Anime/Çizgi Diziler

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Onur19o3 tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar, büyük bir forum kitlesi var vede illaki anime takip eden vardır diye düşünüyorum, aslında konuya bakıpta çocukmuyuz bu yaşta bunları izleyeceğiz diyenler olabiliceğini tahmin edebiliyorum lakin ülkemizde yayınlanan değilde diğer ülkelerin yayınladığı bir çok dizilerden daha heyecan verici, kaliteli yapımlar var olduğunu söylemek isterim.Ve bende boş zamanım oldukça izlerim.

Hepsini izlememiş olsamda kendime göre izlenebilirliği olan çizgi diziler şunlardır;
    Death Note
    Naruto
    Bleach
    Devil May Cry
    Full Metal Alchemist
    One Piece
    Dragon Ballz

Kotasız internet kullanıcıların vakit buldukça izlemesini tavsiye ederim, nereden izleyebiliriz derseniz reklam yapmak istemem özel mesajla sorarsanız cevap verebilirim. :)

Venomanic bunu beğendi.
  2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Animeye çok şans verdim ama hiç benim tarzım değil Fullmetal'e başlattı bir arkadaş ama 10 küsür bölüm sonra sıktı zorla izliyordum artık. Tek izlediğim anime Slam Dunk'tı bir de şimdi Tsubasa'nın ilk serisini izliyorum

3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Özellikle çizgi dizilere bayılıyorum,insanı çok dinlendirdiğini düşünenlerdenim, tabii ki birinci numarada;

Johnny BRAVO'var!

4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çizgi dizi ayrı tabi simpsons south park ve family guy

5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Ben izlemiyorum ama arkadaşlarımın direk izledikleri bi site var isteyene yazarım arkadaşlar reklama girer herhalde linki burdan vermem.

6. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Death Note'u öneririm, bazıları gerçekten de sıkıcı olabiliyor bazen. :)

7. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Neon genesis evangelionu tavsiye edeceğim, tamamen psikolojik bir anime ve yapan şahsiyette zaten ağır depresyondayken yapmış bu başyapıtı, tanımlaya aklın mantığın yetmediği bir manga... =)

8. meVin

meVin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıda yazılanlar dışında Basilisk de çok güzel bir seridir. Bunun yanında Bleach, Berserk, Vampire Hunter D, Vampire Hunter D: Bloodlust, Higurashi no Naku Koro ni serisi, Claymore, Ghost In The Shell, Blood: The Last Vampire, Ergo Proxy, Soul Eater, D. Gray-Man ve Gungrave önerebilirim. Onun dışında artık anime seçmek size kalmış.

9. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Sıkı bir anime-manga takipçisiyim. Ufaklık zamanlarımda, Pokemon, Digimon, One Piece gibi dönemin popüler animelerinin Türk televizyon kanallarında verilmesiyle bu sevdam başladı. Şu an 350 gb e yakın bir anime arşivim var. Favorim, hala yayınlanmakta olan Fullmetal Alchemist:Brotherhood. Senaryosu ve karakter oluşumlarıyla, mükemmel denebilicek bir yapıt.
    Hızlı ilerleyen bir konu ve heyecan isteyenlere D.Gray-man'i tavsiye ederim. Trajedi olsun, ağlıyım diyenlere Elfen Lied, aksiyon olsun ama uzakdoğudan olsun diyenlere Samurai X, psikolojik gerilim, kişilik kargaşaları, insan ilişkilerinde çıkmazlar olsun diyenlere ise Neon Genesis Evangelion. Bunlar kategorize edildiğinde ilk aklıma gelenler. Ayrıca Cowboy Bebop, Serial Experiment Lain, Ergo Proxy ve Death Note( bu animeyi izlerken heycanlanmayan, kendini olayların akışına kaptırmayan görmedim) kült olmuş animelerdir, başlangıç için doğru seçimler olacaklarını düşünüyorum.

10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Pokemon. :)

11. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Çizgi dizi ve animeler aynı şey değildir. Lütfen karıştırmayalım ;)

12. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Captain Tsubasa dışında düzenli takip ettiğim anime yoktur. Yeni seriyi merakla bekliyorum. Bunun dışında Akira'yı izlemiştim arkadaşın sayesinde. Aslında animeler zevkime hitap ediyor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan yapımları severim. Ancak vakit ayıramıyorum düzenli olarak.

13. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kaptan Tsubasa'yı güncel olarak çeviren arkadaşlardan birinini anime inceleme sitesi umarım hoşunuza gider ve link paylaşımı yasak değildir

http://anime-inceleme.blogspot.com/

14. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ingilizce biliyorsanız, birçok türden anime bulmak mümkün internetten (bakabt.com)

15. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    dragonball z en güzeli .aslında ta 89 larda başlanmış bu anime ama malesef türkiyeye z si gelmedi hatta dragonball bitmedi bile. çok istiyordum izlemek eskiden. ta üniversitede nasip oldu izlemek

16. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul

SAMURAI CHAMPLOO

İki samuray ve bir kızın yol hikayesinin anlatıldığı çok güzel bir anime. Hip Hop kültürüne bolca göndermelerin olduğu bir seri ve eski Japonya'nın Edo döneminde geçiyor hikaye. O dönemden de olayların anlatıldığı 26 bölümlük 2004 yılı yapımı bir seri.

Mutlaka izlenmeli...

17. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul

Amerikan yapımı bir anime. Japon animenin ezici üstünlüğünün olduğu bir ortamda bence çok başlarılı bir yapım. Daha küçük izleyicilere yönelikmiş gibi dursada aslında büyükleri de hemen kendisine müptela etmeyi başarmıştır. Önerdiğim bir kaç arkadaşım kısa zamanda bağımlısı oldular.

Bu çizgifilmin şu an filmi çekiliyor ve isim karışmaması için film The last airbender olarak piyasaya çıkacak. Çizgi film uzak doğu kültüründen bir çok ögeyi barındırıyor.

Konu ise; 4 halkın 100 yıl süren savaşını bitirmeye çalışan 4 gencin hikayesi. Dövüş sanatları sahneleri özellikle çok etkileyici.

JaM bunu beğendi.
  18. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Amerikan yapımı anime olmaz diye biliyorum. Anime japonlara özel bir yapımdır.

19. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, Avatar zaten bir anime değil çizgi dizidir. Sadece içeriğinde uzak doğu motifleri vs. bulunuyor. Çizimleri ve konunun işlenişi bakımından bir animeden çok farklı. Arkadaşımız bir anlık karıştırmış olsa gerek.

Sayfayı Paylaş