Annem ve babam boşanıyor kimi seçmeliyim?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ferrocu tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar içim çok sıkıntılı derdimide hiçbir arkadaşıma yada bir başkasına açamıyorum ama mutlaka fikir almam lazım bende sporcu kardeşlerime,abilerime sorim dedim.Birkaçgün sonra mahkeme var ve benim iki taraftan birini seçmem lazım.3 senedir annemle kalıyorum genellikle haftasonları babamla görüşürüz.Fakat şimdi babam beni istiyor ve boşanıyorlar bana sorucaklar kimi istiyosun diye ben ne diyeceğimi bilmiyorum.Babamı seçsem annem küsücek sana okadar baktım vs. vs. gidicek şehir dışına yerleşicek 2 milyar nafakayla yaşicak.Annemi seçsem babamı kırıcam işleri kime devretcem ben çok yanlızım falan diyecek,belki gelen güçlü maddi desteğide kesicek.Babam ın maddi durumu çok iyi işadamı zaten kendisi annemse dediğim gibi tek geliri nafaka.Daha detaylı ve uzun anlatmak isterdim fakat anladınız kısaca olay bu bana yardımcı olun lütfen :(

2. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Sonuçta kimi seçersen seç,annen annen olarak baban da baban olarak kalıcak.Hangisiyle yaşamak daha rahatsa onu seç,ama ben olsam annemi seçerdim çünkü her kadın onu koruyup kollayacak,gerektiğinde elinden tutucak bir erkeğe ihtiyaç duyar.
    Bu kişinin bir başkası olmasını istemiyorsan sen olmalısın

Ferrocu bunu beğendi.
  3. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    ailenin ve senin durumuna gerçekten üzüldüm kardeşim böyle bi seçim yapmak zorunda bırakılmamalı çocuklar ama insan doğası bu , sana anneni yada babanı seç diye birşey tabiki söyleyemem bunu senin seçmen lazım ama kimi seçersen seç onlar senin annen ve baban öyle kalacaklar belki ilk başlarda dediğin gibi kırgınlık olabilir ama asla kopamazsınız. mccurry'nin de dediğine katılmadan edemicem annenin sana daha çok ihtiyacı olabilir sonuçta o türkiye gibi bi yerde bir kadın..

Ferrocu bunu beğendi.
  4. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Egerki bosanma sonrasi sehir degismeyecekse anneni sec, babanla calis ikiside anlayisla karsilayacaktir. Ama ne olursa olsun mahkemeden once ayri ayri 2 siylede konus benim kararim bu yonde ben size bosanirken saygi duydum sizde bana saygi duymak zorundasiniz diye hafif giderli konusma yapmani tavsiye ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferrocu bunu beğendi.
  5. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anneni sececegini ve nedenini iyi bir sekilde aciklarsan baban tarafindan da uygun karsilanabilir. Mesela yukarida bir arkadasi dedigi gibi o bir kadin duzenli bir geliri yok ve hayatta yalniz mucadele etmesi babandan daha zor olacaktir. En mantiklisi bunu guzelce aciklayarak anneni secmen gibi gorunuyor. Ayrica isleriyle ve hayatiyla ilgili kostururken baba tarafinin bunu kabullenmesi de daha kolay olacaktir. Bunun birlikte is yapmaniza hicbir etkisi olmayacaginida soylemelisin. Ama bu tabiki benim ilk okudugumda aile yapinizi analiz ettigimde aklima gelen. Aile ici nedenlerle, bosanma nedeniyle, ailenin diger uyelerinin gorusuyle bu durumu en iyisi ve dogru olarak yine sen belirleyebilirsin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferrocu bunu beğendi.
  6. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    haklısınız anneme daha yakınım zaten fakat beni iten şey boşanma sebebinin annem olmasıdır.Fakat şurda 2 senem var zaten sonra üniversite.Annemi seçicem gibi duruyo birde annem bana karışamadığı için birazdaha serbestim,dışarıya çıkmak,arkadaşlarda kalmak,spora gitmem,günde 6 öğün yemek yemem,supplement kullanmam vs.. babamın yanına gittiğimde bukadar rahat olamayabilirim,altıma araba verir belki ama böyle canımın istediğini yapamam belki anlamışsınızdır umarım.Babamın beni istemesinin sebebi beni işlere hazırlamak olduğunu düşünüyorum.Babamıda düşünmemin sebebi biraz farklılık istemem aslında.Genede anneme daha yakınım belli bir düzen oturtmuşuz zaten.Babamda bida konuşmicak deil ya benle.Önerilerinizi bekliyorum özellikle annesi babası boşanmış olan varsa.

7. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Dostum ben anneni seçmeni öneririm yalnız bırakma son yıllarda olan olaylara bakınca hiçbir kadın tek başına yaşamamalı diye düşünüyorum arkadaşların dediği gibi mahkemeden önce ikisiylede konuş durumu açıkla baban biraz anlayışlı bi insansa seni anlayıp olumlu yaklaşacaktır diye umuyorum. Allah yardımcın olsun dostum :|

Sayfayı Paylaş