Anatomi mi, Hormonel bozukluk mu?

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve queks tarafından 23 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 1 senedir spor yapıyorum, epey mesafe katettim.
    Aklımda bir soru var, klinifelter miyim? (aslında ne olduğunu tam olarak bilmiyorum)
    Bunu bana düşündüren şey, uzun bacaklarım, pelvis'in normalden çokça büyük olması. Geri kalan kılsızlık, geç gelişim, sakalsızlık gibi belirtilerin alakası yok.

Bacak yapım, güçlü ve normal insanlara göre hayli kalın. Keza leğen kemiğimde normal insanlara göre çok geniş.
    Vücudumun alt kısmı üst kısmına göre daha büyük. Yarı insan, yarı at gibiyim :grinning:

Klinifelter hakkında çok bilgi bulunmuyor ama görsellere baktığımda aha bu bana benziyor diyebiliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Klinefelter olduğunuzu zannetmiyorum. Klinefelter erkek semptomları jinekomasti, küçük testisler, kadın tipi genital kıllanma, gövdeye göre uzun kollar ve uzun bacaklar, ortalamadan uzun boy, zeka geriliği, geniş pelvis kemiği, depresif ruh hali, sosyallikte sıkıntı vs. Geniş kalça kemiginiz veya uzun bacak ve kollarınız var diye klinefelter olmuyorsunuz :). Sadece genetik olarak şanssız olabilirsiniz. Bu arada vücudunuz cok güzel degismis tebrikler

3. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim hocam, fotoğraf'ta jinekomasti söz konusu mu?

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Uzman olmadığım için net yorum yapmak istemem ama fotoğraftan jinekomasti gözükmüyor. Jinekomasti olup olmadığınızı denemek için evde kendiniz test yapabilirsiniz. Sırt üstü uzanın ve parmaklarınıza meme ucunuza dokunun sonrasında meme ucunuza bastırarak daireler çizin. Hassasiyet hissetmeniz normal ancak şiddetli ağrı ve meme ucunda beze hissediyorsanız jinekomasti olmanız yüksek. Net sonuçlar için bir uzmanla görüşmeniz daha iyi olur. Bu yöntemi evde yapılabilecek basit ve etkili bir kontrol olarak uygulayabilirsiniz.

5. K3s4n

K3s4n Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kafanda soru varsa dahiliye ye çık . Hormonlarına baktır . Herhangi bir sorun varsa endekrinolojiye yönlendirir. Tsh ve testoya baktır

Sayfayı Paylaş