gösterdi ve "bak burda protein yazıyor, demekki içinde protein var ve yani bu bir protein tozu" dedi. Şimdi çok değişik yorum yaptı :D Tamam dedim geçtim. Bu ürünleri almanyalı bir arkadaşından alıyormuş amcam, arkadaşı buna "sana ampul de verelim" demiş, yav dedim ampul ne, bi an anlayamadım. Sonra amcamın ağzından "testo mu neymiş" lafını duyunca jeton düştü, amcama steroid kakalamaya çalışıyorlar, işte bu sefer tamamen kızmıştım, sen dedim kafana göre ne yapıyorsun dedim sen ne biliyorsun da bu işlere girişiyorsun dedim, kimmiş ya o almanyalı dedim, "emin ol senden daha iyi biliyor bu işi, beton gibi vücudu var senden daha sağlam hadi sen işine bak" dediler.. Hiç bir şekilde hiç bir konuda bana danışmıyorlar, yumurta kapıya dayanıyor bana soru soruyorlar, neyse hadi insanlık bende kalsın deyip cevap veriyorum, bu sefer karşıt cevap veriyorlar, mesela babam amcamla arjinin kullanımını araştırırken creatin yazısını gördü "bu creatin ne" dedi, "bir çok farklı özelliği var ama vg ile en alakalı ve kısaca özelliği hücre çekirdeğine su alımını arttırıyor" dedim, "ha o zaman gerek yok creatin'e, hyaluronic acid en kral su tutucu, balon gibi şişiriyor adamı" dedi, yav ne alaka Allah'ım ya Rabbim.. Bir eklem destek ürününü bana niye anlatıp kreatin ile karşılaştırıyorsun, ayrıca kreatin su tutup ödem yapmıyor, deri altında su tutmak başka, hücre çekirdeğine su alımını arttırmak, kas gelişime fayda sağlamak başka, bir de gelip "ne alaka ne diyosun" deyince babam;" hadi hadi bizde araştırdık bu işleri, sen giderken biz dönüyorduk diyor".... Vuuv ne kadar da uzun bir yazı yazmışım, şu an farkettim. Durumum bundan ibaret, güler misin ağlar mısın. Yardım etsem habire cins cins yorumlar duyuyorum, yardım etmesem Allah bilir halleri ne olacak, içim rahat etmiyor.. Acıyorum kendime, veya onlara, bilmiyorum..

20. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ne çektin be:)
    Seni ve aileni tanımak isterdim, çok eğlenceli bir ortama benziyor:)

SoldiersOfGod bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş