Aminoasit + protein tozu ateşimi çıkarıyor

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Yagizkartal tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Yagizkartal

Yagizkartal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    amino asit + protein tozu kullandığım günler ateşim çıkıyor 64 kiloyum 184 boyundayım aç karnına 3 amino asit alıyorum yemek yyedikten 30 dk sonra spora gidiyorum spor çıkışı 3 amino asit alıp aynı anda tozu içip hemen yemek yiyorum sorun bendemi amino asit sayısınımı azalatmalıyım nerde yanlış yaptım merak ediyorum

birde sanki sivilce çıkmaya başladı oda aminoasit kullandıktan sonra oldu

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bahsettiğiniz hiç bir yan etki bende oluşmadı örneğin. Ama bu ürünlerin sivilce yaptığına dair bir kaç sikayete daha tanık olmuştum.

Kullanımına gelirseniz ne şekilde ve nerede kullanırsanız kullanın ateş yapması bence anormal bir durum. Whey ve aminoyu bende aç karınına kullanıyorum ancak bu şekilde bir durumla karşılaşmadım.

Ürünlerinizin kullanım tarihlerini kontrol ediniz.

Aldığınız yere giderek şikayetlerini bildiriniz ürünün sahte olma olasılığını değerlendirin veya bozulmuş olabilir.

Ayrıca kullanım olarakta Whey aldıktan sonra az bekleyip yemek yiyin en azından ve amıno ıle whey arasında kullanım süresi verin kendinize midenizi birden dolduruyorsunuz :D

serkankull bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi marka ürün kullanıyorsunuz acaba ? Testo ürünü kullansanız sivilce normal diyeceğim ama biraz kullandığınız ürünler hakkında bilgi verirseniz belki işimize yarayabilir.

Birde günlük vitamin-mineral alımınız nasıl ? Bazen gerektiğinden fazla vitamin-mineral alımı ateş çıkarabiliyor.

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ben şu şekilde yapıyorum, hiç sıkıntı olmadı

-antremandan 1 saat önce 1 cup yulaf ezmesi
    -antremandan yarım saat önce 2 aminoasit
    -antrenman sonrası 3 amino asit, 1 ölçek whey + glutamin
    -antremandan 1-1,5 saat sonrada yemeğimi yerim keyfime göre

5. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    peki ant. sonrası supplementleri almadan once insülini artırmak amaclı basit seker tüketiyo musun yoksa direk kullanıyo musun ?

6. Yagizkartal

Yagizkartal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    belki bana öyle geliyordur çünkü 2 kere falan oldu hemen millet yan etkisi falan vardır diyor protein tozunu cok uzun kullandım sorun olmadı aminoasitide toz kullanmadan once kullanıyordum hic sorun olmadı 2-3 kere ateşim çıktı belki o gün normal bi hastalıkmı geçirdimde ben bu olayları aminoasite bagladım bilmiyorum

7. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tüketmiyorum, bu konuda pek bilgim yok

8. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ateşinizin çıkması tamamen psikolojik bundan kesinlikle emin olabilirsiniz :)

sivilceler ise ciddi ! vucudunuz size alarm veriyor. su iç diyor. aminoasit, protein tozu kullandığınız zaman su tüketiminizi normalden 1-2 litre daha fazla yapmalısınız. sebebi; sindirilemeyen fazladan protein ve aminolar üreye dönüşür ve atılır. yeterli su tüketimi olmazsa böyle alarm verir karaciğer

proteini ve aminoyu kesmenizi öneririm. belli ki henüz sindirimiz gelişmemiş, merak etmeyin sporla birlikte emiliminiz artacak. amino asiti 1 ay sonra kullanmaya başlayın. yemeklerle beraber kullanın. aminoların amaçlarından en önemli amaçlarından birisi protein sentezini arttırmaktır. yani tek başlarına kasları onarma gibi bi durumları yoktur.

he derseniz ki her yerde böyle yazıyor, sen neden böyle diyorsun diye , satıcıların stratejisi bu galiba ? yoksa makaleleri okursanız aminoların amacı belli, proteinlerin amacı belli

Sayfayı Paylaş