Amino asitleri fazla kullanmanın gelişmeyi olumsuz etkilemesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sovereign tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    Yıkılması en zor kale inanç kalesidir.Bir şeye kendini inandırmışsan onun aksi düşünce ve yorumlar sanki kişiye yapılıyormuş gibidir vw haliyle hemen savunma moduna geçilir.Vucut geliştirme sitesinde amino asit,protein tozu vb ürünleri kötüleyen ya da kullanmyın türü yorumlar islami bi sitede ateizmi savunan birinin düşünceleri gibi hemen herkesi karşısına alır ve cephe oluşturur.yıılarını bu spora vermiş birine ya da yarışma hazırlığında ki birine kalkıp supplement kullanma dersen tabikşi çok saçma olur ama konunun başındaki gibi daha yolun başındaki bi arkaşımıza doğal beslen suplement lere bulaşma demeyi ben kendim açısından bi sorumluluk sayarım.zaten ülkemizde bu spordan ekmek çıkmadığı için yaşıtım çoğu arkadaşlar bi heves başlar en fazla 1 sene yada bilemedin hayalindeki fit görünüme kavuştuğunda sporu bırakır.Bu sürede karaciğere bu çerçöplerle abanmanın bence mantıklı bi açıklaması yok.3 senedir aralıklarla bende başladım bıraktım aminosudur proteinidir cretinidir hepsinden kullandım.yinede herkes kendinden mesuldur.Haddi aştıysak affola.

2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

Verdiğin linki okudum gayet gereksiz bir site ve yazan doktorunda birşey bildiğinden şüphe ediyorum hatta bilmiyor bile..Whey protein ve aminoasit gibi şeyler kullanınca yalancı gelişme oluyormuş et,süt,yumurta kullanınca olmuyormuş ?!?!?!Kas fiberlerinin yalancı geliştiğini ilk defa gördüm şaka yapıyor herhalde bize vücudumuz..

Aminoasit ve protein kullanınca kaslar sarkarmış lafa bak..Supplement demek ek besin demektir lakin doktor hala ilaç demiş ve sonuna birde ünlem koymuş çok biliyormuş gibi..

Bunları yazan doktora gayet iyi kaynaklar gösterebilirim ama doktorlarımız hala whey ve ya aminoasitin ne olduğunu anlayamadıkları için böyle saçma yazılar yazmakta insanlarımızı yanlış yönlendirmekte..

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sana uzun uzun anlatacaktım yaptıgın hataları ama arkadaslar bıraz bıraz degınmısler bende vazgectım.. Zaten senınde dedıgın gıbı sendeki bu tavırla ınandıgın seylerı yıkmamız cok zor..

Lıse mise muhabbetı yapmıssın ama yıne cok gereksız yanı acık soylemek gerekırse ben sana uslup veya baska bır sey yuzunden uyarı almaman ıcın demıstım "usluıbuna dıkkat et" dıye.. Hanı sen demıstın ya "anlamadın mı anlamak mı ıstemıyorsun" dıye.. Malum bu aralar mesajlardaki seviyesizlik yuzunden ( kufur vs) ban yıyenler cogaldı.. Ben bu yuzden sana bır zarar gelmesın dıye demıstım.. Cok art nıyet arıyorsun.. Ne dıyeyım bır tek sen tehdit olarak algılamıssındır herhalde..

"Ilk 3 ay dogal gıdelım" dıye onerıde bulunma olayına gelınce.. Ben dedıgın gıbı 2 senedır aktıf toplamda 3 bucuk senedır foruma takılıyorum.. Boyle klişe laflar soyleyıp konuyu gecmek ıstemedım.. Bır yanlıs gordum onu yorumladım..

Sayfayı Paylaş