Ankarada çiğ süt satan yer var mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ShyRain tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ShyRain

ShyRain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ankarada özellikle Etimesgut çevresinde çiğ , açık süt satan bildiğiniz yerler var mı acaba?

2. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar süt sektörünü iyi bilen biri olarak şunu söyliyim ülkede süt az ve fabrikalar üreticilerden süt almak için yarışıyor. malesef ki sokakta orda burda yani açık süt denen sütler fabrikaların deposuna almadan önce yaptığı testte reddettiği sütler oluyor. yani açık sütlerin tamamı demiyim ama %90ı fabrikaların reddettiği sütlerdir. Fabrikalar sütü neden reddeder peki diyeceksiniz.en büyük neden antibiyotik kalıntıları ve zararlı bakterilerdir. Günlük sütleri tercih etmenizi öneririm. Ayrıca hazır yazmışken ekliyim bazı yerlerde yağsız sütlerde katkı var falan deniyor tamamen yanlıştır. Sütün yağını almak kimyasal değil fiziksel olarak yapılır katkı maddesi kullanılmaz.

3. ShyRain

ShyRain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler için teşekkür ederim, peki açık süt bulduk diyelim dediğiniz gibi fabrikadan geri dönen mi yok sa kaliteli mi nasıl anlarım veya
    anlamamda gerekmez nasıl bu sütü kullanmam doğru olur.
    Mikroda kaynatarak
    Tencerede kaynatarak
    ya da var mı bir yol biliyor musunuz?

4. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    malesef anlamanız mümkün değil , fabrikalar labatatuarda inceleyerek anlarlar. böyle bir sütüde hiçbir şekilde sağlıklı hale getiremezsiniz. Sterilizasyon işleminde yüksek sıcaklık ve basınçta bile giderilemeyen sorunlardır bunlar.
    bakın ama yanlış anlaşılma olmasın. örneğin ben rizeliyim anneannemin bir tane ineği var ve tamamen doğal besler,hiçbir ticari şeyi yoktur zaten. gittikçe deli gibi içerim böyle bir süt bulundu mu kaçırılmamalı ama malesef bulmak çok zor özellikle şehirde yaşıyorsanız.

ShyRain bunu beğendi.
  5. ShyRain

ShyRain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de o tada ulaşmak için arayış içerisindeyim ama sizin anlattıklarınızı bir kaç beslenme kitabında da görmüştüm.
    İnek hastalanmasın diye , çok süt versin diye bir takım ilaçlar içiriyorlar ve bu ilaçlar benim aradığım doğallığı bozuyor.
    İnşallah bir gün bir arkadaşımız da sizin gibi çıkarda ben ankarada bu işe başladım mandıra kurdum hadi gelin der :)

6. Abdullahbey

Abdullahbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SIRF SİZE YORUM YAZMAK İÇİN ÜYELİK ALDIM . BU KADAR KOMİK BİR ŞEY ANCA SÜT SEKTÖRÜNÜ BİLEN DEĞİL BİLMEYEN KİŞİ TARAFINDAN YAZILIR. ÜLKEDE ÜLKEYE YETECEK KADAR SÜT VAR BU BİRİNCİSİ. BEN İSTANBUL DA YAŞIYORUM İSTANBULDA BİLE SÜT ÇİFTLİKLERİ VAR ANADOLUYU GEÇTİM :) FABRİKALAR ÜRETİCİDEN SÜT ALMAK İÇİN YARIŞIR DOĞRUDUR PEKİ ÜRETİCİ YANİ İNEK SAHİPLERİ KİLOSU 50 KURUŞTAN FABRİKAYA MI SÜT VERMEYİ TERCİH EDER YOKSA 90 KURUŞA1 LİRA YA KÜÇÜK ÇAPTA ÇİFTLİK SAHİPLERİNE VEYA SÜT DEPOLARINA MI ? YANİ BİRAZ BASİRET VE DÜŞÜNCE BU MESELEYİ ÇÖZMEYE YETER :) İLLA SÜT PROFÖSÖRÜ OLMAYA VEYA SİZİN GİBİ SÜT SEKTÖRÜNÜ İYİ BİLMEYE (!) GEREK YOK . BURADA ÜRETİCİ DEDĞİM GİBİ KÜÇÜK ÇİFTİK SAHİPLERİNE (BUNLAR TOPTAN SÜT SATARLAR MARKETLER PERAKENDE SÜTCÜLERE KASAPLARA VS) SÜT VERMEK İÇİN YARIŞIYORLAR . YANİ SİZİN BU YAZDIĞINIZI OKUYANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL DURUM . FABRİKAYA SEN ÇÖP SÜT VERSEN YİNE ALIR SÜTÜN KULLANILMADIĞI YER YOK ÇÜNKÜ. AMA AKILLI ÜRETİCİ BUNU TERCİH ETMİYOR SÜTÜNÜ DAHA PAHALIYA SATIYOR. SON OLARAK ÇİĞ SÜT MÜ PASTORİZE Mİ DAHA İYİ SAĞLIKLIDIR KISMI İSE TABİ Kİ İKİ TARAFINDA EKSİLERİ OLABİLİR AMA PASTORİZE SÜT İLE ÇİĞ SÜTÜ ANCAK CAHİL OLAN KIYAS EDER. ÇÜNKÜ KIYAS DAHİ EDİLEMEZ ÇİĞ SÜT İLE. ÇİĞ SÜTÜN FAYDALARINI ARAŞTIRIN DERİM YAZ YAZ BİTMEZ....

Sayfayı Paylaş