Anal fissür yardım.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ArL tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Her definasyonda ufak tefek yaşadığım kabızlıkla beraber makatta çatlama (anal fissür) son definasyonumun 3. haftasında had safha ya ulaştı öyleki bugün belki 10 15 damla kan gördüm. Çok önemli bi durum olduğunu düşünmüyorum. Definasyonu da bırakmayı düşünmüyorum ama definasyonu bırakmadan yeme şeklimi değiştircem. Tavsiyesi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
    Kilo:78
    Günlük macro:
    kh:100 gr
    protein: 160
    yağ 80

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Kuru erik 2-3 tane gece sicak suya birak , sabah kalkinca ye..Az da olsa yardimci olur.

Dereotu yiyebilirsin yemeklerden once 1 tutam. bagirsaklarin daha duzgun calisabilir. Bol lifli beslen, bol sebze..

ArL bunu beğendi.
  3. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bu pirinç pilavı ne ile ikame edilebilir hocam bi fikriniz varmı bulgur pilavı gelıyor aklıma ama ondan da korkuyorum.

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Esmer pirinc ye, o kabugundan ayri olmadigi icin daha lifli. Ayrica illa pirinc yiyeceksin diye birsey yok, sebze ile ikame edebilirsin karb alimini bir muddet..

5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    yeşil mercimekde lif oranı yuksek kurubakliyat olması sıkıntıya sebep verirmi hocam ?

6. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Lif orani yuksek ise karbonhidrat orani da makrolara uyuyorsa gayet guzel...

mali67 bunu beğendi.
  7. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kabız veya ishal olmamak, dışkının yumuşak kalmasını sağlamak gerek. Anal fissürü hafife almayin, kucuk bir rahatsizlik olmasina ragmen, cok acı veren, yaşam kalitesini düşüren, kronikleştiğinde ameliyatin kaçınılmaz oldugu ve çoğu zaman ameliyatin da kesin cozum olmadigi bir hastalik.
    Protein agirlikli beslenme kabizlik riskini arttiriyor. Ozellikle yuksek protein alinan donemlerde bol su tuketimi ve lifli beslenme cok onem kazaniyor. Taze sebzeler, baklagiller, yulaf ezmesi, musli vb lifli yiyecekleri mutlaka diyetinize ekleyin. Probiyotik yogurt veya kefir barsak florasi icin faydali olur.

ArL bunu beğendi.
  8. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler tavsiyeler için. Ye dediklerinizi son zamanlarda hiç yemiyordum diyebilirim ayrıca kahve ve pirinç lapası low carb diyeti derken bayağı yordum galiba sindirim sistemini biraz değişikliğe gitmek iyi olucak.

9. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 1 hafta boyunca bütün yaşam kalitemi düşüren bu hastalıktan ne mutluki kurtuldum tedavisi tam olarak 5 saat sürdü. (tabi 2 gün kullanın diyolar ortalama yinede) Boşa acı çekmişim. Tedavisi çok kolay PROCTOLOG isimli bi krem kullandım anal fissür ün tedavisinde en güçlü krem diyorlar. Yakınlarımdan da bunu kullanıp mutlu olanlar var. Hastalığı başlarda önemsememiştim, önemsenmesi gerekiyormuş ilerleyen günlerde bayağı çirkinleşebiliyor.

Sayfayı Paylaş